EM2024

LOE JÄRELE: üleajal skoorinud Portugal ja Türgi võtsid F-grupis kolm punkti

Soccernet.ee

Cristiano Ronaldo. Foto: Scanpix / Rodrigo Antunes / Reuters

EM-finaalturniiri F-alagrupi avavooru mängudes skoorisid kõik neli meeskonda, aga võidu võtsid Portugal ja Türgi.

Portugal domineeris kohtumist Tšehhi vastu täielikult (nurgalöögid jäid 13:0), aga jäi 62. minutil kaotusseisu, kui Lukaš Provod saatis kauglöögi tagumise posti põrkega võrku.

Vaid seitse minutit hiljem favoriit viigistas. Vitinha tsenderdas, Nuno Mendes võitis õhuvõitluse ja suunas peaga palli värava ette, kus Jindrich Stanek tõrjus selle vastu Robin Hranacit, kellest põrkas pall õnnetuks omaväravaks.

Portugal tegi 90. minutil kolmikvahetuse ja kaks värsket meest kombineerisidki 90+2. minutil 2:1 võiduvärava. Pedro Neto tegi vasakul äärel eeltöö ja pani madala palli värava ette, Hranac tegi ebaõnnestunud puute ja Francisco Conceicao sahistas viiekastist ühe puutega võrku. Tähistades võttis Conceicao särgi seljast.

Täismängu teinud Portugali kaptenist Cristiano Ronaldost sai ajaloos esimene pallur, kes mänginud kuuel erineval EM-finaalturniiril. 41-aastane keskkaitsja Pepe sai EM-finaalturniiride ajaloo vanimaks platsile pääsenud väljakumängijaks.

Türgi alistas EM-i debütandi Gruusia 3:1. Kohtumine oli lahtine ja tempokas, mõlemapoolsete võimalustega.

Paremkaitsja Mert Müldür avas skoori 25. minutil, kui virutas karistusala joone juurest otse õhust palli lähimasse ristnurka. Vaid seitse minutit hiljem Georges Mikautadze madala lähilöögiga viigistas, talle tegi paremal äärel oivalise eeltöö Giorgi Kotšorašvili.

65. minutil viis Arda Güler fantastilise kauglöögiga uuesti Türgi juhtima, kõmmutades palli tagumisse ristnurka.

Mängu jooksul tabas Türgi posti, Gruusia kolistas nii latti kui ka posti. Viimastel üleminutitel võttis Gruusia nii suuri riske, et puurivaht Giorgi Mamardašvili läks Türgi karistusalasse. Türklased karistasid selle ära 90+7. minutil, kui Kerem Aktürkoglu sahistas kontrarünnakul tühja väravasse.

Türgi - Gruusia  3:1 (1:1)
25. Mert Müldür, 65. Arda Güler, 90+7. Kerem Aktürkoglu - 32. Georges Mikautadze

Hoiatused: 35. Abdülkerim Bardakci, 89. Hakan Calhanoglu - 55. Solomon Kverkvelia
Peakohtunik: Facundo Tello (Argentina)

Türgi: Mert Günok, Ferdi Kadioglu, Abdülkerim Bardakci, Samet Akaydin, Mert Müldür (85. Zeki Celik), Hakan Calhanoglu (90+2. Salih Özcan), Kaan Ayhan (79. Merih Demiral), Kenan Yildiz (85. Kerem Aktürkoglu), Orkun Kökcü, Arda Güler (79. Yusuf Yazici), Baris Alper Yilmaz.
Varus: Altay Bayindir, Ugurcan Cakir, Zeki Celik, Merih Demiral, Okay Yokuslu, Kerem Aktürkoglu, Cenk Tosun, Yusuf Yazici, Ahmetcan Kaplan, Salih Özcan, Ismail Yüksek, Semih Kilicsoy, Yunus Akgün, Bertug Yildirim.

Gruusia: Mamardašvili, Tsitaišvili (74. Lotšošvili), Dvali, Kašia, Kverkvelia (85. Zivzivadze), Kakabadze, Mekvabišvili (89. Altunašvili), Tšakvetadze (74. Davitašvili), Kotšorašvili, Kvaratshelia, Mikautadze.
Varus: Gugešašvili, Zivzivadze, Davitašvili, Kvilitaia, Gotšoleišvili, Lotšošvili, Gvelesiani, Kvekveskiri, Kiteišvili, Altunašvili, Šengelia, Lobjanidze, Tabidze, Sigua.

Portugal - Tšehhi  2:1 (0:0)