1 Link kopeeritud

Henn: mul ei jagu Sappineni kiitmiseks sõnu

Ott Järvela, Tallaght' staadion
Rauno Sappinen. Foto: Brit Maria Tael

FC Flora peatreener Jürgen Henn tõdes pärast Konverentsiliiga play-off'is Shamrock Roversi üle saavutatud 1:0 võitu, mis rohevalged 5:2 üldskooriga alagrupiturniirile viis, et 0:0 lõppenud esimese poolaja järel mänguplaani olulisi korrektiive ei tehtud.

"Muutusi polnud väga vaja. Pidime olema valmis vastase muudatusteks. Tõenäoline oli, et nad hakkavad rohkem pikki palle mängima. Selle kaitsmiseks tuli olla valmis asetuse muutmiseks, et mõned mehed saaksid kaitsele appi tulla.

Samas oli tähtis survestada endiselt Roversi väravavahti ja sundida nad tagasi mängima. Värav tuli ju keskväljal võidetud pallist, mis nõuab meeskonnalt palju tööd. Kui olla oma kastis surve all, võib sinna väga lihtsalt kinni jääda. Need paar mõtet meeskonnale edastasime, aga esimene poolaeg, eriti lõpp, olid suuresti meil ikkagi kontrolli all," sõnas Henn.

Flora värava lõi Rauno Sappinen, kelle jaoks on tegu selle eurohooaja kaheksanda tabamusega. "Mul ei ole sõnu. Olen tema arengut näinud ammusest ajast, sest töötan meeskonna juures alates 2013. aastast (enne peatreeneriks saamist oli Henn pikalt Flora abitreener – O. J.). Ta on läinud aastatega paremaks, aga see samm, mille Rauno on teinud tänavu, on väga suur."

Luup peale | Rohevalge triumf Dublinis! FC Flora kehtestas Eesti jalgpallis uue ajastu
EESTI KLUBID EUROSARJAS 7

Kostja: unistus alagrupiturniirist elas vaikselt, ma ei rääkinud sellest kellelegi