MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

ARVAMUS/KOMMENTAAR
Link kopeeritud

Kristjan Jaak Kangur | Halloo, valitsus? Facebook ja endale vasturääkiv veebileht ei ole (spordi)rahva teavitamise vahendid

Link kopeeritud
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur
Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Härra peaminister, konkreetsust, palun. Foto: Brit Maria Tael

Valitsuse eilne otsus, mis lubab alates laupäevast välitingimustes kuni kümneliikmelistes gruppides spordiürituste läbiviimise, vajab veel paljudes punktides kõvasti täpsustamist. Kultuuriministeerium on tõotanud, et täiendused avalikustatakse peagi, ning see on ka hädavajalik, sest praegu võib lubaduste kohta leida infot, mis iseendale risti vastu käib.

Näiteks: kuidas on uues olukorras määratletud treeneri(te) roll(id)? Kriis.ee veebilehel ehk valitsuse antud juhistes räägivad kaks kõrvutiolevat ja pealtnäha justkui samasisulisele küsimusele vastavat lõiku teineteisele risti vastu: üks annab mõista, et alates 2. maist on lubatud sporditegevus kümneliikmelistes gruppides, manitsedes seejärel siiski silmas pidama asjaolu, et sel moel võib tegutseda ilma treeneri juhisteta. Kõrvalveerus viitab teine vastus aga, et selline kohustus kehtib küll, ent kõigest kuni 2. maini ...

Üks vastus ütleb ühte, teine teist. Kumba uskuda? Foto: Ekraanitõmmis kriis.ee lehelt

Loomulikult saab iga mõtlev inimene aru, et alates 2. maist võib treener oma tööd nimetatud gruppide juhendamiseks teha. Vastupidine oleks absurd, sest muudaks olukorra klubidele ja sportlastele praegusest veelgi keerulisemaks. 

Ent kriisiolukorras vajatakse konkreetseid ja selgeid käitumisjuhiseid ning just selles osas jätab valitsuse kommunikatsioon enim soovida. Mis tahes lubaduse väljakäimisel oleks aus see ka korrektselt formuleerida, mitte segadust juurde tekitada. Rääkimata sellest, et avalikkuse teavitamine ei peaks käima peaministri hilisõhtuste Facebooki-konto postituste, vaid ametlike avalduste kaudu ... Mida antud teemal, olgu märgitud, pole ka pool päeva hiljem endiselt mitte ühtegi infokanalisse ilmunud.

Inimlikult võib ju isegi olla arusaadav, et iga edusammu tahetakse mitte ainult valitsuse, vaid ka enda isiklikule kontole kirjutada, olgu selleks spordiväljakute avamine või suurüritustele lubatava publikuarvu määratlemine lähtuvalt kriteeriumist "minu arvates". Teisalt näib hirm eksida olevat nii suur, et mõnigi lubadus jäetakse meelega võimalikult ebamääraseks: sel moel on oma sõnadest vajadusel lihtne taganeda. Ent kriisiolukorras on mõlemad käitumisviisid ääretult ebariigimehelikud.

Kuidas jalgpalliklubide töö uues olukorras täpselt välja hakkab nägema, võib selguda täna (aga otsustajate senist teguviisi arvestades ka hiljem) - kõik sõltub sellest, millal kultuuriministeeriumis valmib tulenevalt jalgpalliliidu ettepanekutest täpsem teave, mida jagada kõikidele klubidele. EJL-i avalike suhete juhi Mihkel Uibolehe sõnul on alaliit näinud viimaste päevade jooksul kõvasti vaeva, et lisada koostöös ministeeriumiga seal loodavale juhisele omapoolsed soovitused. "Ministeerium on öelnud, et lisainfot on oodata tänase päeva jooksul," lausus Uiboleht Soccernet.ee-le. Ootame huviga.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK