MM2023

Korraldajad null, muu maailm kaks: Austraalia lubas Nigeerial tõusta tabelitippu (debütandile võit!)

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

Ühe õnn on teise õnnetus: Nigeeria on edasipääsule väga lähedal. Foto: Scanpix / Dan Peled / Reuters

Naiste MM-i alagrupifaasi 2. ring lõppes korraldajate Uus-Meremaa ja Austraalia jaoks kurvalt, kui esimene alistus teisipäeval Filipiinidele 0:1, siis teine kaotas Nigeeriale 2:3.

Avaringis tegid korraldajad muu maailmaga kaks-null, aga nüüd lasti endale null-kaks. Nii Austraalia kui Nigeeria vajasid võitu kui õhku, et edasipääs oleks neile lähemal.

Matši asus esimese poolaja esimesel üleminutil juhtima Austraalia, kui Emily Van Egmond suunas vasakult äärelt tulnud tsenderduse Nigeeria kindanaise Chiamaka Nnadozie väravasse. Matildade eduseis ei kestnud üldse kaua, sest viis minutit hiljem viigistas Uchenna Kanu mänguseisu.

Teise kolmveerandtunni keskfaasis algas Nigeeria periood, kui Osinachi Ohale suurendas 65. minutil eduseisu kaheväravaliseks, siis Asisat Oshoala seitse minutit hiljem kolmeväravaliseks. Oshoala tabamuse korral tekkis Austraalia kaitsja ja väravavahi vahel ebakõla, kes võtab nende juurde tulnud palli endale, ent Barcelonas leiba teeniv nigeerlanna kasutas sülle kukkunud olukorra enda kasuks ära.

Neljas kohtunik lisas teisele poolajale juurde 11 minutit, millest kümnendal koksas Manchester City kaitsja Alanna Kennedy nurgalöögist tulnud palli Nigeeria puuri, ent enamaks polnud korraldajad võimelised.

Eesti juurtega Austraalia koondise veteran Aivi Luik jälgis sarnaselt esimesele grupimängule ka teist matši varumängijatepingilt.

Avaringis Kanadaga viigistanud Nigeeria tõusis B-grupis liidriks, Austraalia jätkab kolmandal real. Austraalia ülesanne järgmises ringis on lihtne - edasipääsuks tuleb alistada Kanada, viigi korral peavad nad lootma iirlannade triumfile.

B-grupi tabeliseis:

Standings provided by Sofascore

Ka E-grupi seis on muutunud pärast USA ja Hollandi sepistatud 1:1 viiki pingeliseks. Debütantide duellis tegi Portugal sotid selgeks juba avapoolajal, mis võideti Telma Encarnacao ja Francisca Nazarethi väravatest 2:0, teisel kolmveerandtunnil tabamusi ei lisandunud.

Ajalugu on esimese võidu näol Portugalil tehtud, kuid suuremat sorti ajalugu on neil edasipääsu näol võimalik voolida järgmises ringis USA vastu.

Vietnamil enam edasipääsuks võimalust pole, kuigi neil on veel mängida üks kohtumine Hollandiga.