Lõuna-Eesti valitseja Prantsusmaa kõnnib kindlat rada pidi, mille lõpus paistab juba poolfinaal (galerii!)

Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli

Prantsusmaa on Lõuna-Eestis vägevas hoos. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Neidude U17 EM-finaalturniiri B-alagrupis jätkab võidureel Prantsusmaa, kes alistas Poola eakaaslased 3:0.

Võrus toimunud matšile tuli Prantsusmaa vastu Tartu Tamme staadionilt saadud veenva 3:0 võiduga Rootsi üle, varem korra Võrus mänginud Poolal oli all 1:2 kaotus, mis nad said Inglismaalt.

Prantslannad asusid kohtumist juhtima juba 37. minutil, kui Liana Joseph sai vasakult äärelt täpse söödu vastaste karistusalasse, pettis pöörde pealt ära vastaste väravavahi ning kaitsja ja koksas nahkkera puuri.

Avapoolajal domineeris kohtumist Prantsusmaa, kelle mängijad virutasid peale seitse korda, neist viis vastaste raamide suunas, poolatarid ühtegi pealelööki statistikasse kirja ei saanud.

70. minutil suurenes prantslannade eduseis veelgi, kui hea söödumängu tulemusena pandi poolataridel pea keerlema, mistõttu jäi karistusalas vabaks Naolia Traore, kel oli vaja vaid pall väravasse toimetada. 84. minutil asetas Maeline Mendy kirsi tordile, kui ta sai söödu ligi 30 meetrit väravast eemal ning hakkas sellega tulema - nelja puutega jõudis ta Poola karistusalasse ning viiendaga oli pall võrgus.

Lõpuvile järel oli prantslannadel kirjas 15 pealelööki poolataride 2 vastu. Prantsusmaa jätkab B-alagrupis liidrina, Poola on hetkel viimane. Kui Rootsi ei suuda täna õhtul Inglismaad alistada, siis on Prantsusmaa enne viimast mänguvooru endale koha poolfinaalis ära kindlustanud.

Poola - Prantsusmaa 0:3 (0:1)