MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

VENEMAA
Link kopeeritud

Kahe nädalaga kaarte ümber ei jaga, aga lahingud saavad olema seda armutumad

Link kopeeritud
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik

Zenit tegi mullu laua puhtaks ja on suurfavoriit ka nüüd. Foto: Zeniti Twitter

Suurem osa maailma vutisõpradest ootab pingsalt eurosarjade lõpplahendusi, aga Venemaa klubidel sinna asja polnud. Sestap lükati vaid kahenädalase suvepuhkuse järel käima 2020/21 hooaeg.

Kaks nädalat võib olla nii talumatult lühike kui ka erakordselt pikk aeg. Eriti jalgpallimaailmas. Võiks ju arvata, et kui lõppeva hooaja viimast ning algava esimest mängu lahutab 16 täispäeva - ja seda konservatiivselt arvestades, sest Peterburi Zeniti 19/20 karikavõidu ja 20/21 superkarikavõidu vahele jäi neid vaid tosin -, jõuab vaid korra hinge tõmmata ja kõik jätkub sama koha pealt. Noh, päris nii ei ole.

Või siis olgu, natuke muidugi on ka. Kuigi võrdlemisi selgelt tuleb klubidel hakata atra seadma käigult, püsib Zenit kõikide jaoks mõõdupuuna. Juba möödunud hooaja eel sulaselgeks soosikuks kuulutatud klubi, mis ratsutab peamiselt Gazpromi rahakotil, latti maha ei ajanud ja hoiab nüüd enda käes kõiki kolme suurt kodust trofeed (meistritiitel, karikas, superkarikas). Säärast ainuvõimu pole Venemaal nähtud seitse aastat.

Kas esialgu oleks põhjust oodata jõuvahekordade nihkumist? Küsitav. Zenit pistis mulluse meistritiitli kotti rekordvara ja muutus kahe hooaja vahel (esialgu) küll veidi õhemaks, kuid nooremaks ja tõenäoliselt tugevamaks, palgates veel viimaseid päevi Meistrite liiga krooni kandva Liverpooli ridadest Dejan Lovreni. 31-aastane horvaat on kaitses vääriline asendaja viis aastat vanemale Branislav Ivanovicile, kes klubiga hüvasti jättis.

Aega üleminekuid teha on samas veel kaua, sest üleminekuaken sulgub alles 17. oktoobril. Esialgse kalendri kohaselt saab selleks ajaks mängitud kümme vooru ehk kolmandik hooajast! Aga just sel rindel on üht koma teist ka muutunud. Näiteks tohib välismaalasi nüüdsest koosseisu registreerida vaid kaheksa, samuti võib üks klubi võtta teisest laenule maksimaalselt kaks mängijat.

Moskva otsib väravakütti

Zeniti kandadele ihkavad eelkõige astuda Moskva klubid, keda mulluses lõpptabelis mahtus seitsme parema hulka lausa neli tükki. Tiitlist 15 punkti kaugusele jäänud, kuid hõbeda noppinud Lokomotiv, noore koosseisuga neljandaks jäänud CSKA, tänu Zeniti karikavõidule taas Euroopasse küündinud Dinamo ja seitsmenda kohaga totaalselt põrunud Spartak.

Reastades aga meeskonnad löödud väravate järgi, oli CSKA (43) napilt neljas ja Lokomotiv (41) viies, Spartak (35) mõnevõrra kaugemal ning Dinamo (27) päris mudas, jäädes alla ka liigast välja langenud Samara Krõlja Sovetovile ja Orenburgile. Selge: Zeniti püüdmiseks on vaja lisakäiku edurivvi. Eranditult kõigil.

Lokomotivi jaoks lahenesid asjad iseenesest, sest talvel Celta Vigosse laenule saadetud ja nii Real Madridi kui ka Barcelona võrku sahistanud Fjodor Smolov (30) naasis kodumaale. CSKA käis lauda 8,5 miljonit eurot, et ülejäänud Euroopa nina alt endale meelitada Adolfo Gaich. 21-aastane ja üle 190 sentimeetri pikk argentiinlane on juba debüteerinud ka kodumaa koondises. Dinamo on esialgu piirdunud Ufalt nigeerlase Sylvester Igbouni (29) väljaostmisega.

Celta loobus 30-aastase Smolovi õiguste soetamisest. Foto: Smolovi IG

Ja siis jääb veel Spartak. Eurosarjadest eemale jäänud klubi saatis minema sakslasest spordidirektori Tomas Zorni ja tõi niiditõmbajaks Ufas noorte talentide leidmisega silma paistnud Šamil Gazizovi, aga seda üllatavam oli uue bossi esimene valik: 29-aastane Aleksandr Kokorin. Lähemad kuud näitavad, kas kesktormaja leiab tahtmist ja jaksu pettumused unustada ning end taas suurde pilti suruda.

Aga teised?

Zeniti ja Moskva klubide ülemvõimu ohustab ennekõike Krasnodar, kes oma imetlusväärse projektiga juba aastaid vaeva näinud ja siin-seal uksele koputamas käinud, kuid seni ikka õue külma kätte jäänud. Mullusele pronksimeeskonnale lisanduvad kirsina tordil Remy Cabella ja Viktor Claesson, kes vigastuste tõttu mõlemad sisuliselt aastaks eemale jäid; ehk suudetakse nüüd murda Meistrite liiga alagrupiturniirile või Venemaa kõrgliigas vähemalt kahe parema sekka.

Kaarte võivad segada teisedki eesotsas Rostoviga, kuid nende latt on hooaja kokkuvõttes siiski madalamal. Eelkõige tuleb ellu jääda - mullu ei õnnestunud see Krõlja Sovetovil ja Orenburgil, napilt pääsesid Groznõi Ahmat ja Tambov. Uusi nimesid aga sel korral kõrgliigas ei näe, sest alt tulevad üles vanad tuttavad Volgogradi Rotor ja FK Himki.

Aastatel 2001-2004 Sergei Pareiko koduklubiks olnud Rotor jääb 90ndate tippaegadest ja euromängudest veel kaugele, kuid on 16-aastase ristiretke järel vähemalt jälle kõrgseltskonnas ja kodulinnas niikuinii palavalt armastatud. Neid on nimetatud suisa Venemaa Leeds Unitediks, kes juhtumisi sama pika pausi järel Inglismaa kõrgliigasse naaseb.

Rotorit toetas esiliigas keskmiselt 18 000 poolehoidjat - kõrgligas oleks seegi number andnud tubli viienda koha. Foto: Rotori Twitter

Himki, kes leiva lauale toonud nii Andrei Stepanovile kui Vladimir Voskoboinikovile, tuleb meistrisarja tagasi aga 11 aastat kestnud vaheajalt. Muinasjutuline jõudmine karikafinaali on nüüdseks möödanik ja saab olema põnev näha, kuidas suudetakse tippudele iganädalaselt vastu hakata.

Viis pidepunkti:

  • Venemaa klubide viimase viisaastaku viletsad tulemused eurosarjades tähendavad, et üks koht läks koefitsientidesse kaduma. Et järgmisest sügisest peaks alustama ka tugevuselt kolmas eurosari - UEFA Konverentsi Liiga -, pääsevad Meistrite liigasse vaid 2020/21 hooaja kaks paremat. Järgmised kaks lepivad konverentsiliigaga, karikavõitja lunastab pääsme Euroopa liigasse.
  • 2006. aastal põgusalt TVMK-d juhendanud Venemaa vutilegend Sergei Juran viis Himki karikafinaali ja kõrgliigasse, kuid klubi otsustas tema teenetest siiski loobuda ja nüüd on jalge alla võetud kohtutee. Minna lasi Himki ka Narva Transist tuttaval ründajal Dmitri Barkovil (28), kes leidis uue töökoha esiliigas SKA-Habarovskis. 
  • FK Tambov alustas 2019/20 hooaega 330 kilomeetri kaugusel Saranskis, sest nende kodustaadion pidi valmima sügiseks. 2020/21 hooaega alustab Tambov endiselt Saranskis, sest nende kodustaadion peaks valmima ... sügiseks.
  • Koroonast tingitud Sotši ja Rostovi farss-mängu tõttu kaaluvad klubid võimalust piirata noormängijate kasutamist liigas. Tööversioon näeb ette, et maksimaalselt tohiks ühe meeskonna eest korraga platsil viibida kaks U18 mängijat.
  • Ainsa Eestis jalgpallihariduse saanud vutimehena jätkab Venemaa kõrgliigas Jevgeni Harin. 25-aastane äärepoolkaitsja mängis mullu Groznõi Ahmati eest kaasa 1643 minutit ja kuulus enam kui pooltes liigamängudes algrivistusse.

Meeskonnad:

FK Himki

Peatreener: Dmitri Gunko
Eelmisel hooajal: 2. koht (FNL)
Üleminekud:

Sisse: Brian Idowu (Lokomotiv, laenule), Aleksandr Filin (Tambov, laenuleping lõppes).
Välja: Dmitri Barkov, Aleksandr Smirnov (Rostov), Idris Umajev (Ahmat, laenuleping lõppes).

FK Krasnodar

Peatreener: Murad Musajev
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Igor Smolnikov (Zenit), Jevgeni Gorodov (Ahmat).
Välja: Manuel Fernandes, Artjom Golubjov (Ufa), Jon Gudni Fjoluson.

FK Rostov

Peatreener: Valeri Karpin
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Kento Hashimoto (Tokyo), David Tosevski (Rabotnicki), Saeid Ezatolahi (Eupen, laenuleping lõppes), Vidar Orn Kjartansson (Malatyaspor, laenuleping lõppes), Anton Saletros (Sarpsborg, laenuleping lõppes), Björn Sigurdarson (APOEL, laenuleping lõppes).
Välja: Gotša Gogritšiani (CSKA), Mihhail Osinov (Nižni Novgorod, laenule).

FK Tambov

Peatreener: Sergei Pervušin
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Vitali Balašov (Donetski Olimpik), Aleksandr Karapetjan (Sotši), Amur Kalmõkov (Armavir), Oleg Tšernõšov (Aktobe, laenuleping lõppes), Andrei Tšasovskihh (Aktobe, laenuleping lõppes).
Välja: Miguel Cardoso (Dinamo, laenuleping lõppes), Aleksei Gritsaenko (Krasnodar, laenuleping lõppes), Hetag Hosonov (CSKA, laenuleping lõppes), Georgi Melkadze (Spartak, laenuleping lõppes), Sulli Muniru, Giorgi Šelia (Ahmat).

Groznõi Ahmat

Peatreener: Andrei Talalajev
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Miroslav Bogosavac (Cukaricki), Giorgi Šelia (Tambov), Artjom Timofejev (Spartak, laenule), Konrad Mitšalak (Ankaragucu, laenuleping lõppes).
Välja: Deniss Glušakov, Damien Szymanski (AEK), Jevgeni Gorodov (Krasnodar).

Jekaterinburgi Ural

Peatreener: Juri Matvejev
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Marco Aratore (Lugano, laenuleping lõppes), David Karajev (KAMAZ), Ilja Pomazun (CSKA).
Välja: Petrus Boumal, Artjom Fidler, Mihhail Merkulov (Rubin), Pavel Pogrebnjak, Dzjanis Paljakou, Maciej Wilusz, Nikolai Dimitrov.

Kaasani Rubin

Peatreener: Leonid Slutski
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Oliver Abdilgaard (Aalborg), Oleg Šatov (Zenit), Djorde Despotovic (Orenburg).
Välja: Vladimir Granat, Beka Mikeltadze, Pablo Santos (Braga, laenuleping lõppes), Konstantin Plijev (Rostov, laenuleping lõppes).

Moskva CSKA

Peatreener: Viktar Hantšarenka
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Adolfo Gaich (San Lorenzo), Gotša Gogritšiani (Rostov), Timur Žamaletdinov (Poznani Lech, laenuleping lõppes).
Välja: Cedric Gogoua (Rotor, laenule), Ilja Pomazun (Ural, laenule).

Moskva Dinamo

Peatreener: Kirill Novikov
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Daniil Fomin (Ufa), Sylvester Igboun (Ufa), Miguel Cardoso (Tambov, laenuleping lõppes), Fedor Cernych (Orenburg, laenuleping lõppes).
Välja: Oscar Hiljemark (Genoa, laenuleping lõppes), Roman Neustäder, Joaozinho, Kirill Pantšenko.

Moskva Lokomotiv

Peatreener: Marko Nikolic
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Fjodor Smolov (Celta Vigo, laenuleping lõppes), Jasur Jaloddinov (Bunyodkor), Vitali Lisakovitš (Saligorski Šahtjor), Vitali Lõstsov (Krõlja Sovetov).
Välja: Jefferson Farfan, Benedikt Höwedes, Joao Mario (Inter, laenuleping lõppes).

Moskva Spartak

Peatreener: Domenico Tedesco
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Aleksandr Soboljov (Krõlja Sovetov), Oston Urunov (Ufa), Maksim Glušenkov (Krõlja Sovetov, laenuleping lõppes), Aleksandr Kokorin (Zenit),Georgi Melkadze (Tambov, laenuleping lõppes).
Välja: Lorenzo Melgarejo, Andre Schürrle, Aleksandr Rudenko (Sotši, laenule), Artjom Timofejev (Ahmat, laenule).

Peterburi Zenit

Peatreener: Sergei Semak
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Dejan Lovren (Liverpool), Andrei Mostovoi (Sotši, laenuleping lõppes).
Välja: Aleksandr Kokorin (Spartak), Branislav Ivanovic, Oleg Šatov (Rubin), Igor Smolnikov (Krasnodar). 

PFK Sotši

Peatreener: Vladimir Fedotov
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Emmanuel Mammana (Zenit, laenule), Aleksandr Rudenko (Spartak, laenule), Sergei Terehhov (Orenburg, laenule), Timofei Margasov (Lokomotiv).
Välja: Giannelli Imbula, Aleksandr Kokorin (Zenit, laenuleping lõppes), Andrei Mostovoi (Zenit, laenuleping lõppes), Dusan Lagator, Aleksandr Karapetjan (Tambov).

Tula Arsenal

Peatreener: Sergei Podpali
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Daniil Lesovoi (Zenit), Alexandru Tudorie (Voluntari, laenuleping lõppes).
Välja: Victor Alvarez, Bakary Kone, Juri Lodigin, Aleksandr Lomovitski (Spartak, laenuleping lõppes).

Ufa

Peatreener: Vadim Jevsejev
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Artjom Golubjov (Krasnodar), Igor Bezdenežnuhh (Tšaika, laenuleping lõppes).
Välja: Daniil Fomin (Dinamo), Sylvester Igboun (Dinamo), Oston Urunov (Spartak), Daniil Krugovoi (Zenit, laenuleping lõppes), Denis Terentjev (Zenit, laenuleping lõppes).

Volgogradi Rotor

Peatreener: Aljaksandr Hatskevitš
Eelmisel hooajal: 1. koht (FNL)
Üleminekud:

Sisse: Jano Ananidze (Anorthosis), Cedric Gogoua (CSKA, laenule), Nikolai Kipiani (Rubin), Beka Mikeltadze (Rubin), Ilja Žiguljov (Krasnodar).
Välja: Anzor Sanaia (Jenissei), Vitali Denissov, Albert Šaripov (Nižni Novgorod).

* Üleminekud on sisestatud 11. augusti 2020 seisuga. Märgitud on vaid olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. Peterburi Zenit
2. FK Krasnodar
3. Moskva CSKA
4. Moskva Lokomotiv
5. Moskva Spartak
6. FK Rostov
7. Kaasani Rubin
8.  Moskva Dinamo 
9.  Groznõi Ahmat
10. Tula Arsenal
11. Jekaterinburgi Ural
12. Ufa
13. PFK Sotši
14. Volgogradi Rotor
15. FK Himki
16. FK Tambov

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

VENEMAA

Krasnodari kloppinud Zenit krooniti rekordiliselt vara Venemaa meistriks

Harin lõpetas hooaja keskkaitsjana, olles osaline Krasnodari Meistrite liigasse pääsemises
VENEMAA

Harin lõpetas hooaja keskkaitsjana, olles osaline Krasnodari Meistrite liigasse pääsemises

VENEMAA

Zenit oli esiliiga meeskonnaga raskustes, kuid võitis lõpuks siiski kuldse duubli

VENEMAA

13 päeva eelmise hooaja lõpust, aga Zenitil on uue aasta esimene karikas juba käes

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK