EESTLASED VÕÕRSIL
6 Link kopeeritud

LOE JÄRELE: Real Madrid lõi tugevalt alustanud Heinale kolm, Mets debüteeris Bundesligas kaotusega

Soccernet.ee

Karl Jakob Hein mängus Real Madridiga. Foto: Scanpix / Pierre-Philippe MARCOU / AFP

Eesti koondise esiväravavaht Karl Jakob Hein hoidis Real Madridi staare pea 50 minutit kuival, ent siis kogunes võrku kolm palli. St. Pauli ja Karol Mets alustasid Bundesligas 0:2 kaotusega.

Eesti koondise väravavahi Karl Jakob Heina teine matš Hispaania kõrgliigas viis ta ühes Real Valladolidiga tiitlikaitsja Real Madridi koju Santiago Bernabeule. Hein tegutses 70 178 pealtvaataja ees avapoolajal väga kindlalt, hoides ühes tublilt rüganud kaitsjatega taga nulli.

50. minutil pääses kodumeeskond juhtima, kui Fede Valverde 28 meetrilt teele saadetud karistuslöök lendas rikošeti saatel madalalt posti kõrvale, kuhu Hein ei küündinud. Kuigi eestlane tegi suures plaanis korraliku etteaste, sooritas kuus tõrjet, hoidis hiilgava tegutsemisega kuival ka Kylian Mbappe enda, lõi Brahim Diaz 88. minutil keskkaitsja Eder Militao püstsöödu järel liini taha pääsenuna 2:0. Diaz jooksis kaitsjad üle ja tõstis lõpuks palli väravast vastu tulnud Heinast mööda.

Lõppseisu 3:0 vormistas viimasel, kuuendal üleminutil Real Madridi debütant, 18-aastane brasiillane Endrick, kes lajatas Diaze söödu järel tugeva puraka värava ettenurka. Real Madrid tõusis võidu toel nelja punktiga kolmandaks, Real Valladolid jätkab kolme silmaga hetkel kaheksandana. Kaks täismängu kirja saanud Heina ja Valladolidi ootab järgmine matš ees kolmapäeval, kui kell 20 võõrustatakse kodus teist uustulnukat Leganest.

St. Pauli ja Eesti koondise kapten Karol Mets tervitasid Bundesligat koduväljakul, kui vastu astus mullune kaheksas meeskond Heidenheim. Vasakpoolse keskkaitsjana toimetanud Mets mängis avapoolajal tugevalt, algatades teravate läbisöötudega mitmeid rünnakuid ning klaarides mitmeid kasti ohustanud palle. Vaheajaks oli seis 0:0.

Kuigi St. Pauli sai teise poolaja alguses mitu head väravavõimalust oli Heidenheim see, kes vastase karistamiseni jõudis. Seda tehti nurgalöögijärgsest kontrarünnakust ning Müncheni Bayernist laenul olev Paul Wanner lõi palli madalat võrku. St. Pauli ei suutnud hoobist taastuda ning ligi veerand tundi hiljem nõelas Heidenheim ka nurgalöögist.

Mets tegi Bundesliga debüütmängus kaasa kõik 90 minutit. Järgmisena mängib St. Pauli võõrsil Berliini Unioniga.