EUROOPA LIIGA
1 Link kopeeritud

LOE JÄRELE: Euroopa liiga kuningas Sevilla tegi seitsmest seitse ja lõpetas Mourinho seeria

Soccernet.ee

Sevilla kindlustas kohta Euroopa liiga valitsejana. Foto: Scanpix / Reuters / Marko Djurica

Euroopa liiga meistriks krooniti seitsmendat korda Sevilla, kes alistas 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel penaltiseerias 4:1 AS Roma. Kui Sevillale oli see seitsmest UEFA karika ja Euroopa liiga finaalist seitsmes võit, siis Roma peatreener Jose Mourinho pidi eurosarja finaalis esimest korda kaotust tunnistama.

Avapoolaeg möödus väga võimalustevaeselt, aga see-eest võitluslikult. 12 minutit oli mängitud, kui Sevilla väravavaht Bono tõrjus Leonardo Spinazzola terava löögi, aga see püsiski pikalt kahe meeskonna peale ainsa arvestatava šansina. Aktiivsemalt rünnanud Roma sai edu kätte 35. minutil, kui Gianluca Mancini läbisöödu võttis karistusalas endale ette Paulo Dybala ja saatis palli võrku - 1:0. Sevilla avapoolaja ainsaks märkimisväärseks võimaluseks jäi Ivan Rakitici posti raksatanud kauglöök kuuendal üleminutil.

Teise poolaja alustuseks tegi Sevilla topeltvahetuse ja lõikas sellest juba 55. minutil kasu, sest Jesus Navase jalalt värava ette antud terav pall põrkas Roma kaitsja Gianluca Mancini reiest võrku - 1:1. Kuigi teine kolmveerandtund oli märksa sündmusterohkem, jäid mõlemad meeskonnad hätta löögitäpsusega ja nii läks mäng lisaajale.

Ka seal tegeleti peamiselt väsinud või viga saanud meeste turgutamisega, mistõttu lisaaja esimesele poolajale lisati kaks, teisele aga koguni 11 (!) minutit. Seejuures jõudis Roma kaitsja Chris Smalling lisaaja lõpus 11. üleminutil veel pealöögi põiklatti suunata, aga võitja selgus ikkagi penaltiseerias.

Löömisõiguse sai esimesena Sevilla ja Lucas Ocampos saatis palli sihile. Täpsed olid ka Roma esimene lööja Bryan Cristante ja talle järgnenud Erik Lamela, ent Roma teise lööja Gianluca Mancini saatis penalti värava keskele vastu Sevilla väravavahi Bono jalgu. Ivan Rakitic kasvatas Sevilla edu seerias kahele tabamusele ja kui Roma kolmas mees Roger Ibanez tänu Bono sõrmeotstetõrjele posti tabas, oli kõik peaaegu selge.

Korraks tekitas elevust veel Rui Patricio, kes tõrjus posti kõrvalt Gonzalo Montieli löögi, ent kiirelt sekkus VAR - portugallane oli enne lööki väravajoonelt lahkunud ja Montiel sai uue võimaluse. MM-finaalis samuti Argentina otsustava penalti realiseerinud Montiel teisel korral ei vääratanud ja tõi Sevillale taas ihaldatud karika.

Sevilla - AS Roma 1:1 (0:1, 1:1, 1:1) penaltitega võitis Sevilla 4:1