NAISTE SUURTURNIIRID

Lõpuks tõotatud maale jõudnud Popp pani sakslannade veenvale kättemaksule magusa punkti

Kristjan Jaak Kangur pilt
Kristjan Jaak Kangur

Esmakordselt EM-finaalturniirile pääsenud Alexandra Popp reageeris värava löömisele väga tundeliselt. Foto: Scanpix / Reuters / Lisi Niesner

Inglismaal peetava naiste EM-finaalturniiri B-alagrupi põhimõttelises kohtumises alistas Saksamaa 4:0 Taani, makstes neile kätte viis aastat tagasi juhtunu eest.

Saksamaa naiskond valitses Euroopat järjest ligi kaks aastakümmet, sest ajavahemikus 1995-2013 võideti kõik seitse toimunud EM-i. Edutee sai otsa alles 2017. aasta turniiri veerandfinaalis, kus vannuti 1:2 alla hiljem hõbemedaliteni jõudnud Taanile.

Nüüd tasusid sakslannad koondise kõigi aegade 500. kohtumises sobivalt ülekohtu eest, võttes 4:0 võidu. Mäng algas tuliselt, sest nii 10. kui ka 13. minutil tabas vasakkaitsja Felicitas Rauch kauglöögiga taanlannade värava põiklatti. Surve tõi lõpuks tulemuse 21. minutil, kui Taani kaitsjad eksisid, Lina Magull näppas söödu vahelt ja kõmmutas palli ristnurka.

Teisel poolajal ei jätnud Lea Schülleri ja Lena Lattweini tabamused enam kahtlust, kellele võit läheb, sümboolselt pani mängule aga 86. minutil punkti Alexandra Popp. 31-aastane Popp on küll võitnud mitmel korral Meistrite liiga ja käinud Saksamaa koondisega korduvalt MM-idel, ent tiitliga lõppenud 2013. aasta EM-ilt jäi ta hüppeliigese vigastuse tõttu eemale.

2017. aasta finaalturniiri eel oli Popp Saksamaa võtmemängija, ent sai enne turniiri algust taas vigastada ning tema puudumist peeti tagantjärgi üheks oluliseks põhjuseks, miks Saksamaa toona veerandfinaalis Taanile alla jäi. Koos seekordse mänguga on Popp esindanud Saksamaad nüüd 115 korda ja löönud 54 väravat. Viimane tulemus annab talle koondise kõigi aegade edetabelis viienda koha.

Kohtumise lõpusekunditel nähti ka turniiri esimest punast kaarti, sest  vahetusest sekkunud Kathrine Möller Kühl sai kollase kaardi nii 78. minutil kui ka viiendal üleminutil ning saadeti väljakult minema. Suure kaotuse tõttu alagrupi viimasele kohale langenud Taani peab järgmise mängu teisipäeval Soomega, sakslannad lähevad mõni tund hiljem vastamisi Hispaaniaga.

Saksamaa - Taani 4:0 (1:0)
21. Lina Magull, 57. Lea Schüller, 78. Lena Lattwein, 86. Alexandra Popp

Eemaldamine: 90+5. Kathrine Möller Kühl (Taani)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Soome ehmatas esimesel minutil rekordiga, kuid langenud liidri nimel mänginud Hispaania võttis oma