Karl-Romet Nõmm esimesest välislepingust, uuest särginumbrist, keerulisest ajast Floras ja ebaõnnestunud koondisedebüüdist
Viljandi Tulevikus alustanud ja viimased kaks aastat FC Floras mänginud väravavaht Karl-Romet Nõmm (25) sõlmis karjääri esimese välislepingu, kui siirdus Poola esiliigaklubi Nowy Saczi Sandecja ridadesse. Ta rääkis Soccernet.ee-le täpsemalt, kuidas lepinguni jõudis, mis teda Poolas ees ootab, kuidas vaatab tagasi Flora-aastatele ja mida arvab oma koondisedebüüdist.
"Esimene kontakt tuli päris ootamatult koondiselaagri viimastel päevadel. Tegelikult ideaalis oleksin pidanud kohe pärast koondist Poola minema, aga kuna haigestusin, siis see natuke venis ja jõudsin eile õhtul," sõnas Nõmm, kes oli lepingu varasemalt kodumaal allkirjastanud. "Lepingu allkirjastasin Eestis digiallkirjaga. Poolas tehakse muud testid, mis on veel vaja."
Ta märkis, et kui agent Harri Ojamaa talle koondiselaagri ajal kirjutas, siis otsustamiseks polnud palju aega. "Läksin bussiga koondisetrenni ja Harri kirjutas, et on pakkumine, ja saatis lepingutingimused kohe välja. Kiiresti pidi otsustama - samal õhtul -, sest klubil oli ka teine väravavaht radaril. Põhimõtteliselt kahe tunniga pidi otsustama," selgitas ta.
Nõmm sõlmis 1,5-aastase lepingu klubiga, mis asub poole hooaja järel Poola esiliigas viimasel kohal. "Klubi poolt on näha, et nad tahavad püsima jääda. Palju uusi mängijaid on tulnud - suure kogemusega mängijaid, aga ka noori ja andekaid. Nii palju, kui olen siin olnud, siis kõrvalt on näha, et klubi annab endast maksimumi, et viimaselt kohalt tõusta. Tabelist on näha, et lõpp on väga tihe - kaks võitu ja võid mitu kohta kõrgemal olla," lausus Nõmm positiivselt.
Kuna meeskond viibib hetkel treeninglaagris, siis Nõmm ei olegi veel klubi treeningkompleksiga tutvunud, aga ründaja Robert Kirss, kes liitus sama klubiga jaanuari alguses, on talle piisavalt infot jaganud. Nõmm on enda sõnul Poola esiliiga tasemega kursis, sest häid sõnu selle kohta on öelnud nii Konstantin Vassiljev kui ka Ken Kallaste. Lisaks on ta vaadanud samas liigas mängiva väravavahi Matvei Igoneni mängudest tipphetki.
"Laupäeval on laagri viimane mäng Poola esiliiga keskmikuga, pärast seda läheme oma kodulinna, kus alguses saan olla hotellis, aga siis hakkan aktiivsemalt korterit otsima. Ise ei ole oma silmaga [treeningkompleksi] näinud, aga klubi ehitab uut staadionit, mis peaks suvel valmima. Kirss ütles, et hetkel kunstmuru on nagu on, aga klubi areneb. Trennides on väga korralik andmine. Kui olen vahepeal [Matvei] Igoneni mänge jälginud ja tipphetki vaadanud, siis selle põhjal Kostja ja Keni jutt klapib. Jõhker andmine - 15 pealelööki ja tipphetked kaheksa minutit pikad," rääkis Nõmm.
Kui Kirss märkis Soccernet.ee-le antud intervjuus, et klubi näeb teda kui esiründajat, siis Nõmmel väravasuul sarnast juttu polnud. "Igasuguseid asju võib öelda, kui lepingu teed. Fakt on see, et trennis tuleb näidata ja eks siis paistab. Soov on põhiväravavaht olla ja selle nimel töö käib. Ei piisa sellest, kui keegi midagi ütleb, peab ise mees olema," sõnas Nõmm. "Eesmärk on võimalikult kiiresti sisse sulanduda ja kindlasti tahaks mängida. Mängud saavad olema väga keerulised, aga üritan anda endast maksimumi ja eks siis ole näha, kuhu tiivad viivad."
Nõmm mängis Tulevikus särginumbriga 1 ja Floras 31. Mis number uues koduklubis selja peale läheb? "32," muigas Nõmm. "31 oli kinni, 1 oli kinni. Lootsin nendega jätkata, aga läks siis 32," põhjendas ta.
Vaimselt rasked, aga õpetlikud aastad Floras
Nõmm oli Floras kaks aastat, mille jooksul jõuti Konverentsiliiga alagruppi ja võideti nii Eesti meistritiitel kui ka Superkarikas. Esimesel aastal mänguminuteid nappis, sest väravasuul oli Igonen. Mullu alustas põhiväravavahina Evert Grünvald, aga Nõmm sai esikindad endale ja mängis eelmisel hooajal Premium liigas 29 kohtumist.
"Esimene aasta oli kindlasti ajalooline - saime ju alagruppi ja see jääb eluks ajaks meelde. Ma ei mänginud, aga sel hetkel polnud vahet, kas mängid või mitte, saime sealt meeletu kogemuse. Sain Matvei pealt aasta aega õppida, mis oli mulle väga kasulik. Viimane hooaeg algas nagu algas, aga suutsin ennast esikindaks võidelda. Ma ise võib-olla ei jäänud oma hooajaga sada protsenti rahule, aga üldpilt oli rahuldav," meenutas Nõmm.
Kas ja kui palju see ikkagi mõjutas, et mullu alustas Flora põhiväravavahina Grünvald? "Eks ikka mõjutas. Olgem ausad, ma lootsin ja tahtsin olla esikinnas kohe hooaja alguses. Kõik ju arvasid seda ja küsisid selle kohta, aga kui ma ei alustanud, siis küsiti selle kohta, miks ma ei alusta. See võttis läbi ja mingi aeg oli väga raske, aga arvan, et suutsin ennast kokku võtta. See õpetas nii mõndagi."
2020. aasta kevadel, kui Nõmm mängis veel Tulevikus, rääkis väravavaht "Silm peale" saates, et stabiilsuses on vaja juurde panna. Ta on seda enda sõnul suutnud. "Ma usun, et eelmine hooaeg näitas, et mingi stabiilsus on mul olemas. Mingid vead hooaja lõpus tulid teatud põhjustel, kui proovisime uusi tehnilisi asju, aga tundsin, et mingi stabiilsus on olemas ja suuri ärakukkumisi ei olnud. Mingid mängud ei õnnestunud nagu oleks võinud, aga sammu edasi tegin kindlasti."
Ebaõnnestunud koondisedebüüt
Nõmm tegi Portugali treeninglaagris debüüdi Eesti A-koondise eest, kui sekkus 1:0 võidumängus Soome vastu teiseks poolajaks. Soccernet.ee toimetus pani Nõmmele kümnepalliskaalal hindeks nelja. "Neli on isegi hästi enda mängu kohta," naeris debütant. "Eks see keeruline oli, pea oli igast mõtteid täis, aga ei taha selle taha pugeda, ausalt öeldes läksin lati alt läbi," tunnistas ta seejärel ausalt. "Aga võtame positiivselt - nüüd on märk maha saadud ja siit saab ainult paremaks minna. Tuleb tööd edasi teha, veel kutseid saada ja paremini mängida."
Ta märkis lõpetuseks, et konkurents koondises paneb rohkem pingutama. "Iga mängija unistus on rahvuskoondist esindada. Kui vaadata, mis seis on Eestis väravavahtidega, siis meil on väga-väga palju heal tasemel väravavahte - [Karl Jakob] Hein, Matvei [Igonen], [Karl Andre] Vallner, [Marko] Meerits," loetles Nõmm. "Konkurents on kõva ja paneb rohkem pingutama."
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta