Islandi ründaja heastas oma eksimuse, Belgia poolkaitsja näitas külma närvi

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Island ja Belgia avasid naiste EM-finaalturniiril punktiarve, kui leppisid Manchesteris toimunud D-alagrupi avamängus 1:1 viiki.

Esimesel poolajal väravaid ei löödud, kuigi Islandil avanes selleks suurepärane võimalus, aga ründaja Berglind Thorvaldsdottir ei realiseerinud 33. minutil penaltit. Tema löögi tõrjus Belgia väravavaht Nicky Evrard.

Thorvaldsdottir heastas oma eksimuse 50. minutil, kui suunas Karolina Lea Vilhjalmsdottiri tsenderduse peaga väravasse. Island võitu siiski kätte ei saanud, sest Belgia poolkaitsja Justine Vanhaevermaet näitas penaltpunktil külma närvi, kui lõi 67. minutil 11 meetri karistuslöögi keskele.

Island mängib naiste EM-finaalturniiril neljandat ja Belgia teist aastat järjest. Islandi parim saavutus on veerandfinaali jõudmine, Belgia ei ole alagrupist edasi saanud.

D-alagruppi kuuluvad veel Euroopa jalgpalli suurriigid Itaalia ja Prantsusmaa.

Belgia - Island 1:1 (0:0)