MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

SAKSAMAA
2 Link kopeeritud

Klavan tõestas, et Bundesligas tuleb jalga tõmmata taskutega püksid. Suveniir Leverkusenilt või Bayernilt kõlaks ju hästi!

2 Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Bundesligas võistleva St. Pauli kaitsja Karol Mets. Foto: Scanpix / Christian Charisius / dpa

Bundesliga pole (Eesti) jalgpallisõpra ammu toonud sellist elevust, kui nüüd - 2024/25 hooaja eel. On ju selles Saksamaa tuliseimas võistlustules taas oma mees, mullu kaotusi vältinud Leverkusen hakkab vast taas kriipsukesi tõmbama ning siis on see kolmandaks jäänud Bayern ju ka.

See oli üheksa hooaega tagasi, kui Eesti jalgpallisõbrad said elada Bundesligas oma ässale kaasa. Sest 2015/16 hooajal tõmbas Eesti koondise üks kuulsamaid mehi - Ragnar Klavan - viimast korda selga Augsburgi võistlussärgi, et siis liikuda edasi Jürgen Kloppi juurde Liverpooli. Kokku esindas Viljandist pärit keskkaitsja Saksamaa tippklubi neli hooaega ning ajalooliseks laeks jäi 2014/15 hooajal välja võideldud 5. koht.

Need olid värvikad ning emotsionaalsed aastad. Klavan toppis mehi taskutesse, hoidis taga nulle ning paistis silma, statistika pea igat sammu toetamas. Kord näitas Augsburg Bayernile koha kätte, siis nägi Augsburgi ja Klavani hiilgemängu ei keegi muu kui Carlo Ancelotti. Rääkimata neist arvukatest puhkudest, kui meie oma väikese Eesti jalgpallur valiti vooru sümboolsesse koosseisu.

Mingis mõttes on need Saksamaa teed juba käidud, ent see ei tähenda, et St. Pauli ja Eesti koondise tugitala Karol Metsa vägiteod saavad olema karvavõrdki kehvemad. Maailm on pisut muutunud, lähtekoht on teine - tuli ju St. Pauli 2. Bundesliga võitjana kõrgseltskonda - samas õnneks annab mehi taskutesse ikka toppida. Hoidke alt, Harry Kane ja teised!

St. Pauli Bundesliga tiitlile? Pigem mitte ...

On arusaadav, et säärases suures liigas - nagu on Bundesliga - on vahed esimeste ja viimastega silmnähtavad. Et seda mõista, on hea võtta ette rahakottide jämedus. Näiteks 32-kordse meistri Müncheni Bayerni turuväärtus on Transfermarkti andmetel 947,15 miljonit eurot, samal ajal kui Kieli Holsteini number jääb 32,35 miljoni juurde. Hamburgis pesitsev St. Pauli on oma 37,78-ga 18 klubi konkurentsis eelviimasel kohal.

Muidugi ei saa kopsaka rahakoti ja edu vahele võrdusmärki tõmmata. Bayern on nimetatud edetabeli tipus istunud aastaid, ent mullu napsas meistritiitli Leverkuseni Bayer. Meeskond, kel tõesti on raha ka, aga kes tõestas, et loeb sisu, õige juhtimisstiil ning jäägitu usk kõigesse, mida tehakse. Krõbisevast ei tundunud sõltuvat ka Heidenheim, kes oli eelmise hooaja eel oma turuväärtusega alles 16. kohal, ent tulemused rääkisid kaheksanda ning sealjuures ka aegade esimese eurokoha keelt. Oma ajaloo esimesel Bundesliga hooajal!

Bundesligasse ikka midagi saavutama! Foto: Scanpix / Nordphoto / IMAGO

St. Pauli jaoks pole Saksamaa kõrgliiga tundmatu maa. Vastupidi. Viimati mängiti Bundesligas 2010/11, ent alles 18. koht viskas meeskonna taas madalamale astmele. Ligi kümme aastat varem oli juhtunud sama asi. Niisiis pole ajalugu Eesti koondise kapteni Karol Metsa koduklubi suhtes just eriti soosiv. Samas, kui jalgpallis oleks kombeks säärastel puhkudel visata püss kohe põõsasse, ei saaks me vast keegi noppida ei tikreid ega punaseid sõstraid, sest mingid kobakad oleks igal pool ees.

"Kujutan ette, et debüütmäng võib kujuneda väga emotsionaalseks. Olen kogu oma karjääri sellise eesmärgi nimel vaeva näinud," rääkis St. Pauli kaptenite kogusse kuuluv Mets hiljuti ERR-le antud intervjuus. "Me kindlasti ei lähe kõrgliigasse lihtsalt mängima ega niisama nautima. Me tahame seal midagi saavutada!"

Eelmisel hooajal 2. Bundesligas võidutsenud St. Pauli pole uue hooaja eel mängijateturul eriliselt hullanud, kuid võtmekohaks saab olema näpunäidete jagamine. Sest 2020. aasta detsembrist klubis olnud Fabian Hürzeler lahkus pärast võidukat hooaega tüürilt, et võtta vastu väljakutse Inglismaal Brighton & Hove Albionis. St. Pauli leidis teda asendama eelmisel hooajal Royale Union Saint-Gilloise'is asjatanud sakslase Alexander Blessini, kelle üheks kvaliteedimärgiks võiks olla Belgia kõrgliiga hooaja parima treeneri autasu. Mida see tähendab aga St. Pauli kontekstis, on vara öelda.

Kas Müncheni Bayern tõuseb tuhast*?

32-kordne Saksamaa meister, kes oli triumfeerinud 11 järjestikusel hooajal, jääb järsku hoopis kolmandaks! Kes nägi seda ette?! Vast mõni ikka, aga tegelikkuses oli Bayerni lagunemine pigem ootamatu, sest varem olid nad igasugustele muredele vilistanud ja siis ikka meistriks tulnud. Enamasti muidugi seetõttu, et kedagi paremat - ehk siis stabiilsemat - polnud lihtsalt troonile istuma panna. Aga siis tuli Leverkuseni Bayer, kes ei kaotanud mitte ühtegi mängu, ning ninanipsu tegi Stuttgartki.

Bayerni (eba)edu käis mõnda aega käsikäes Saksamaa koondise omaga. Olid ju sellised paar-kolm aastat, kui koondis kuidagi hõljus kuskil ning Bayernilgi puudus vorm, millest mugavalt kinni haarata. See, et Meistrite liigas jõutakse veerandfinaali, pole selle klubi jaoks saavutus. See, et võidetakse kodumaal tiitel, on pigem standard kui eneseületus. Nüüd, kui koondis hakkab ilmet võtma, on slepis ka Bayern?

Mingis mõttes oleks see imetlusväärne, kui meeskond, kelle juhendamisest äkitselt põhimõtteliselt mitte keegi huvitatud polnud, suudab teha puhta töö ja taastada oma hea nime. Sest enne Vincent Kompany leidmist käis ju laualt läbi mitmeid ja mitmeid nimesid, kuid Saksamaa hiiule öeldi ikka ja jälle ära. Kes tahtis jätkata mujal alustatud projekti, kes kartis vast niisama seda survet, mis seesuguse tiimi eesotsas seismisega kaasneb. Eriti ajal, kui enam-vähem kõik on värskelt rappa läinud.

Kompany peaks Bayernisse tooma kübekese Pep Guardiolat - meest, kes tõi Bayernile ühtekokku seitse karikat. Ehk siis domineerivat mängustiili, mis eeldab pallivaldamist ning tasakaalukat positsioonirünnakut läbi tihedate väikeste söötude. Need on märksõnad, mis kahtlemata sobivad Bayerni-sugusele meeskonnale. Sekka ka Kompany nõudlik loomus, konkreetne suhtlus ja noorele treenerile omane ambitsioon - Bayerni ümber usutakse, et on tabatud naelapead.

Eks seda loodavad ka endise Tottenham Hotspuri ründaja Harry Kane'i fännid, kes on pidanud kogenud inglase pisaraid pea päevast päeva pühkima. Ei õnnestunud tal Tottenhamis ja nüüd suvel ka Inglismaaga - Kane, kes lõi mullu Bundesligas kõikidest kõige rohkem väravaid, on jätkuvalt tiitlita. NB! See, mille ta suvel kuskil ettevalmistusturniiril võitis ja mida ta Tottenhami ees tõsta ei tahtnud, ei loe.

Leverkuseni Bayer - kas hakkame jälle nullist minema?

See, et Xabi Alonso ja Leverkusen jäidki liigarindel alistamatuks, inspireeris natuke vast kõiki. Mingis hetkes läks see muidugi natuke jaburaks, sest neid napikaid kogunes lõpuks nii palju, et ajas naermagi. Noh, 90+7. minuti viigivärav Dortmundi Borussia vastu, 90+1. minuti võidutabamus Hoffenheimi võrku või too septembrikuine mäng Bayerniga, kui Leon Goretzka lõi 86. minutil värava, lootusega otsustada mäng ära, ent 90+4. minutil tegi Leverkusen realiseeritud penaltiga seisuks 2:2. Neid mänge oli rohkemgi veel.

Lõpuks tuli Leverkusenile lagi vastu eurosarjas: Euroopa liiga finaal Atalantaga lõppes koguni 0:3 kaotusega. Ning kõikide sarjade ülene täiesti ebareaalne 51-mänguline seeria sai lõpu. "Selliseid asju juhtub - see on jalgpall. Ju ei pidanud täna nii minema," kostis toona koos meeskonnaga langenud Xabi Alonso, kes alustab nüüd alles teist täishooaega Leverkusenis. "Tunnen, et see on minu kui noore treeneri jaoks õige koht. Minu töö siin pole lõppenud!"

Kuna Leverkuseni jaoks oli tegemist aegade esimese meistritiitliga, on vast teatav hulk jalgpalliromantikuid pannud popcorni, limonaadi ja äkki siis küünlagi valmis - oh et kui tänavu paneks samamoodi?! Tehniliselt pole see võimatu, aga et õnn saab täpselt samamoodi selgi hooajal kohal olla - on raske näha.

Muidugi, superkompuuter Opta näeb küll, et kõige suurema tõenäosusega (49,2%) tuleb meistriks Leverkusen. Samas, ligi 73 punktiga, mis tähendaks võrreldes eelmise hooajaga arvestatavat punktikadu. See lihtsalt vihjab, et need 90 silma säärasel moel olid ulmelised. Muideks, Opta pakub Bayernit teisele kohale (68 punkti; tiitli tõenäosus 21,7%), Dortmundi kolmandale (66; 12,6%)  ja Leipzigi kohe sinna sappa (66; 11,9%).

Leverkuseni, kes muideks alustas juba Saksamaa Superkarikaga, kasuks räägib muidugi pea muutumatu tiim ning ülivõimeka taktiku Xabi Alonso jätkamine, samal ajal kui nii Bayernis kui Dortmundis on peatreener vahetunud. Viimane neist jättis sel suvel teiste seas hüvasti ka ülitugeva (euro)hooaja teinud endise Saksamaa koondise kaitsja Mats Hummelsiga, klubi legendi Marco Reusiga ning võimsa Niclas Füllkrugiga. Selline raputus võib (korraks) mõjuda ka jalgealusele.

Viis pidepunkti:

  • Leverkusen tegi mullu ajalugu, läbides terve liigahooaja kaotuseta. Xabi Alonso juhendas meeskonna 28 võidu ja kuue viigini, mis tõid kokku 90 punkti.
  • 2022/23 hooajal alles 16. kohal lõpetanud Stuttgart võitis eelmisel hooajal hõbemedalid. See 14-kohaline tõus kuulub Bundesliga rekorditeraamatusse.
  • 36 väravat löönud ja kaheksa väravasöötu andnud Harry Kane oli eelmisel aastal liiga resultatiivseim mängija. Järgnesid Lois Openda (31) ja Serhou Guirassy (30).
  • Kahe hooaja vahel toimus kolm märkimisväärset treenerivahetust. Kõigi aegade edukaim Saksamaa klubi Müncheni Bayern tõi tüürile vähekogenud endise tippmängija Vincent Kompany. Meistrite liiga finaali jõudnud Dortmundi Borussiast lahkus osapoolte kokkuleppel Edin Terzic ning tüürile asus türklane Nuri Sahin, kes veetis suurema osa mängijakarjäärist just BVB-s. 2. Bundesliga võitnud St. Pauli jäi ilma Fabian Hürzelerist (liikus Brightonisse) ja sai asemele Alexander Blessini.
  • Bayerni legendid Thomas Müller ja Manuel Neuer lõpetasid sel suvel, pärast kodumaist EM-finaalturniiri, koondisekarjääri. Mõlemal on klubis 2025. aasta suveni kestev leping.
Bundesliga avavooru kohtumised:

Reedel, 23. augustil
kell 21.30 Mönchengladbachi Borussia - Leverkuseni Bayer

Laupäeval, 24. augustil
kell 16.30 Mainz - Berliini Union
kell 16.30 Augsburg - Bremeni Werder
kell 16.30 Freiburg - Stuttgart
kell 16.30 Hoffenheim - Kieli Holstein
kell 16.30 RB Leipzig - Bochum
kell 19.30 Dortmundi Borussia - Frankfurdi Eintracht

Pühapäeval, 25. augustil
kell 16.30 Wolfsburg - Müncheni Bayern
kell 18.30 St. Pauli - Heidenheim

Meeskonnad:

Augsburg

Peatreener: Jess Thorup
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Samuel Essende (Vizela), Kristijan Jakic (Eintracht, laen muudeti püsivaks), Yusuf Kabadayi (Bayern), Nediljko Labrovic (Rijeka), Steve Mounie (Brest), Keven Schlotterbeck (Freiburg), Marius Wolf (Dortmund).
Välja: Dion Beljo (Viini Rapid, laen), Irvin Cardona (Espanyol, laen), Ermedin Demirovic (Stuttgart), Iago (EC Bahia), Kevin Mbabu (Fulham, laen lõppes).

Berliini Union

Peatreener: Bo Svensson
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Laszlo Benes (Hamburg), Jordan (Mönchengladbach, laen lõppes), Ivan Prtajin (Wiesbadeni Wehen), Leopold Querfeld (Viini Rapid), Tom Rothe (Dortmund).
Välja: Brenden Aaronson (Leeds United, laen lõppes), Alex Kral (Espanyol), Aissa Laidouni (Al-Wakrah), Jamie Leweling (Stuttgart, laen muudeti püsivaks), Morten Thorsby (Genoa, laen muudeti püsivaks.).

Bochum

Peatreener: Peter Zeidler
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Myron Boadu (Monaco, laen), Jakov Medic (Ajax, laen), Ivan Ordets (Moskva Dinamo, laen muudeti püsivaks), Ibrahima Sissoko (Strasbourg), Dani de Wit (Alkmaar).
Välja: Takuma Asano (Mallorca), Patrick Osterhage (Freiburg), Kevin Stöger (Mönchengladbach).

Bremeni Werder 

Peatreener: Ole Werner
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Skelly Alvero (Lyon, laen muudeti püsivaks), Marco Grüll (Viini Rapid), Keke Topp (Schalke).
Välja: Eren Dinkci (Berliini Union), Dawid Kownacki (Düsseldorfi Fortuna, laen), Nick Woltemade (Stuttgart).

Dortmundi Borussia

Peatreener: Nuri Sahin
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Waldemar Anton (Stuttgart), Maximilian Beier (Hoffenheim), Soumaila Coulibaly (Royal Antwerp, laen lõppes), Yan Couto (Manchester City, laen), Pascal Gross (Brighton), Serhou Guirassy (Stuttgart), Justin Lerma (Independiente del Valle, alates 2026), Gio Reyna (Nottingham Forest, laen lõppes).
Välja: Niclas Füllkrug (West Ham United), Mats Hummels (leping lõppes), Ian Maatsen (Chelsea, laen lõppes), Marco Reus (leping lõppes), Tom Rothe (Berliini Union), Jadon Sancho (Manchester United, laen lõppes), Marius Wolf (Augsburg).

Frankfurdi Eintracht

Peatreener: Dino Toppmöller
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Aurele Amenda (Young Boys, laen lõppes), Hugo Ekitike (PSG, laen muudeti püsivaks), Robin Koch (Leeds United, laen muudeti püsivaks), Rasmus Kristensen (Leeds United, laen), Igor Matanovic (Karlsruhe, laen lõppes), Arthur Theate (Rennes), Can Uzun (Nürnberg).
Välja: Paxten Aaronson (Utrecht, laen), Kristijan Jakic (Augsburg, laen muudeti püsivaks), Saša Kalajdžic (Wolverhampton Wanderers, laen lõppes), Willian Pacho (PSG), Sebastian Rode (lõpetas karjääri), Donny van de Beek (Manchester United, laen lõppes).

Freiburg

Peatreener: Julian Schuster
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Eren Dinkci (Bremeni Werder), Patrick Osterhage (Bochum), Maximilian Philipp (Wolfsburg, laen muudeti püsivaks).
Välja: Yannik Keitel (Stuttgart), Hugo Siquet (Club Brugge), Attila Szalai (Hoffenheim, laen lõppes).

Heidenheim

Peatreener: Frank Schmidt
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Mikkel Kaufmann (Berliini Union), Julian Niehues (Kaiserslautern), Paul Wanner (Bayern, laen).
Välja: Jan-Niklas Beste (Benfica), Eren Dinkci (Bremeni Werder, laen lõppes), Kevin Sessa (Berliini Hertha).

Hoffenheim

Peatreener: Pellegrino Matarazzo
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Jacob Bruun Larsen (Burnley, laen lõppes), Adam Hložek (Leverkusen), David Jurasek (Benfica, laenu pikendati), Alexander Prass (Grazi Sturm), Attila Szalai (Freiburg, laen lõppes).
Välja: Maximilian Beier (Dortmund), John Brooks (leping lõppes), Julian Justvan (Nürnberg), Robert Skov (leping lõppes), Wout Weghorst (Burnley, laen lõppes).

Kieli Holstein

Peatreener: Marcel Rapp
Eelmisel hooajal: 2. koht (2. Bundesligas)
Üleminekud:

Sisse: Armin Gigovic (Rostov), Magnus Knudsen (Rostov), Tymoteusz Puchacz (Berliini Union).
Välja: Tom Rothe (Dortmund, laen lõppes), Philipp Sander (Mönchengladbach).

Leipzig

Peatreener: Marco Rose
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Hugo Novoa (Villarreal, laen lõppes), Antonio Nusa (Club Brugge), Assan Ouedraogo (Schalke), Andre Silva (Real Sociedad, laen lõppes), Xavi Simons (PSG, laenu pikendati), Maarten Vandevoordt (Genk).
Välja: Angelino (Roma, laen muudeti püsivaks), Janis Blaswich (RB Salzburg, laen), Ilaix Moriba (Celta Vigo), Hugo Novoa (Deportivo Alaves), Dani Olmo (Barcelona), Timo Werner (Tottenham Hotspur, laenu pikendati).

Leverkuseni Bayer

Peatreener: Xabi Alonso
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Jeanuel Belocian (Rennes), Aleix Garcia (Girona), Martin Terrier (Rennes).
Välja: Sardar Azmoun (Shabab Al-Ahli), Adam Hložek (Hoffenheim), Borja Iglesias (Real Betis, laen lõppes), Patrick Pentz (Bröndby, laenu pikendati), Josip Stanišic (Bayern, laen lõppes).

Mainz

Peatreener: Bo Henriksen
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Aymen Barkok (Hertha Berlin, laen lõppes), Paul Nebel (Karlsruhe, laen lõppes), Kaishu Sano (Kashima Antlers), Armindo Sieb (Bayern, laen).
Välja: Ludovic Ajorque (Brest, laen), Leandro Barreiro (Benfica), Anwar El Ghazi (Cardiff), Brajan Gruda (Brighton), Jessic Ngankam (Eintracht, laen lõppes), Marveille Papela (Darmstadt), Sepp van den Berg (Liverpool, laen lõppes).

Mönchengladbachi Borussia

Peatreener: Gerardo Seoane
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Oscar Fraulo (Utrecht, laen lõppes), Tim Kleindienst (Heidenheim), Philipp Sander (Kieli Holstein), Kevin Stöger (Bochum).
Välja: Jordan (Berliini Union, laen lõppes), Christoph Kramer (leping lõppes), Maximilian Wöber (Leeds United, laen lõppes).

Müncheni Bayern

Peatreener: Vincent Kompany
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Eric Dier (Tottenham Hotspur, laen muudeti püsivaks), Hiroki Ito (Stuttgart), Michael Olise (Crystal Palace), Joao Palhinha (Fulham), Josip Stanišic (Leverkusen, laen lõppes), Bryan Zaragoza (Granada, laen muudeti püsivaks).
Välja: Eric Maxim Choupo-Moting (leping lõppes), Matthijs de Ligt (Manchester United), Frans Krätzig (Stuttgart, laen), Noussair Mazraoui (Manchester United), Alexander Nübel (Stuttgart, laenu pikendati), Bouna Sarr (leping lõppes), Malik Tillman (PSV, laen muudeti püsivaks), Paul Wanner (Heidenheim, laen), Bryan Zaragoza (Osasuna, laen).

St. Pauli

Peatreener: Alexander Blessin
Eelmisel hooajal: 1. koht (2. Bundesligas)
Üleminekud:

Sisse: Scott Banks (Crystal Palace, laen muudeti püsivaks), Ben Voll (Kölni Viktoria), Robert Wagner (Freiburg, laen), Morgan Guilavogui (Lens, laen), Fin Stevens (Brentford).
Välja: Etienne Amenyido (Münsteri Preussen), Eric da Silva Moreira (Nottingham Forest), Marcel Hartel (St. Louis City), Aljoscha Kemlein (Berliini Union, laen lõppes), Tjark Scheller (Paderborn).

Stuttgart

Peatreener: Sebastian Hoeness
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: Jeff Chabot (Köln), Ermedin Demirovic (Augsburg), Yannik Keitel (Freiburg), Frans Krätzig (Bayern, laen), Jamie Leweling (Berliini Union, laen muudeti püsivaks), Alexander Nübel (Bayern, laenu pikendati), Fabian Rieder (Rennes, laen), Anthony Rouault (Toulouse, laen muudeti püsivaks), Leonidas Stergiou (St. Gallen, laen muudeti püsivaks), Deniz Undav (Brighton).
Välja: Waldemar Anton (Dortmund), Mahmoud Dahoud (Brighton, laen lõppes), Serhou Guirassy (Dortmund), Hiroki Ito (Bayern).

Wolfsburg

Peatreener: Ralph Hasenhüttl
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Mohamed Amoura (Union Saint-Gilloise), Kamil Grabara (Kopenhaagen), Konstantinos Kouleriakis (PAOK).
Välja: Koen Casteels (Al-Qadsiah), Amin Sarr (Lyon, laen lõppes), Vaclav Cerny (Rangers, laen).

Üleminekud on sisestatud 21. augusti seisuga. Märgitud on kõik olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustused:

  • Karol Metsa koduklubi St. Pauli lõpetab ohutsoonist kõrgemal ehk kõige kehvemal juhul 15. kohal.
  • Leverkuseni Bayer ei suuda tiitlit kaitsta. Suurimad favoriidid tiitlile on Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia.
  • Harry Kane kroonitakse teist hooaega järjest suurimaks väravakütiks. Enim väravasööte tuleb kas Xavi Simonsilt või Florian Wirtzilt.
  • Bundesligast langevad Bochum ja Kieli Holstein.
  • Üks Bundesliga klubi võidab Euroopas tiitli.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK