Marko Susi pilt
Marko Susi
Marko Susi

Fabio Carvalho toksas palli viielt meetrilt Karl Jakob Heina selja taha. Foto: Scanpix / Charly Triballeau / AFP

Londoni Arsenal pidas neljapäeva varahommikul USA-turnee viimase mängu, kui kaotas Philadelphias 1:2 Liverpoolile. Järjekordse täismängu kirja saanud Eesti koondise väravavahil Karl Jakob Heinal polnud väravaolukordades suurt midagi teha.

Liverpool pääses juhtima 13. minutil, kui nad jõudsid üle väljaku kõigest kolme sööduga. Väravavavaht Caoimhin Kelleher leidis keskväljalt püstsööduga Diogo Jota, kes jätkas peaga Harvey Elliottile. 21-aastane inglane söötis esimese puutega liini taha Mohamed Salah'le, kes lahendas Heina vastu üks-ühele olukorra kindlalt.

Liverpooli teine saabus 34. minutil. Nad söötsid ümber Arsenali kasti, kuniks Elliott tõstis palli liini taha tõusnud Fabio Carvalhole, kes realiseeris viielt meetrilt kindlalt. Arsenali auvärava lõi 40. minutil Kai Havertz.

Liverpool tegi veenva esituse. Enim paistis Lääne-Inglismaa meeskonnast silma Elliott, kes tegutses number kümne peal ehk ründava poolkaitsja positsioonil. Liverpooli uus peatreener Arne Slot oli inglase esitusega rahul. "Ta andis kaks head väravasöötu, aga nägin, et meeskond aitas teda, kui ehitas alt mängu ning leidis teda õigetes kohtades. Ta peab palli saades kasutama olukorrad ära ning ta suutis seda," rääkis Slot BBC-le. "Kui tahan teda kritiseerida, siis minu meelest ta oleks kahes olukorras saanud veel paremini tegutseda."

Arsenali USA-turnee sai läbi ning nad reisisid kohe pärast mängu Inglismaale, kus neid ootab ees sõprusturniir Leverkuseni Bayeri ja Lyoniga. Liverpooli USA-turnee lõppeb pühapäeval, mil nad kohtuvad Manchester Unitediga.

22-aastane Hein seisis USA-turneel postide vahel kõigis kolmes kohtumises.

Ametlik: Karl Jakob Hein siirdub Hispaania kõrgliigasse!