Kiss-Zlidnis aitas koduklubi head hoogu hoida väravaga, meeskoondislastest tundis võidurõõmu vaid Kuusk
Eesti naiste koondise kapten Inna Kiss-Zlidnis oli Budafoki eest tänavu kuuendat korda täpne, aidates koduklubi Ungari esiliigas 6:1 võiduni.
Eestlanna skooris teise poolaja alguses, tehes mänguseisuks 3:0. Ta vahetati välja 65. minutil, kui Budafoki eduseis oli 5:0. Seejärel lõid nad ka kuuenda tabamuse, vastane Nagykanizsa lõi 82. minutil auvärava.
Kiss-Zlidnise koduklubi on võitnud viis mängu järjest, neist kõik on lõppenud vähemalt kolmeväravalise eduga. Värvate vahe selle aja jooksul on 27:3. Budafok on tabelis kolmas ning jääb teist kohta hoidvast Dunaujvarosist kahe vähema mängu juures kuue punkti kaugusele.
Mattias Käit ja Bukaresti Rapid jäid Rumeenia kõrgliiga meistrigrupis kodus 0:2 alla Cluji ülikoolile. Kohtumist harjumuspäraselt algkoosseisus alsutanud Käit vahetati välja 61. minutil, kui Rapid oli 0:1 kaotusseisus. Rapid on kuueliikmelises meistrigrupis viimane, pronksmedalikoht jääb viis vooru enne hooaja lõppu viie punkti kaugusele.
Mängu tipphetked:
Maksim Paskotši ja Zürichi Grasshoppers lõpetasid Šveitsi kõrgliiga põhiturniiri valusa 0:1 kaotusega tabeli viimasele Winterthurile. Mängu ainus tabamus sündis 48. minutil ning kuigi Giotto Morandil oli 83. minutil kasutada penalti, ei suutnud Grasshoppersi poolkaitsja mänguseisu viigistada. Paskotši vahetati peatrauma tõttu avapoolaja järel välja.
Grasshoppers mängib hooaja lõpus viimased viis mängu tabeli alumise poole meeskondadega, et vältida kõrgliigast langemist. Praegu on eestlase koduklubi 12 meeskonna konkurentsis 10. kohal, eelviimast ootavad liigahooaja lõppedes üleminekumängud ning viimane langeb otse esiliigasse.
Märten Kuusk ja Katowice said Poola kõrgliigas teise järjestikuse võidu, alistades võõrsil 2:0 tabeli eelviimase Wroclawi Slaski. Kuusk sekkus mängu teist nädalavahetust järjest vahetusmehena – kui eelmises kohtumises tuli koondislane väljakule 89. minutil, siis seekord vahetati kaitsja väljakule 65. minutil, kui Kaotwice oli 2:0 eduseisus. Kuuse koduklubil on hooaja lõpuni jäänud viis mängu ning nad on 18 meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal.
Mängu tipphetked:
Vlasi Sinjavski ja Slovacko jäid võõrsil 0:2 alla Tšehhi kõrgliiga liidrile Praha Slaviale. Tšehhi tippklubi läks mängu juhtima 41. minutil ning suurendas eduseisu 85. minutil. Ääreründajana mänginud Sinjavski tegi kaasa pea kogu kohtumise – ta vahetati välja kohtumise esimesel üleminutil. Ühtlasi lõppes kohtumisega Slovacko põhiturniir, kus nad jäid 16 meeskonna konkurentsis 13. reale. Hooaja viimased viis kohtumist mängib eestlase koduklubi väljalangemisgrupis, mille viimane kukub automaatselt esiliigasse ning kaks järgmist mängivad üleminekumänge.
Vladislav Kreida koduklubi Olomouci Sigma võitis Tšehhi kõrgliigas 3:0 Ceske Budejovicet, kuid eestlane ei mahtunud taaskord Sigma mängupäeva koosseisu. Kreida tööandja lõpetas põhiturniiri kuuendal kohal ehk pääses viimasena kuuikusse, kes hakkab omavahelistes mängudes medaleid jagama. Sigmal puudub viie järelejäänud mänguga võimalus medalit saada, sest nende vahe pronksikohta hoidva Ostrava Banikuga on 21 punkti.
Dimitri Jepihhin ja Trencin jäid Slovakkia kõrgliigas võõrsil väravaterohkes kohtumises 2:3 alla Michalovce Zemplinile. Kodumeeskond oli juba avapoolaja järel kolmeväravalises eduseisus ning kuigi Jepihhini koduklubi vähendas teisel poolajal kaotusseisu minimaalseks, ei suutnud nad keerulisest olukorrast punktilisa teenida. Algkoosseisu kuulunud eestlane mängis 75 minutit ning vahetati pingile 1:3 kaotusseisus. Trencin on Slovakkia kõrgliiga kuueliikmelises väljalangemisgrupis komandal kohal, edestades üleminekumängude joont kuue punktiga.
Kevor Palumets ja Podbrezova Železiarne mängisid Slovakkia kõrgliiga medaligrupis 1:1 viiki tabeli teise Žilinaga. Kohtumise mõlemad väravad löödi avapoolajal, eestlane sekkus mängu vahetusest 56. minutil. Palumetsa koduklubi on kuueliikmelise medaligrupi viimasel kohal, hoides Slovakkia kõrgliigas kuuendat kohta.
Nikita Komissarovi kouklubi Šiauliai mängis Leedu kõrgliigas võõrsil 1:1 viiki Marijampole Suduvaga. Eestlane sekkus mängu 58. minutil, kui Šiualiai oli kaotusseisus, 11 minutit hiljem lõi Komissarovi koduklubi viigivärava. Šiauliai on kaheksa vooruga saanud 12 punkti ning hoiab viiendat kohta, laupäevane vastane on koha võrra kõrgemal ja edestab neid kahe punktiga.
Mängu tipphetked:
Ljubljana Olimpija tegi vigastust raviva Alex Mathhias Tammeta sammu Sloveenia meistritiitli suunas, alistades kodus 2:0 tabeli punase laterna Domžale. Olimpija edestab lähimat jälitajat Maribori kahe enama mängu juures 15 punktiga, Olimpijal on jäänud liigas mängida veel viis kohtumist.
Vlada Kubassovata mänginud Ferencvaros alistas Ungari naiste kõrgliigas 4:0 tabelinaaber Györi ETO. See oli eestlanna koduklubile vajalik võit, sest sellega vähendas Ferencvaros vahe Györiga neljale punktile. Györ on kolm mängu enne põhihooaja lõppu tabelis teine, Ferencvaros vähema mängu juures kolmas. Ungari kõrgliiga kaks esimest mängivad põhihooaja järel finaalseeria.
Liisa Merisalu ja Thisted teenisid Taani naiste kõrgliiga üleminekuturniiril teise punkti, mängides võõrsil väravateta viiki B93-ga. Merisalu kuulus algkoosseisu ja vahetati välja 86. minutil. Thisted on üleminekuturniiril kogunud nelja mänguga kaks punkti ning on kuue võistkonna seas eelviimane. Kümne mängu järel tõusevad kõrgliigase turniiri kaks parimat.
Daniil Pareiko koduklubi Casertana teenis Serie C-s võidulisa, alistades kodus 2:0 Crotone. Eestlane oli tavapäraselt mängupäeva koosseisus, kuuludes vahetusmeeste hulka. Püsimajäämise eest heitleva Casertana jaoks oli võit väga oluline, sest liigahooaja viimase mängu eel on neil endiselt võimalus üleminekumänge vältida. Kui Pareiko koduklubi tõuseb mööda neid punktiga edestavast Foggiast, on nad koha Serie C-s kindlustanud ka järgmiseks hooajaks.
Alexander Kapitan Bergman vaatas pingilt, kuidas tema koduklubi York United kaotas Kanada kõrgliigas 90+5. minuti väravast 2:3 Ottawa Atleticole. Eestlase koduklubi alustas hooaega võiduga, kuid on seejärel kaotanud kaks kohtumist ning hoiab kaheksa meeskonna konkurentsis viiendat kohta. Bergman pääses seekordses kaotusmängus esimest korda Unitedi mängupäeva koosseisu.
Mängu tipphetked:
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta