VÄLISMAA

Heinata Arsenal lõi Leverkusenile neli väravat, Havertz säras endise koduklubi vastu

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Kai Havertz säras kontrollmängus ühe värava ja kahe resultatiivse sööduga. Foto: Scanpix / Andrew Couldridge / Action Images via Reuters

Eesti koondise väravavahi Karl Jakob Heina koduklubi Arsenal alistas hooajaeelses kontrollmängus valitseva Saksamaa meistri Leverkuseni Bayeri 4:1.

Hein, keda on viimasel ajal väga tugevalt seostatud Hispaania kõrgliigaklubi Real Valladolidiga, koosseisu ei kuulunud. Arsenali väravasuul tegi täismängu puhkuselt naasnud Euroopa meister David Raya ning pingilt jälgisid kohtumist varuväravavaht Aaron Ramsdale ja tänavu suvel klubiga liitunud 18-aastane kindamees Tommy Setford.

Arsenal asus mängu kodusel Emiratesi staadionil varakult 2:0 juhtima, kui Oleksandr Zintšenko skooris kaheksandal ja Leandro Trossard üheksandal minutil. Seejuures mõlemale väravale andis resultatiivse söödu endise koduklubi vastu mänginud Kai Havertz. Mõned minutid enne esimese poolaja lõppu lõi Gabriel Jesus võõrustajad 3:0 juhtima. Teisel poolajal lõi Havertz Arsenali neljanda tabamuse ja Leverkuseni auvärava hoolitses Adam Hložek.

Arsenali jaoks algab uus hooaeg 17. augustil, kui Inglismaa kõrgliiga avavoorus minnakse vastamisi Wolverhampton Wanderersiga. Leverkusen kohtub samal päeval Saksamaa superkarikafinaalis Stuttgartiga.