Hispaania jõudis esimest korda veerandfinaali, Jaapan saatis Norra pakkima

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Hispaania jõudis MM-il veerandfinaali. Foto: Scanpix / Guo Lei / Xinhua / ZUMA Press

Naiste MM-il algasid play-off -mängud. Esimesena pääsesid veerandfinaali ajalugu teinud Hispaania, kes alistas 5:1 Šveitsi, ja 2011. aasta globaaltšempion Jaapan, kes võitis 3:1 Norrat.

Hispaania mängib tänavu oma kolmandat MM-i, varasem tippmark oli eelmise turniiri 1/8-finaal. Sel korral võeti ohjad enda kätte juba viiendal minutil. Šveitsi puurilukk Gaelle Thalmann tõrjus hispaanlannade ürituse, ent jätkuolukorras sutsas Aitana Bonmati nahkkera mängijate vahelt võrku.

Kuus minutit hiljem oli seis viigis - Laia Codina söötis keskväljalt tagasi oma väravavahile, kuid sai ebatäpse passi tõttu kirja omavärava. Hispaania taastas eduseisu 17. minutil, peaga tegi skoori Alba Maria Redondo Ferrer. Pärast seda läks Pürenee poolsaare koondis oma teed - 36. minutil lõi Bonmati oma teise, poolaja lõpus heastas end Codina. Vaheajaks juhtis Hispaania 4:1. Teisel poolajal sai 70. minutil hispaanlannade leerist jala valgeks ka Jenifer Hermoso.

Hispaania kohtub veerandfinaalis Hollandi või Lõuna-Aafrika Vabariigiga.

Jaapan pääses Norra vastu juhtima 15. minutil. Norrakate kaitsja Ingrid Engen lõikas vasakult äärelt tulnud tsenderduse vahelt, kuid tegi seda nii õnnetult, et suunas palli vasakusse alumisse nurka. Kohe surve alla ja kaotusseisu jäänud Põhjamaa naiskond tuli mängu tagasi 20. minutil, mil Chelsea ründaja Guro Reiten saatis tsenderdusest tulnud palli peaga võrku - vaheajale mindi viigiseisus.

50. minutil viis Risa Shimizu Jaapani taas juhtima. Võimaluse tekitas Norra poolkaitsja Vilde Boe Risa, kes söötis enda karistusalas otse vastase jalale. 81. minutil kindlustas võidu Hinata Miyazawa, kelle jaoks oli tabamus selle turniiri viies.

Jaapan madistab veerandfinaalis Rootsi või valitseva maailmameistri USA-ga.

Šveits - Hispaania 1:5 (1:4)
11. ov. Laia Codina - 5., 36. Aitana Bonmati, 17. Alba Maria Redondo Ferrer, 45. Laia Codina, 70. Jenifer Hermoso

Jaapan - Norra 3:1 (1:1)