Iirimaa kostitas olümpiavõitjat ajaloolise olümpiaväravaga, kuid peab siiski pakkima oma kohvrid

Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Katie McCabe'i (number 11) ajaloolisest olümpiaväravast ei piisanud - Iirimaa langes turniirilt välja. Foto: Scanpix / Richard Wainwright / EPA

MM-debütant Iirimaa kostitas valitsevat olümpiavõitjat Kanadat olümpiaväravaga, ent kaotas 1:2 ning langes turniirilt välja.

Esimeses MM-mängus Austraaliale 0:1 alla jäänud iirlannad asusid kaotusvalu maha pesema juba neljandal minutil. Rohesärgid teenisid nurgalöögi, palli taga seisis legendaarne kapten Katie McCabe. Arsenali pallur keerutas nahkkera tagumise posti suunas ning tegi seda nii hästi, et Kanada kindanaine Kailen Sheridan selleni ei ulatanud - pall maandus võrgus.

Tabamus oli justkui muinasjutust. Tegu oli koondise ajaloo esimese MM-väravaga ning selle löönud McCabe'ist sai 2017. aastal Iirimaa läbi aegade noorim kapten, kui ta oli alles 21-aastane. Ja see pole veel kõik - erilisust lisab ka fakt, et olümpiavärav löödi valitseva olümpiavõitja võrku.

Imelise alguse järel võttis mäng "loogilisema" käigu - favoriit Kanada haaras kontrolli. Nad jõudsid 30. minutil lähedale viigiväravale, ent kaitsja Vanessa Gilles suunas mänguvahendi neljalt meetrilt üle sihtmärgi.

Iirlannade kaitseplokk püsis visalt, seda kuni avapoolaja viienda lisaminutini. Evelyne Viens toimetas vasakult äärelt madala tsenderduse värava ette, mis lendas Megan Connolly rikošetist sisse - vaheajaks oli tablool 1:1.

Kanada alustas teist poolaega teravalt. Kaitsjate poolt üksi jäetud Jordyn Huitema sai 50. minutil trahvikasti otsas palli, keeras ja lõi, ent Evertoni puurilukk Courtney Brosnan võttis ürituse tagumisest nurgast ära.

Aga Kanada turmtuli jätkus. 53. minutil leidis Sophie Schmidt keskkaitsjate vahelt Adriana Leoni, kes võttis palli osavalt omaks ja sutsas selle vaatamata McCabe'i segamisele kindlalt võrku - 2:1.

Kuigi Iirimaa mängis imeliselt teenitud eduseisu maha, siis mäng polnud veel läbi. Liider McCabe purjetas 79. minutil paremalt äärelt karistusalasse, sihtis esimest alanurka, kuid pall takerdus Kanada kaitsemüüris. Rohesärgid teenisid korneri, ent avaminutite hiilgust korrata ei suudetud.

Kanada, kes mängis avamängus 0:0 viiki Nigeeriaga, avas võiduarve ning tõusis B-grupi liidriks. Aga tehtud pole veel midagi. Teisel kohal seisab kolme punktiga Austraalia, kolmas on ühe silmaga Nigeeria - need koondised peavad omavahelise mängu 27. juulil. Kui edasipääsejad on veel lahtised, siis debütandi Iirimaa saatus on teada - nemad langevad välja.