6 Link kopeeritud

LOE JÄRELE: Eesti kaotas Häberli ja Vassiljevi lahkumismängus Šveitsile suurelt

Soccernet.ee

Šveitsi ja Eesti maavõistlus. Foto: Scanpix / Grant Hubbs / IMAGO / Steinsiek.ch

Eesti koondis kaotas peatreeneri Thomas Häberli ja pikaajalise kapteni Konstantin Vassiljevi lahkumismängus maavõistluses Šveitsile 0:4.

Šveits asus mängu 20. minutil juhtima, kui Steven Zuber lõi 16 meetrilt palli ristnurka, kuhu Eesti väravasuul olnud Matvei Igonen ei ulatanud. See jäi avapoolaja ainsaks väravaks.

Šveits suurendas teise poolaja alguses eduseisu kaheväravaliseks, kui Zeki Amdouni skooris 47. minutil ilusa söödumängu järel. Amdouni sekkus pärast esimest poolaega vahetusest. Šveitsi kolmas värav sündis 63. minutil, kui Nico Elvedi kasutas karistuslöögi järel Eesti värava ees tekkinud segaduse ära ja lõi palli mõnelt meetrilt võrku.

Neljas värav löödi Eestile penaltist. Markus Poom tegi karistusalas Amdouni vastu vea ja kuigi Igonen tõrjus Xherdan Shaqiri löögi, siis penalti läks kordamisele ja siis Shaqiri enam ei eksinud, lüües 70. minutil lõppseisuks 4:0.

81. minutil vahetati väljakule Vassiljev, kes sai kirja karjääri 158. koondisemängu, möödudes selles arvestuses Martin Reimist ja olles nüüd rekordinternatsionaal. Üks mäng tuleb Vassiljevile tulevikus juurde, sest 100+ mängu mehed saavad lahkumisetenduse ka koduväljakul.

Eesti koondise järgmine mäng toimub 8. juunil, kui A. Le Coq Arenal minnakse Balti turniiri poolfinaalis vastamisi Fääri saartega. Kolm päeva hiljem mängitakse Läti või Leeduga.

AVAR: Dimitris Solomou (kõik Küpros)

Šveits: Yvon Mvogo, Silvan Widmer (61. Leonidas Stergiou), Manuel Akanji, Fabian Schär, Nico Elvedi, Remo Freuler (46. Zeki Amdouni), Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Dan Ndoye (61. Fabian Rieder), Kwadwo Duah (46. Sierro Vincent), Steven Zuber (46. Ruben Vargas).
Varus: Marvin Keller, Pascal Loretz, Kevin Mbabu, Cedric Zesiger, Leonidas Stergiou, Ruben Vargas, Michel Aebischer, Zeki Amdouni, Fabian Rieder, Filip Ugrinic, Ardon Jashari, Sierro Vincent.

Eesti: Matvei Igonen, Artur Pikk, Märten Kuusk, Rasmus Peetson, Maksim Paskotši, Kristo Hussar (81. Alex Matthias Tamm), Mihkel Ainsalu (61. Rocco Robert Shein), Martin Miller (81. Konstantin Vassiljev), Markus Poom (86. Kevor Palumets), Martin Vetkal (73. Edgar Tur), Mark Anders Lepik (73. Henri Anier).
Varus: Karl Jakob Hein, Karl Andre Vallner, Karol Mets, Michael Lilander, Erko Jonne Tõugjas, Edgar Tur, Konstantin Vassiljev, Rocco Robert Shein, Kevor Palumets, Daniil Kuraksin, Henri Anier, Erik Sorga, Alex Matthias Tamm, Robi Saarma.

Peatreener: Murat Yakin

Kogenud koondise kaitsja Häberlist: ta tõi meile julgust ja aitas mängijaid edasi