Kommentaarid 30
Olen kindel, et see tasude värk on igal pool täpselt samamsugune. Makstakse ainult kõige tugevamate talentide eest ja ülejäänud peavad ise rahastuse vanemate näol leidma üleminekuks.
Selline üleminekutasu on ka korvpallis ja muudes spordialades, kus isegi teise eesti otsa kolinud laps kellel pole mitu aastat enam esimese klubiga mingit sidet nõutakse kasvatajaklubi tasu, kuna lihtsalt niimoodi saab teha.
Suures pildis pole ju tegelt mure nii võrd summades mida küsitakse vaid kogu see süsteem tuleks üle vaadata. Nagu sa isegi viitad, et hea juhul on grupis on 3 mängijat kes tugevamad ja oleks see tasu õigustatud küsida.
Lisaks on ju loogiline, et kui 10-15 aastat tagasi kannatas 3600 küsida mingis vanusesnooruki eest siis palgad ja muu elu on ju mitmeid kordi kallinenud ja need summad tuleks üle vaadata.
Tuletan meelde, et see süsteem on praeguse pikajalise liidu juhi poolt sellisena disainitud, et seda ei saa kuidagi Klavanile nina alla hõõruda. Nemad ju käituvad ette antud reeglite järgi.
Kokkuvõttes, kui juba meie noortekoondise mängijatega ei tehta profilepinguid ja 16 aastaselt on see meie riigis võimalik, mis kaitseks tegelikult klubi Klavani väite kohaselt odavaks muutunud üleminekutasu eest, siis näitab see ära, et klubid tahavad pigem saada, kui anda või investeerida, peale Kristali kerget paide ostu on haktud asja tõsisemalt võtma aga tegelt ju kui juba koondise mängija pole hinnas vaid loodekse, et tiksub EJL stipendiumi peal või midagi, siis kuidas tavalised noormängijad saavad olla nii kallid, kes tahavad lihtsalt palli mängida ja Klavan tahab veel kallimaks.
Lihtsalt kui klubi president räägib sellist juttu, kes ise oma klubis vanematelt nõuab raha ja tahab saada EJL presidendiks ning tõsta veel tasusi, siis pean midagi ütlema, mõtlesin küll et ei kommenteeri ei ole hea energia kedagi süüdistada aga lihtsalt tavlistest lastest hakkab kahju.
Kogu süsteem tuleks üle vaadata aga kui uus EJL kanditaat räägib sellist juttu siis pole midagi hea loota.
Kirjutasin esimese postituse moblast kõik ühes jorus, pole jah kõige loetavam aga ehk mõtte saab kätte.
1. Noormängijate üleminekute tasud peavad ajas tõusma.
2. Noortetööga tegelevad klubid lõigatakse täna väga lihtsalt (ja minimaalse summaga, kui on see kavatsus) ära mängija edasisest käekäigust ja edust.''
No kui keegi esimese punktiga nõus ei ole, siis ma ei tea te peate vist 6 aastane olema, et inflatsiooni veel näinud pole.
Teise punkti osas kindlasti peaks kasvatajaklubi(d) saama mingi protsendi edasisest üleminekutasust, aga mitte ainult. Tõenäoliselt peaks laekuma boonused kui mängija jõuab ja/või saavutab teatud arvu mänge koondises. Või isegi premium liigas. Kui hetke seisuga on lihtsalt 3600 ja võibolla 5% vms edasistest üleminekutest ja seda samamoodi iga lapse puhul, siis on selge ju, et see süsteem vajaks muutmist.
Lapsed elukoha järgi sunnismaiseks terveks eluks? Treenerid tänapäeval kehva kvaliteediga, siis mingi vanemate jne töö, vaeva tulemus kirjutatakse aegade lõpuni klubi kasuks? Makstakse pearaha, vanemad maksavad trennirahasi jne. Harilik ahnus.
Ja jutt, et seda pole ammu muudetud on ka vale, seda summat on muudetud mingiaeg, eriti siis kui Kalevisse jooksid kõik Harjust koos treeneriga Varjund, Kristal jne, oli paanika lahti ja kas siis just ei tõstetud neid summasi ja reegleid karmimaks ei tehtud, lisati punkte nagu koondist esindanud mängija ei vabane sellest üleminekutasust muutes elukohta jne
Enamus klubi raha tuleb mujalt, võta klubide aruanded lahti ja vaata palju üleminekutelt saadud tulu on, need on olematud võrreldes muude toetuste, klubimaksude, sponsorrahade jne juures, see suurusjärk pakun 1 miljonist heal juhul 10 000 aga kahtlen ka selles, pigem aastas tehakse mõned müügid.
Lisaks tuleb ka mõelda sellele, et ükski klubi seda kergelt ei maksa, sest pole ju tegu profilepinguga ja loogiliselt mõelda, siis kuna laps on laps võib järgmine päev juba öelda, et ma ei viitsi enam, ei koti see jalku ja klubi kirjutab näiteks 17 aastase mängija ostuga selle 3600 eurose summa aasta hiljem korstnasse, seega see on ka üks põhjus miks vanematelt see summa välja nõutakse, ainult väga noore puhul on kergem, siis klubimaksuga saad selle tagasi ja summa pole suur.
Paljud lapsed ei jõuagi trenni, vanemad valivad mingi teise ala neile ja lisaks nagu mainisid, siis klubid teevad lisaraha turniiridega jne, lapsevanemate kulud on juba päris suured 100euri kuus, +turniir kohalik odavam välismaale Leetu kallim, korralikud putsad 150euri+, igasugune muu varustus, vormid, kotid asjad, seda summat ei annagi kokku arvutada ja pärast seda ükski vanem pole ära teeninud seda, et EJL veel koos klubidega vanematelt ja lastele üleminekutelt sellised summasi nõuab.
Parem katsuge koos riigiga mõelda, mida saate teha, et rohkem lapsi jalku juurde tuua ja treenerite
Miks peaks Kalev selliste lõdvikutega nagu Kollo ja Kajari lepinguid sõlmima? Tegemist ei ole isegi Premium Liiga põhjakoristaja põhikoosseisu mängijatega. Kristali puhul räägime ikkagi vennast, kes 15- ja 16-aastaselt ei saanud meistermeeskonnas peale ja Levadia otsustas samuti temaga mitte lepingut teha. Kõrbesid sellega ca 50-100k ja usutavasti õpivad sellest loost, Paide poolt hea lüke kiirelt tegutseda.
Täitsa tatikatel võiks jah muidugi lubada vabalt liikuda ja mitte midagi küsida selle eest. Noormängijate hea kasvatuse eest võiks muidugi klubid saada mingi noosi. Aga võtame nüüd ntks Kalevi poolt parima poisi, kes välja kasvatatud, Martin Vetkali. Tüüp on Brommas pingi lõpus külmetamas. Kes tema eest maksma peaks hetkel Kalevile mingeid dividende? Bromma kindlasti mitte, jalgpalliliit pole ka heategevusorganisatsioon ja riigi käest seda nõuda oleks puhta debiilsus.
Tegelt väga hea mõte, et tõstame summa nii suureks, et teisel klubi ei tuleks mõttessegi kedagi kukskilt osta ja teades seda, siis on ju hea klubil noori kaua tasuta mängitada, sest ega neid Kollo tasemel mängijaid nüüd kindlasti jalaga segada ei ole, paned duublisse, eliitliigat mängima ja vahest ka esinduse pingile ning siis viimases staadiumis pakud profilepingu 3 aastase väikese rahaga. Klubile tõesti kasulik tõsta, 10000 euri oleks ilus summa
Aga kui mingi poiss treenib 5 aastasest kuni 16 aastaseni ntx Viimsis ja siis tuleb Levadia ja võtab ta endale ja Viimsi ei saa selle eest midagi? Kuidas sa hindad seda kui palju on vanemad teinud, kui palju klubi? Mõnel juhul ei tee vanemad sittagi, teisel juhul rohkem.
Mõnel juhul on 3600 euri absurdselt palju, teisel juhul vähe. Klubi saab näiteks iga mängija eest kes on euro/nations league mängudeks koondises 3600 euri (iga mängu eest, isegi kui ta ei mängi aga on 23 liikmelises nimekirjas). Meil ei teki siin kunagi normaalset konkurentsivõimelist liigat, kui suured klubid kõik parimad noormängijad tasuta või summa eest, mis nad ühe koondisekutse pealt DUUBELDAVAD, endale saavad tuua.
Võtame mingi klubi näiteks Harju jk. Miks nad tegutsevad? Eks seal on mingi jalgpalli arendamine ja koondisele mängijate kasvatamine, aga põhiline on ikkagi iga klubi jaoks enda esindusmeeskonnale mängijate kasvatamine. Olgem ausad ükski treener või klubijuht siin Eestis rikkaks või isegi hästi ära ei ela nende laste pealt. Võibolla mõni üksik skeemitab midagi, aga üldiselt mitte. Kui parimad lapsed võetakse suurte klubide poolt lihtsalt ära mis mõttega keegi peaks jändama üldse nende jalgpallikoolidega? Enda klubile häid mängijaid peale ei tule. Mingi heategevusüritus Eesti jalgpalli ja suurte klubide jaoks? Või peab profilepingu tegema 12 aastasega? Ilmselt ei tohigi teha, aga kust see raha nende lepingute jaoks tuleks? Tõstame teiste laste liikmemaksu siis?
Kas saad tuua näited mujal maailma praktikast kus alaliidu President käib ainult endaga seotud klubis motivatsioon vestlust läbi viimas ja samas mustab teisi klubisid.
15-16 vaja süsteemi karmimaks.
10-14 vaja miskit muuta. Kui klubi ei paku vajalikku väljakutset on see klubi tegemata töö(Levadia, Kristal või mõni lahjem näide). Kaitsa klubi selle eest ta talendi jaoks mufavustsoonis saaks olla ei tundu kuidas kvaliteedi Restis kasvma saaks.
-10 ära kaotada
Ainuke, kes suudab seda muuta on Pohlak, sest tundub, et on rohkem ise otsustaja aga Klavan küll selleks klubide mandaati ei saa..
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta