Nõmme Kalju ründaja Jüri Jevdokimov on juba aastaid klubi üks põhimängijatest ning järgmise sammuna sooviks ta seada sammud välismaale. Tänavu loodab ründaja teha oma suurema läbimurdeaasta.
24-aastane mängija liitus Kaljuga aastal 2010 ning on sealt alates löönud klubi särgis täpselt 50 väravat, kokku on tal Meistriliigas 75 väravat. 2011. aasta lõppes Jevdokimovile hõbe- ning 2012 kuldmedaliga.
"Hetkel ma ise omale uut klubi ei otsi, kuna mul on Kaljuga kehtiv leping. Kui pakkumised tulevad, siis klubile, ma ise ei tea nendest eriti midagi. Mul tuleb ennast lihtsalt võimalikult heasse vormi ajada ja ise mees olla - küll need pakkumised siis ka tulevad. Hetkel on esmatähtis teha Kaljus tugev hooaeg ning mängida klubiga kõrgetele kohtadele," sõnas ta.
Suure pitseri panid Jevdokimovi võimalikele talvistele testimistele vigastused, mis jätavad ta eemale klubi hooajaks ettevalmistumise algfaasist. Sellegipoolest loodab ta Kaljus ennast tagasi pildile mängida.
"Talviseid testimisi oodata pole, kuna olen saanud kaks vigastust järjest ning hetkel on esmatähtis end mängukorda saada. Välismaale siirdumiseks pean kõvasti pingutama ning sooviks piiri taha juba sel aastal pääseda, kuid kui see aasta ei õnnestu, siis järgmisel. Motivatsiooni peab olema, muidu pole mõtet mängida," rääkis ründaja.
Kalju spordidirektori Sergei Terehhovi sõnul on hetkel seoses testimistega vaikus ning esmalt oodatakse teda tagasi Kalju rivistusse. "Lepingut on tal veel vähemalt kaks hooaega järel. Iga lepinguga mängija on meeskonnale oluline ning samuti tema. Peale viimaseid testimisi pole tema kohta enam küsitud ning asja tegi tema jaoks tegi keeruliseks see, et ta on hetkel vigastatud. Loodetavasti on ta ikka hooaja alguseks rivis," lisas Terehhov.
Seni edukaim testimine Bunyodkoris
Kalju ründaja on käinud välismaal testimisel kolmes klubis, kuid lepinguni veel jõudnud pole. Esimene hooaeg Kaljus tõi talle testimise 2011. aasta jaanuaris Inglismaa esiliigaklubis Sheffield United, sama aasta juulis käis ta ennast näitamas Valgevene pronksiklubis Minski Dinamos ning 2012. aasta jaanuaris Usbekistani klubis FC Bunyodkor.
"Esimene oli Sheffield United. See testimine ei meeldinud mulle üldse, kuna see oli vaid kolmepäevane ja selle ajaga ei jõudnud nad minust täielikku pilti saada," meenutas ta.
"Minskis ja Bunyodkoris oli juba vahvam, kuna oli pikem testimisaeg ning parem võimalus sisse elada ja ennast näidata. Minskis olin kauem ning seal läks ka paremini. Aga lepinguga mängijal on raske kuhugi klubisse saada, pead teistest ikka palju parem olema, et klubi sinu eest maksaks. Vabal mängijal on palju lihtsam klubi leida."
Jevdokimovi viimane testimine oligi eelmisel suvel, kui ta Bunyodkoriga Dubais treeninglaagri kaasa tegi. Bunyodkori vastased olid seal Wolfsburg, Peterburi Zenit ja Donetski Šahtar.
"Budyodkoris, kes jõudis enne eelmisel aastal Aasia Meistrite liiga poolfinaali, oli seni kõige paremini läinud testimine. Kaks nädalat Dubais tippmeeskonnaga, aga treeningud olid seal rasked ja põnevad, kuna meeskond oli just hooajaks valmistumas."
"Kõik läks edukalt, aga nad otsisid omale sellist mängijat, kes on valmis mängima kohe Meistrite liigat. Lõpuks nad soetasid Austraalia ja Tšehhi koondislase. Mulle öeldi, et samm Eestist kohe sinna oleks praegu liiga raske mängutempo ja taseme tõttu. Oleksin pidanud nendega aasta aega trenni tegema, aga selle jaoks neil aega polnud, kuigi klubi presidendile ma meeldisin," oli Jevdokimov kogemusest positiivselt meelestatud.
Et seni pole veel õnnestunud välismaale murda, meest ei morjenda: "Kuigi lepinguni ma jõudnud pole, meenutan neid - eriti kahte viimast - kui head kogemust. Selliseid testimisi on vaja kas või mängija motivatsiooni tõstmiseks."
Mullune hooaeg isiklikult pigem pettumus
Eelmine hooaeg kujunes Kaljule üliedukaks, tulles klubi ajaloos esmakordselt - ja ülekaalukalt - meistriks, esinedes tugevalt Euroopa liigas ning püsides ka karikasarjas konkurentsis. Jevdokimov ise hindab aga isiklikku panust alla oma võimete.
"Viimase aastaga ma rahul ei ole, mängisin alla oma võimete. Siis sain veel suvel vigastada ja sellega kadus kaks kuud hooajast. Mu esimesed kaks hooaega Kaljus olid head, viimane kehvem. Selle kavatsen korvata uuel hooajal, parandades oma oskusi nii füüsiliselt kui ka tehniliselt. Loodan teha oma parima hooaja!" deklareeris ta ambitsioonikalt.
Kaljuga liitumist hindab ta oma karjääris väga oluliseks sammuks. "Kaljuga liitumine on olnud mu karjäärile väga positiivse mõjuga ning kohe esimesel hooajal juba näitasin, et suudan väravaid lüüa ja see andis mulle enesekindlust."
"Teisel aastal tulid meile (Tarmo) Neemelo ja (Kristen) Viikmäe, mis muutis minu rolli platsil ning sellest ka vähem väravaid. Kokkuvõttes on Kaljuga liitumine väga õige samm olnud: tulime meistriks, meil on parimad fännid ja nüüd peab veel vaid suvel Meistrite liigas edasi minema ja kodus tiitlit kaitsma."
Loodab ennast A-koondisesse mängida
Endise U-21 ja U-23 noortekoondislase suurim eesmärk on Eesti A-koondise esindamine. "Eks iga mängija unistus on rahvuskoondis. Tahaks tuleval hooajal piisavalt hästi mängida, et teenida kas või sõprusmängudeks koondisekutse. See on üks kindel asi, mida oma karjääri jooksul sooviksin saavutada."
Välismaale ihkaval väravakütil liigaeelistusi pole, peamine on stabiilne mänguaeg ning oluline roll meeskonnas. "Ma ei oska öelda, mis liiga mängustiil mulle sobiks. Mulle meeldiks võistkond, kus treener hindab mind, usaldab ning tahab mind meeskonnas näha, siis avalduks ka minu parimad oskused. Seega liiga konkreetselt ei oma minu jaoks suuremat tähtsust, aga unistuste liiga oleks Hispaania," täpsustas ta.
Küsimusele, kus näeks ründaja end viie aasta pärast, vastas ta: "Kui kõik hästi läheb, siis loomulikult välismaal mängimas. 29 on veel mängija jaoks hea vanus ning karjääri lõpus sooviks naasta Nõmme Kaljusse. Hetkel soovin aga areneda mängijana nii palju kui võimalik ning A-koondisse pääseda."
Jüri Jevdokimov
Sünniaeg: 03.06.1988
Klubi: Nõmme Kalju
Positsioon: Ründaja
Pikkus: 178 cm
Kaal: 77 kg
Saavutused: Meistriliiga kuld 2012, Meistriliiga hõbe 2011, Meistriliiga paremuselt 2. väravakütt 2010.
Senine karjäär:
2012 - Nõmme JK Kalju 30/13
2011 - Nõmme JK Kalju 33/16
2010 - Nõmme JK Kalju 34/21; Kalju II (II) 1/2
2009 - Viljandi JK Tulevik 35/14; Tulevik II (EL) 2/1
2008 - Viljandi JK Tulevik 29/7; Tulevik II (II) 1/-
2007 - Tallinna FC Flora II (EL) 30/8
2006 - JK Tulevik Viljandi 14/4
2006 - FC Flora II (EL) 15/4
2005 - JK Tervis Pärnu (EL) 33/3
FCF Paide
...
Eesti U-23 3/0
Eesti U-21 8/1
Eesti U-18 1/0
Eesti U-17 3/0
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta