Kes olid märtsi parimad? Levadia lõi mitmes liinis laua puhtaks
Premium liiga on koroonast tingituna sedapuhku käima läinud otsekui talveunest ärganud uunikumi mootor: turtsudes, puterdades ja kõvasti vahele jättes, aga sellegipoolest sihikindlalt normaalsele töörütmile lähenedes. Märtsikuu on loodetust vähemate mängudega selja taga, kuid siiski saame püstitada tavapärase küsimuse: kes mahtusid peetud kohtumiste põhjal parimate hulka?
Soccernet.ee toimetusesisesel hääletusel said märtsikuu sümboolse koosseisu valimisel seitsmelt ajakirjanikult hääli kokku 28 jalgpallurit, kuid seejuures oli vaid üks mees, kes kuulus kõigi hääletajate valikusse. Selle au osaliseks sai Levadia poolkaitsja Bogdan Vaštšuk.
Märtsi koosseis mängib üsnagi ründavas 3-4-3 asetuses. Valikus domineerib võimsalt Levadia, kelle ridadest pääses 11 hulka koguni kuus meest, sealhulgas terve poolkaitseliin. Kahe mängijaga on esindatud Paide Linnameeskond ja Tartu Tammeka, ühega panustab koosseisu Legion.
Soccernet.ee märtsikuu sümboolne koosseis:
Karl Andre Vallner - Kaks märtsikuist liigamängu olid Vallnerile vastakad. Pärnu Vapruse vastu tuli tal teha vaid üks tõsisem tõrje, ent Magnus Villota lähilöögi pareerimine oli maailmaklassist. Kohtumises Legioniga olid Vallneril käed-jalad tööd täis ja kolm palli tuli lumelahingus ka võrgust võtta, kuid meelde jäi ta sellest mängust hoopis olulisel hetkel fantastilise kolmiktõrjega. Juba enne koroonasegaduse puhkemist oli Vallner nende kolme väravavahi seas, kes koondisekutse said, ja ehkki debüüt jäi seekord veel tulemata, ei pruugi see samal moel jätkates kaugel olla.
Hindrek Ojamaa - Superkarikafinaalis vanema venna Henrikuga vihast lahingut löönud Ojamaa võttis hea hoo kaasa ka liigamängudesse ning näitas Narva Transi ja Viljandi Tuleviku vastu, et Paide klubijuhid ei pea Muhammed Sannehi lahkumise pärast üleliia muretsema. Ojamaa hoidis tänapäevasele äärekaitsjale kohaselt esiteks kaitse korras ja teiseks toetas ka kõvasti rünnakut, saades kirja ühe väravasöödugi.
Igor Dudarev - Tartu Tammeka pidas märtsis küll vaid ühe liigamängu, ent Kuressaare alistamises mängisid just Dudarevi liidriomadused olulist rolli. Nullimängu ei õnnestunud tartlaste kaitseliinil Saaremaal teha, aga ühe sisselubatud palli korvas Dudarev teises väljakuotsas, tehes nurgalöögi järel võimsa hüppe ja hea suunamisega Tristan Koskorile väravalöömise lihtsaks.
Trevor Elhi - Levadia äärekaitsja ei pruugi olla mees, kellest mängude järel kõige rohkem räägitakse, aga Elhi pakutav keskmine tase on niivõrd kõva, et tema puudumine torkab kiirelt silma. Premium liigas on tal kirjas juba kõvasti üle 200 mängu ja selle pinnalt saadud kogemused lubavad Elhil mööda väljakut suure raadiusega töötada. Pingelises kohtumises Legioniga leidis just Elhi hea nurgalöök tagumise posti juurde vabaks unustatud Robert Kirsi, kes lõi võiduvärava.
Frank Liivak - Kahest esimesest kohtumisest on Liivakul statistikas kirjas kaks söötu, ent kui jalgpallis arvestataks väravalöömise eeltööd sarnaselt ühele teisele meeskonnaalale, võiks neid olla juba märksa rohkem. "Võib-olla jalkaliitu võiks need hokisöödud ka kirjutada, et kui nurgalööke teenid ja sealt väravad tulevad, võiks Fantasys ka paar punkti saada," naeris Liivak päast kohtumist Legioniga, kus ta andis neljast väravast ühele ametliku väravasöödu, ent oleks vastavat arvestust pidades kirja saanud veel tervelt kolm hokisöötu ehk väravasöödule eelnevat söötu.
Zakaria Beglarišvili - Levadia avamängus Vapruse vastu säras Beglarišvili väga eredalt, kuid Legioni vastu kattis Pavel Dõmov teda personaalselt ja röövis suure osa tema tegutsemisvabadusest. Sellest hoolimata suutis Beglarišvili paaril korral Dõmovist vabaneda ja aidata ikkagi kaasa kahe tabamuse sünnile. Endine florakas andis märku, et tema tegemistel tasub pilku hoolsalt peal hoida nii vastastel kui ka vutisõpradel.
Bogdan Vaštšuk - Et kõik hääletajad üksmeelselt just tema 11 hulka nimetasid, on loogiline, sest Vaštšuk ongi olnud esimestes voorudes liiga üks silmapaistvamaid, kui mitte kõige silmapaistvam mängija. Koondisekohtumistes ei saanud ta oma parimaid külgi alati näidata, aga ohtralt palli valdava Levadia särgis tunneb ründav poolkaitsja end kui kala vees. Kahe mänguga on tal juba kirjas kaks väravat ja üks väravasööt, aga Vaštšuki roll Levadia ründemängu käivitamises on märksa suurem, kui statistika suudab näidata.
Ernest Agyiri - Manchester City ei võta enda leivale keskpäraseid mehi ja seda on Agyiri tegutsemisest ka hästi näha. Ghanalane ajab oma asja väljakul rahuliku enesekindlusega, vallates vajadusel hästi nii lühikest triblingut kui ka pikka söötu. Samuti jagub tal ründajavaistu ning sestap ongi tal ühest peetud mängust kirjas kaks väravat, teisest aga kaks väravasöötu.
Nikita Andrejev - Eelmisel hooajal poole pealt liigaga liitunud Andrejev tegi toona hädavajalikku tõsist tööd, aidates meeskonnale oma väravate toel püsima jääda. Tänavu on Andrejev paremini harjunud kaaslastega ja kaaslased temaga, mis toob kaasa suurema vabaduse ja mängulusti. Kohtumises Levadiaga näitas Andrejev, et tema ründajaklass on jätkuvalt liiga tippmeeskondade tasemel ning kõigil kaitsjatel saab temaga hooaja jooksul raske olema.
Henri Anier - Koondiseväravaid me selles valikus mõistagi arvesse ei võta, aga sinisärgis löödud tabamustele valas Anier vundamendi just nimelt enesekindlusega, mis saadud Paide eest skoori tehes. Eriti eredalt näitas Anier end mängulise liidrina Viljandi vastu, kui Paide meeskonnal polnud parim päev, aga Anier hoidis oma targa liikumise ja töötahtega Paide rünnakut nii kaua elus, kuniks üleminutitel avanes talle võimalus otsustava värava löömiseks.
Tristan Koskor - Tammeka puhul peljati hooaja eel enim väravanappust. Kui aga Koskor mängib nii nagu avavoorus Kuressaare vastu, pole Kaido Koppelil põhjust muretseda. Eriti kaunis oli ründaja teine tabamus, kui ta pettis esmalt ära kaitsja ja tulistas siis palli võimsa löögiga lati alla. Enesekindel Koskor on ohtlik Koskor ja iga ründaja, kes suudab alustada hooaega kahe tabamusega, ei tohiks põdemise all kindlasti kannatada.
Sümboolse koosseisu valimisel ei ole Soccernet.ee toimetus liialt kinni kindlates positsioonides ega formatsioonides - meeskonna asetus võib igakuiselt muutuda, samuti ei ole iga mängija tingimata liinisiseselt asetatud positsioonile, kus ta möödunud kuul liigas mängis.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta