EUROOPA LIIGA

LOE JÄRELE: spetsialist Sevilla tuli kaotusseisust välja ning pääses lisaaja võidu najal finaali, Mourinho koolitas Alonsot

Soccernet.ee

Erik Lamela lõi lisaajal Sevilla võiduvärava. Foto: Scanpix / Marcelo Del Pozo / Reuters

Euroopa liiga finalistid on selgunud! Sevilla tuli kaotusseisust välja ning alistas lisaajal 2:1 Juventuse, AS Roma triikis Leverkuseni Bayeri vastu võidukalt väravateta viiki.

Kodus mänginud Sevilla kontrollis kohtumist, kuid avapoolajal väravaid ei sündinud. 65. minutil viis Juventuse juhtima Dušan Vlahovic, kes sekkus kaks minutit varem vahetusest. Serblane sai trahvikastis palli ning ta lõpetas kindlalt.

Itaallaste eduseisu nullis 72. minutil samuti teisel poolajal sekkunud Suso. Hispaanlane sai 25 meetril Erik Lamelalt palli, liikus sellega viis meetrit edasi ning saatis korraliku mürsu vastaste värava vasakusse ristnurka. Normaalaeg lõppes 1:1, ees ootas lisaaeg.

Viimast pooltundi alustas võimsamalt Sevilla, tulu tõi see 95. minutil. Bryan Gil leidis vasakul äärel endale tsenderdusruumi ning lennutas palli värava ette. Mänguvahend kukkus ideaalselt pea peale Erik Lamelale, kes skooris - 2:1.

Sevilla hoidis edust kinni ja venitas aega, kuid 115. minutil läks sellega üle piiri nende vasakkaitsja Marcos Acuna. Argentiinlasel oli kollane kaart all, ent see teda ei takistanud. Ta jokutas seni, kuni peakohtunik Danny Makkelie andis punase - Acuna jätab finaali vahele.

Juventus küll üritas vähemusse jäänud võistkonna vastu viigiseisu taastada, ent ei suutnud. Sevillale võit ning koht finaalis, kus nad jahivad oma klubi ajaloo seitsmendat Euroopa liiga tiitlit.

Teises mängus näitas hiilgavat taktikalist lähenemist Roma peatreener Jose Mourinho. Tema meeskond võitis avamängu 1:0, seega võõrsil polnud vaja teha muud, kui võimsalt kaitsta. Ja seda nad ka tegid!

Kuigi Xabi Alonso juhitud Bayer oli terav ja mitu nende lööki ka tabas värava raame, siis sellest ei piisanud. Alonso kunagine peatreener kavaldas ta üle ning marssis sirge seljaga finaali.

Tänavuse aasta Euroopa liiga lõpplahendus toimub maikuu viimasel päeval Ungari pealinnas Budapestis asuval Puskas Arenal, kus Eesti koondis mängis märtsis ungarlastega.

Sevilla - Juventus 2:1 (0:0; 1:1; 2:1) - kahe mängu kokkuvõttes edasi Sevilla  3:2