Levadia jäi viimastel minutitel võidust ilma

Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst

Levadia sai pool tundi eduseisu nautida. Foto: Märt VassiljevTallinna Levadia oli Meistrite liiga eelringi avamängus Ungari tšempioni Debreceni VSC vastu lähedal võidule, kuid pidi viimaste minutite apsaka tõttu 1:1 viigiga leppima.

89 minutit kulges kõik Levadia plaanide kohaselt - oma puur hoiti puutumatuna ning Tarmo Neemelo saatis palli ungarlaste võrku -, kuid 90. minutil jõudsid külalised väärtusliku võõrsilväravani.

"Viimasel kümnel-viieteistkümnel minutil jäime küll tugeva surve alla, aga ikkagi on valus, kui 90. minutil ära lüüakse," nentis Levadia peatreener Igor Prins.

"Kõige halvem selle juures on muidugi see, et värav tuli viimasel minutil," vangutas pead ka selleks ajaks välja vahetatud Neemelo. "Nüüd peame võõrsil ka kindlasti värava lööma, muidu oleks pinget rohkem olnud."

Kordusmängule lootusrikkalt

Levadia treener ja ründaja on siiski kõike muud kui alla andnud. Ungarlastega võideldi kodus kui võrdne võrdsega ja Prinsi sõnul lisas see järgmisel nädalal Debrecenis toimuvaks kordusmänguks optimismi.

"Ei saa öelda, et nad oleksid täna pea jagu paremuse maksma pannud," selgitas peatreener. "Mängijate valik on neil suurem, neil on kiiremaid ja tehnilisemaid mängijaid, aga suutsime nende käigud ikkagi kinni panna."

"Edasipääs on suhteliselt reaalne," arvas ka Neemelo. "Nägime, et see on meeskond, kellega on võimalik mängida. Oli meil šansse ja oli ka neil - muidugi [Martin] Kaalma tegi ka väga hea mängu."

Mõneti üllatuslikult Levadia väravasuule pääsenud puurivaht teenis kiidusõnu ka Prinsilt. Meistriliigas sel hooajal vaid ühe korra väljakul käinud 33-aastane Kaalma seisis oma ülesannete kõrgusel ning päästis levadialased nii mõneski olukorras.

Mõlemad väravapuud ragisesid

Kohtumine algas ettevaatlikult ja kerge Levadia pallivaldamisega. Esimesed pealelöögid sündisidki ungarlaste väravale, aga kaugüritused ei valmistanud nende leedulasest väravavahile suuremaid probleeme.

Veerandtunni järel hakkas ka mullune Meistrite liiiga alagrupimeeskond oma tõelist nägu näitama. Levadia värav sattus tõsisesse ohtu 25. minutil, kui Peter Szakaly möödus trahvikasti vasakus küljes Maksim Podholjuzinist ja tulistas palli terava nurga alt vastu lähimat posti.

Viis minutit hiljem sai obaduse ka teise värava konstruktsioon. Vladislav Ivanov teenis vasakult äärelt karistuslöögi ning Konstantin Nahk põrutas sealt otse väravale, tabades ristnurga juures olevat tagumist posti, kust pall kahjuks väljakule tagasi põrkas.

Mõlemad meeskonnad ähvardasid veel mõnel korral kauglöökidega, kuid tulemust need ei toonud ja nii suunduti vaheajale väravateta viigiseisul.

Neemelol jäi oma värav nägemata

Teist kolmveerandtundi alustas aktiivsemalt Levadia, kes näis koduväljakul värava järele rohkem janunevat. Proovida saadi mitmeid standardolukordi, kuid tulutult, ning 52. minutil jõudsid hoopis külalised kiirrünnakul väravale lähedale. Tallinlased päästis halvimast Taijo Teniste väledus.

Seitse minutit hiljem saabus pidu võõrustajate õuele. Podholjuzini läbimurde järel tsenderdas Nahk paremalt äärelt palli otse Neemelo pea peale ning Levadia tänavuse hooaja suurima väravaküti löök lendas ristnurga juurest latipõrkega väravavõrku!

"Suunasin peaga, aga algul ei näinudki, et pall väravasse läks. Alles siis nägin, kui püsti tõusin," muigas väravakütt kohtumise järel. Samas tõdes ta, et Levadia võinuks veel väravaid lüüa: "Meil oli selleks loogilisemaidki kohti..."

Valus löök viimasel minutil

Favoriidiseisust kaitsnud ungarlased tegid viimasel pooltunnil ründavaid vahetusi ja tõstsid liine kõrgemale, surudes Levadia üha rohkem enda väljakupoolele.

Järgmine korralik väravavõimalus langes aga taas kodumeeskonnale, kui Neemelo ja Felipe Nunese söötude järel pääses Malov trahvikasti joonelt hästi löögile, ent saatis palli napilt-napilt postist mööda.

70. minuti paiku muutus aga külaliste surve aina ähvardavamaks ning Levadia trahvikastist käis läbi üks pall teise järel. Kaalma tõrjus hästi Peter Czvitkovicsi karistuslöögi ning pareeris ka oma kiirusega palju probleeme valmistanud kamerunlase Yannick Mbengono ürituse.

Levadialgi oli oma poolvõimalusi, kuid lõpuks tuli neil suurepärasest esitusest hoolimata ikkagi löödult väljakult lahkuda. Teine vahetusmees Laszlo Rezes sai tsenderdusele Igor Morozovi nina eest nii õnnelikult jala vahele, et pall põrkas tagumise posti põrkest väravasse. 1:1 lõppseis peaks rahuldama enam ungarlasi, sest võõrsilvärav annaks neile kodus eelise ka 0:0 viigi korral.

kell 19:00 Kadrioru staadionil

Tallinna FC Levadia - Debreceni VSC  1:1 (0:0)
59. Tarmo Neemelo - 90. Laszio Rezes

Hoiatused: 54. Igor Morozov - 6. Adam Komlosi, 30. Zoltan Nagy, 63. Marcell Fodor
Peakohtunik: Aleksei Kulbakov
Abikohtunikud: Stanislau Savitski, Dmitry Zhuk
Neljas kohtunik: Valery Vialichka (kõik Valgevenest)