Kaks-kolm nädalat lõivu maksnud Kalev panustab noorte arengusse ja loodab Esiliigasse püsima jääda
Viimased neli aastat Esiliiga B-s mänginud ja mullu Eesti tugevuselt kolmandas liigas teise koha saanud Tallinna Kalevi duubelmeeskond alustab uut hooaega uue peatreeneri Alo Bärengrubi juhendamisel Esiliigas.
Bärengrub liitus Kaleviga eelmise aasta alguses, asudes tööle U17 meeskonna peatreenerina. "Olen keeranud treeneritöös ja elus uue lehekülje ning mul on hea meel teatada, et liitun Tallinna Kalevi treenerite kollektiiviga. Tunnen klubijuhte ja enamus treenereid juba varasemast hästi. Näen nii isiklikus kui ka klubilises plaanis suurt perspektiivi ja motivatsiooni noorte arendamisel. Soovin anda ka enda panuse klubi ja mängijate arengusse, samuti areneda treenerina ja ennast pidevalt täiendada," rääkis Bärengrub mullu jaanuaris klubi pressiteenistusele.
Kuna aasta hiljem toimusid Kalevi esindusmeeskonna pingil muudatused - Aivar Annistest sai klubi akadeemia direktor ja peatreener, Daniel Meijeli abiliseks nimetati varasem U21 meeskonna peatreener Ats Purje -, siis duubelmeeskonda hakkas juhendama 48-kordne internatsionaal Bärengrub.
Bärengrub avaldas, et see oli asjade loogiline käik. "Kui Kalevisse tulin, siis oli meil klubiga pikaajaline plaan paigas ja asjad kokku lepitud. Esimesel aastal tutvusin Kalevi keskkonnaga, duubelmeeskonnaga ja kogu süsteemiga. Samal ajal tegutsesin aktiivselt ainult U17 meeskonna treenimisega, aga U17 mängijad olid juba suuresti duubli juures ja sisseelamine oli sujuv," kommenteeris Bärengrub Soccernet.ee-le.
Seega on duubelmeeskond Bärengrubile tuttav. "Hoidsin läbi hooaja silma peal, käisin mängudel, vaatasin ja tutvusin Kalevi üldiste tegemistega. Mul oli ikkagi väga selge ülevaade, mis ja kuidas Kalevi duublis toimus," sõnas juhendaja, kes ootab uut hooaega suure huviga. "Ma olen põnevil, mitte ärevil. Loomulikult ootan suure huviga!"
Esiliiga on Bärengbrubi jaoks treenerikarjääris samm edasi, sest ta pole varem sel tasemel töötanud. "Esiliiga B-d olen Raplamaa peatreenerina õrnalt nuusutanud," märkis hiljuti 40-aastaseks saanud Bärengrub. "Ma ei ütleks, et olen väga noor treener, sest enne kui Kalevisse tulin, olin treeneritööd kuus aastat teinud, ennast harinud, treeninud erinevaid vanuseid ja puutunud jalgpalliga erinevates valdkondades kokku. Esiliigas pole veel kätt proovinud."
Ettevalmistus hooajaks
Kalevi duubelmeeskond sai mullu Esiliiga B-s teise koha ja kindlustas sellega koha Esiliigas. Kui oluline on see suures plaanis klubi ja noorte mängijate jaoks? "Kindlasti samm edasi kõrgemale tasemele!" vastas Bärengrub. "Ma arvan, et siin tuleb vaadata üldist pilti - esindus oli tubli, pigem vähe vigastusi ja mängijad aitasid duubelmeeskonda. Loomulikult oli samm edasi väga oluline, eriti noorte arendamisel ja kasvatamisel. Kalevi esindus on suuresti üles ehitatud noortest mängijatest, kellele pööratakse väga palju rõhku. Eks ole näha, kuidas nüüd duubel kõrgemal tasemel toime tuleb, aga kindlasti areneme edasi nii individuaalselt kui meeskondlikult."
Bärengrubi sõnul ei ole ettevalmistus hooajaks sujunud plaanipäraselt. "Laias laastus on läinud rahuldavalt, aga seoses meie jalgpallihalli valmimise ja kasutusloa saamisega maksime lõivu kaks-kolm nädalat. Ehk olen natuke tagaajaja rollis, aga suures osas on seltskond jäänud samaks, mõned pusletükid loksuvad paika seoses esindusega, liigume õiges suunas ja ma ei muretse ettevalmistuse osas."
Ta lisas: "Plaan oli alustada jaanuari esimesel nädalal ja üht-teist saime teha - mõned treeningud Kalevi kunstmurustaadionil, rohkem selline individuaalne kava, aga häid pallitreeninguid ei saanud. Otsisime alternatiive lausa jalgpalliliidu staadionitel ja proovisin aegu saada ka Rapla jalgpallihalli näol. Planeerimise koha pealt oli keeruline ja kaootiline, sest ei saanud asju pikalt ette planeerida."
"Laias laastus on nädalases graafikus viis trenni ja mäng, integreeritud jõutreeningud ja sellisel moel läheme hooajale vastu," märkis Bärengrub, kelle juhendamisel on Kalevi duubelmeeskond mänginud viis kontrollmängu, millest üks on võidetud, kaks viigistatud ja kaks kaotatud.
Peatreener ei ole enda sõnul hooajaeelsetes mängudes tulemustele mõelnud. "Pigem tahtsin näha erinevaid mängijaid erinevatel positsioonidel koos mängimas. See oli selline katsetav ja analüüsiv pool."
Kui palju ootab Bärengrub duublile esindusmeeskonnast toetust? Või peaksid duubli mängijad hoopis esinduse poole vaatama? "Ma olen seda ka omal ajal mängijana tunnetanud, et kui laias laastus on treeninggrupis 22-24 mängijat, siis ilmselgelt kõik ei saa esinduses mängida. See on loomulik protsess ja siin tuleb leida hea tasakaal. Mina kui duubli peatreener pean mängijaid arendama ja aitama neid ülespoole. Meie peame olema tugi esindusele ja vastupidi. Meil on treeneritega, kellega seda asja koos teeme, hea arusaam ja mõistmine."
Kuna esinduses võib veel muudatusi toimuda, siis pole lõplikult paigas ka duubli koosseis. "Meil üldiselt oma keskkonnas ja klubis mängijaid jagub. Pigem on praegu küsimus esindusmeeskonna komplekteerimises, seal on üksikud pusletükid lahtised, nagu on ka spordidirektor öelnud. Kes jääb esindusse, kas sealt tuleb kedagi allapoole või kes pääseb noorematest duublisse," selgitas Bärengrub, kelle sõnul toetub duubel eelkõige 2006. ja 2007. aastal sündinud mängijatele.
Kellel silm peal hoida?
Bärengrub loodab, et paljud noored teevad algaval hooajal oma arengus sammu edasi. "Ootan 2006 ja 2007 mängijatelt suuremat sammu. Meil on ka eelmisel aastal koondisest läbi käinud mängijaid. Üldiselt tahan kõigis näha suuremat sammu ja arengut," sõnas peatreener.
Bärengburg lisas: "Hannes Planken 2006 ja Airon Kollo 2007. Markus Johannes Leivategijal on võib-olla arengu mõttes ja järgmise sammu jaoks vaja keskkonnamuutust. Ründajate näol ootan tagasitulekut Romet Kaupmehelt, kes on näidanud suurt huvi ja soovi ikkagi jalad alla saada. Ta on mõned aastad vahelduva eduga vigastustega kimpus olnud. Poole aasta lõikes ootan, mis saab 2008 poistest. Aivar Anniste on akadeemia peatreener, ootame ja vaatame, kes hakkavad 2008 poistest pead tõstma."
Kalevi duubelmeeskonna kaptenina jätkab mängiv abitreener Kenlou Laasner, kes säras eelmisel aastal Esiliiga B-s 33 väravaga. "Ta on seda rolli siin juba aastaid kandnud. Tänu tema statistikale ja osalusele on duubelmeeskond püsinud seal, kus ta on olnud. Ma ei taha teda üle kiita, aga tuleb aru anda, et ta aitas meeskonna kõrgemale tasemele ja tema roll on väga suur," rääkis Bärengrub, kelle sõnul tulevad 24-aastase Laasneri kogemused meeskonnale Esiliigas kasuks. "Ta on loomult seda tüüpi inimene - tema kui kapteni ja vanema mängija roll on see, mida meeskond vajab!"
Lisaks Laasnerile on Bärengrubil veel mitu abilist. "Daniel Meijeli koormus on sel aastal esinduse juures suurem, aga ta abistab mind aeg-ajalt jätkuvalt ka abitreenerina. Laura Ernits aitab füsioterapeudina ja Ilo Rihvk fitnesstreenerina. Oskari Forsman, kes on mängiv väravavahtide treener esinduses, käib meil samuti abis. Väravavahtide treenerina abistab meid ka Andree Marjamaa."
Eesmärgid ja Esiliiga tase
Bärengrub teadvustab, et Kalevi duubelmeeskonna eesmärk on Esiliigasse püsimajäämine, aga sportlase hing soovib alati enamat. "Esimene eesmärk on eelkõige nii individuaalne kui meeskondlik areng. Loomulikult peame endale aru andma, et eesmärk on ka püsimajäämine. Võib-olla kasvades ja arenedes julgeme millalgi ka tabeli ülemisse otsa piiluda."
Milline on Esiliiga tase? "Esiliiga on alati olnud sõltuvuses duubelmeeskondadest. Meistriliigas vägeva hooaja teinud Harju Laagri on kindlasti tugev. Welco tõusis meiega koos Esiliiga B-st ja vaatame, kuidas hakkame nendega konkureerima. FC Tallinn on kooslus tugevatest vanematest mängijatest ja noortest. Siis on veel Viimsi, Tabasalu ja Elva. Ma arvan, et Esiliiga on võrdlemisi tugev," vastas Bärengrub.
Kes on soosik? "Ma ei oskaks või ei tahaks kedagi pakkuda. Võib-olla olen liiga värske treener Esiliiga mõttes ega tunneta seda veel liiga hästi. Ma arvan, et Esiliiga on ühtlaselt tugev."
Tallinna Kalev U21 alustab Esiliiga hooaega 4. märtsil Sportland Arenal FC Tallinna vastu.
JK Tallinna Kalev U21
Peatreener: Alo Bärengrub
Mängiv abitreener: Kenlou Laasner
Väravavahtide treenerid: Oskari Forsman, Andree Marjamaa
Füüsilise ettevalmistuse treener: Ilo Rihvk
Füsioterapeut: Laura Ernits
Kapten: Kenlou Laasner
EJL-i stipendiaadid: Taavi Jürisoo, Aron Kirt, Hugo Palutaja, Georg Pank, Ramon Smirnov, Martin Tomberg
Eelarve: selgumisel
Duubelvõistkond: JK Tallinna Kalev Juunior (III liiga)
Koduväljakud: Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljak / Sportland Arena
Meeskonna värvid: must, sinine ja valge
Koduleht: jkkalev.ee
Esimene mäng: 4. märtsil kell 18.00 vs. FC Tallinn (Sportland Arenal)
Esimene Soccernet.ee telemäng: 5. augustil kell 19.00 vs. Viimsi JK (Viimsi staadionil)
Mitteametlik koosseis:
Väravavahid: Rudolf Aun**, Reio Ilves, Tony Tristan Laurik, Renmer Silvester Neidla, Miron Vetkal*.
Kaitsjad: Rico Ernits, Aron Kirt*, Airon Kollo, Christopher Kukk, Rasmus Liiv, Fred Erik Sarna, Marten Lukas Tamme, Hugo Tammepõld.
Poolkaitsjad: Rasmus Remy Kasela, Kenlou Laasner, Tanel Darius Leis, Markus Johannes Leivategija**, Sten Luht*, Marten Luik*, Fjodor Markelov, Rico Palu, Dylan Sal-Al-Saller*, Gregor Sandre, Martin Tomberg*.
Ründajad: Riko Eiert, Raiko Ilves*, Romet Kaupmees, Kaur Kippar, Silver Rasmus Kubensky, Hannes Planken, Rasmus Talu.
* - valmistub hooajaks esindusmeeskonnaga.
** - testimisel.
Hooajaeelsed mängud:
20.01. FA Tartu Kalev (ELB) - JK Tallinna Kalev U21 4:2 (Palu, Priimann)
28.01. JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna FC Flora U19 (II) 6:0 (Laasner 2, Kaupmees 2, Fimberg, Kippar)
04.02. Paide Linnameeskond U21 (EL) - JK Tallinna Kalev U21 2:2 (Planken, Kubensky)
10.02. JK Tallinna Kalev U21 - Tallinna JK Legion (ELB) 0:2
18.02. FA Tartu Kalev (ELB) - JK Tallinna Kalev U21 2:2 (Laasner, Kubensky)
EL - Esiliiga; ELB - Esiliiga B; II - II liiga; võit; viik; kaotus.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta