EUROSARJAD
32 Link kopeeritud

Levadia sai võõrsil Türgi sauna (video!)

Kristjan Lukk

Õnnetu Martin Kaalma selja taha saadeti viis palli. Foto: Märt Vassiljev (arhiiv)Eesti meistri Levadia lootused pääseda Euroopa Liiga alagrupiturniirile purunesid juba play-off ringi avakohtumises, kui Istanbulis kaotati sealsele Galatasaray'le 0:5.

Kohtumise algus sellist tulemust ei tõotanud ning Galatasaray avas skoori alles poolaja keske. Kaitsjate vahelt söödeti pall Arda Turanile, kelle pealelöögi Martin Kaalma küll tõrjus, kuid tagasipõrkunud palli saatis võrku Kader Keita.

Endine Lyoni mängija oli ka türklaste teise tabamuse autoriks, kui saatis palli võrku otse karistuslöögist. Madalalt lennanud pall lendas müürist mööda ning otse posti kõrvale. Taaskord oli Kaalma võimetu.

Esimese poolaja negatiivsete sündmuste alla käis ka Sander Puri vigastus mängu üsna varajases faasis. Jalale haiget teinud Puri suutis alguses kohtumist jätkata, kuid 20. minutil asendati ta siiski soomlase Tomi Saarelmaga.

Väravasadu jätkub

Teisest kolmveerandtunnist oli möödunud pisut üle kümne minuti, kui Galatasaray sai võimaluse veel ühe värava lüüa. Karistusalas tegi vea Taijo Teniste ning penaltit asus lööma Milan Baroš. Endine Liverpooli staar ei eksinud.

Hiljem lõi värava veel teinegi kunagine 'Pooli pallur, vahetusest sisse tulnud Harry Kewell. Ning et tulemus veelgi häbistavam oleks, lõi Levadia lõpuks veel ka omavärava, kui Vitali Leitan palli peaga kogemata Kaalma selja taha saatis.

Korduskohtumine leiab aset nädala pärast, 27. augustil A. Le Coq Arenal.

Galatasaray - Levadia 5:0 (2:0)