AAFRIKA RAHVASTE KARIKAS

Kolm mängu, viis väravat: Kameruni ründaja sahistas taas, Roheneemesaared on edasipääsu lävel

Kris Ilves pilt
Kris Ilves
Kris Ilves

Kameruni ründaja Vincent Aboubakar. Foto: Scanpix / Kenzo Tribouillard / AFP

Kameruni koondis kaotas kodusel Aafrika Rahvaste Karikaturniiril punkte, kui leppis viimases alagrupimängus 1:1 viiki Roheneemesaartega, kes astus suure sammu edasipääsu suunas.

Kamerun haaras 39. minutil juhtohjad, kui Vincent Aboubakar lõi koondisekarjääri 30. värava ja sahistas tänavusel suurturniiril viiendat korda, olles selles arvestuses edukaim mängija. Kamerun aga ei lõpetanud alagrupiturniiri täiseduga, sest Roheneemesaarte viigivärav sündis 53. minutil, kui skooris Garry Rodrigues.

Kuna samal ajal peetud teine kohtumine samas alagrupis Burkina Faso ja Etioopia vahel lõppes samuti viigiga, siis on ka Roheneemesaartel arvestatav šanss alagrupist edasi saada, kuigi nad lõpetasid Kameruni ja Burkina Faso järel kolmandal kohal.

Roheneemesaarte kasuks räägib asjaolu, et nad kogusid kolme mänguga neli punkti väravate vahega 2:2. Igast alagrupist saavad otse 16 parema hulka kaks paremat, aga ka neli paremat kolmanda koha omanikku.

Roheneemesaared - Kamerun 1:1 (0:1)