Isegi kaks Mbappet ei suutnud PSG-d esimesest kaotusest päästa

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

Ethan Mbappe (vasakul) astub Kyliani jälgedes. Foto: Scanpix / Miguel Medina / AFP

Valitsev Prantsusmaa meister PSG on tänavust hooaega alustanud enda standardite kohaselt kehvasti. Viiendas voorus saadi kirja esimene kaotus.

Kohtumise eel pakkus palju kõneainet maailmameistri Kylian Mbappe noorem vend Ethan, kes pääses 16-aastasena PSG koosseisu. Noore Mbappe kaasamise tegi lihtsamaks tõsiasi, et Pariisi klubi laatsaretis on hetkel neli mängumeest: Presnel Kimpembe, Nuno Mendes, Kang-in Lee ja Marco Asensio.

Avavile eel väisas Parc de Princesi staadionit PSG legend Marco Verratti, kes liitus mõni päev tagasi Katari klubi Al-Arabiga. 11 aastat Pariisi klubis poolkaitsjana tegutsenud Verratti aitas võita üheksa meistritiitlit, kuus karikasarja, kuus liigakarikat ja üheksa superkarikat.

PSG võõrustas Nice'i, kes lõpetas mullu üheksandal tabelireal. 21. minutil asusid külalised juhtima, kui Jean-Claire Todibo löök põrkas Danilo Pereirast Terem Moffile, kes saatis palli Lucas Hernandezi rikošetist võrku.

Kodumeeskonna vastust ei pidanud kaua ootama, kui kaheksa minutit hiljem oli täpne kapten Mbappe ja seis viigis. Minut varem oli Ousmane Dembelel suurepärane võimalus mänguseis viigistada, ent Barcelonast saabunud mees suutis tolle olukorra täielikult ära käkkida.

Teisel poolajal pani Nice vastase veerand tunniga raskesse seisu - 53. minutil viis Gaetan Laborde Moffi söödust külalised 2:1 ette, 68. minutil oli söötja rollis Laborde ja virutajaks Moffi ehk Nice'i edu suurenes kaheväravaliseks.

87. minutil suutis Mbappe Nice'i edu vähendada minimaalseks, ent enamaks polnud Pariisi mehed suutelised.

Kahe viigi ja kahe võidu kõrvale sai PSG kirja kaotuse, mis tähistab selle hooaja esimest. Eelmisel hooajal kaotas PSG koduliigas esimest korda alles 17. voorus.

Ligue 1 tabeli tipust leiab kaheksakordse meistri Monaco, kel on nelja vooruga kolm võitu ja üks viik. Kui Monaco peaks pühapäeval alistama Lorienti, siis kaotab PSG liidrile viie silmaga. Monaco järel paikneb PSG-le tuule alla teinud Nice.

PSG - Nice 2:3 (1:1)