MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRITE LIIGA
1 Link kopeeritud

Luup peale | City sõitis Bernabeule, et saada parim vaatekoht Kylian Mbappe etteastele

1 Link kopeeritud
Siim Martti Kubensky pilt
Siim Martti Kubensky
Siim Martti Kubensky pilt
Siim Martti Kubensky

Kylian Mbappe oli mees teiselt planeedilt. Foto: Scanpix/Cesar Cebolla/IMAGO

Kui aeg-ajalt kirjeldatakse ühe mängu kaht poolaega eriilmelistena, siis sama saab öelda Real Madridi ja Manchester City Meistrite liiga 1/16-finaalpaari kohta. Avakohtumine pakkus viieväralist vaatemängu ning hilist draamat, kuid korduskohtumine kujunes ühepoolseks jõudemonstratsiooniks, mille Real võitis 3:1.

City keeruline olukord - üheväravaline kaotusseis kahe mängu kokkuvõttes võistlussarja 15-kordse meistri vastu - halvenes katastroofalgusega. Raul Asencio leidis täpse söödu liini taha välkkiirele Kylian Mbappele, kes edestas inglaste keskkaitsjaid John Stonesi ja Ruben Diast ning tõstis seejärel palli meisterlikult üle Edersoni City võrku. 1:0 Real! Neli minutit hiljem tabas Cityt veel üks tagasilöök, sest Pep Guardiola pidi Stonesi vigastuse tõttu tegema sunnitud vahetuse, saates väljakule Nathan Ake.

Mbappe jätkas teravalt ka esimese kolmveerandtunni teises pooles. Pooltunni täitumise eel leidis Aurelien Tchouameni taas liini taha sööduga kaasmaalase, kuid seekord tulistas prantsuse ründeäss kera vastu Edersoni. Neli minutit hiljem sai Mbappe aga uue võimaluse - ta realiseeris efektse konksu järel, mis saatis Joško Gvardioli Santiago Bernabeu muru imetlema, täpsetest söötudest alanud rünnaku. Real 2:0!

Kodumeeskond jätkas esimese kolmveeerandtunniga võrreldes samas vaimus. Nad olid intensiivsemad ega jätnud Cityle hingamisruumi. Poolaja keskel nõelas Real kolmandat korda - paremal äärel palli saanud Mbappe tegi teravad üleasted ning saatis seejärel enesekindlusest pakatades vasaku jalaga täpse löögi alumisse nurka. Kuigi Ederson tundis kindaga pallipuudet, polnud see piisav, et ära hoida Reali 3:0 eduseisu.

Võõrustajatel oli veel võimalusi, et enda selget üleolekut tabloole konverteerida, kuid neljas värav jäi tulemata. Teisel üleminutil naeratas õnn hoopis Cityle, kui Omar Marmoushi karistuslöök maandus lati- ja Thibaut Courtois' seljapõrkest ette Nico Gonzalezile. Hispaanlane jääb oma esimest tabamust City särgis mäletama kui Reali vastu löödud auväravat, mis tegi mänguseisuks 3:1 ning kahe mängu kokkuvõttes 6:3. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Väljakul oli ainult üks tippmeeskond

Kui mängu eel oli tulenevalt avakohtumisest ootus, et tänane õhtu pakub kahe Euroopa gigandi vahelise maiuspala, siis tegelikksues oli vastasseis võimas vaid paberil ning avavile eel. Real domineeris mängu kogu 90 minuti jooksul ning Cityl arvestatavaid väravavõimalusi kuni lõpuminutiteni ei tekkinudki.

Carlo Ancelotti hoolealused väärivad tunnustust - et panna vastane näima kehvana, tuleb ise selleks piisavalt hea olla. Los Blancos vastas endale harjumuspärasele standardile, kuid City oli isegi tänavuse hooaja kontekstis alla arvestust. Neil puudus vastus Reali tormilisele algusele ega nuputanudki seda välja kogu kohtumise jooksul.

2. City jääb kahetsema avakohtumise lõpuminuteid

Mis oleks juhtunud, kui City oleks hoidnud 2:1 eduseisu avakohtumise lõpuvileni, mitte lasknud sel libiseda 2:3 kaotusseisuks? Seda ei saagi teada, kuid arvestades tänase mängu jooksul nähtud ühesuunalist liiklust inglaste värava poole, siis on tore selle mõttega mängida.

Reali avatabamuse järel oli City kaotusseis mängude kokkuvõttes kaheväravaline. Kui enne mängu oli selja ja seina vahel õhuruum, siis see haihtus Mbappe esimene tabamusega. Olnuks Cityl enne mängu kasutada üheväraline edumaa, poleks 0:1 kaotusseis veel tähendanud maailma (praeguses kontekstis aga Meistrite liiga hooaja) lõppu. Kahe mängu kokkuvõttes said määravaks kümme minutit: avakohtumise viimased kuus, kus Real pööras kaotusseisu eduks, ning korduskohtumise esimesed neli, kus nende eduseis suurenes kaheväravaliseks.

3. Näotu ründemäng karjus pingile jäänud Norra viikingi järele

City palliga ning seetõttu ka ründemäng oli hambutu - esimene löök väravale sündis alles 76. minutil. Jäi mulje, et kui Real kaotas palli, siis Cityl polnud ühtki ideed, mida sellega peale hakata. Mõistagi tuleb kiita Reali meeste distsiplineeritud survet, mis ei andnud Guardiola mängijatele aega mõelda, kuidas rünnakut alustada, kuid Citylt oleks oodanud paremat valmisolekut survega toime tulemisel ning ohtlike (või vähemalt ärevate) olukordade loomisel. Need hakkasid tekkima alles siis, kui Real oli väravad ära löönud ning edasipääseja juba otsustatud.

Eelnevat lugedes on oluline märkida, et Cityl puudus rünnakul Erling Haaland, kes skooris avakohtumises kahel korral, kuid pidi täna pisivigastuse tõttu jälgima mängu vahetusmeeste pingilt. Tema võimas keha oleks lubanud City mängu mitmekesistada, mida väle, ent väiksema gabariidiga Marmoush pakkuda ei suutnud.

4. Mis saab edasi?

Reali teekond jätkub kaheksandikfinaalis kas Leverkuseni Bayeri või linnarivaal Atletico Madridi vastu. Mõlemad tänavuse hooaja Madridi derbid on lõppenud 1:1 viigiga, mis viitab, et kaheksandikfinaalis võiks see vastasseis olla tavapäraselt tasavägine. Samas on võimalik, et Xabi Alonso naaseb valitseva Saksamaa meistri eesotsas Santiago Bernabeule, mis oli tema koduväljak aastatel 2009-2014. Leverkusen on tänavu juba korra Madridi reisinud, kui Atleticole kaotati lõpuminuti väravast 1:2.

City vaatenurgast kinnitas tänane kohtumine, et hooaja saab kolm kuud enne selle lõppu ebaõnnestunuks lugeda. Lisaks sellele, et uks Meistrite liiga kaheksandikfinaali jäi suletuks (Pep Guardiolale tema treenerikarjääri jooksul esimest korda), on valitsev Inglismaa meister koduses liigas tiitliheitlusest väljas. Kuigi karikavõistlustel ollakse veel konkurentsis, siis tõenäoliselt City-sugust suurklubi see üleliia ei lohuta.

5. Mängu parim - Kylian Mbappe

Kes muu? Ohjeldamatu prantslase arvele jäi kübaratrikk, mis moodustus filigraansetest sooritustest: pehme ja mõõdetud tõste värava küljevõrku; nõtke stopp, mis saatis vastase fännide suunas liugu laskma, ning seejärel halastamatu löök väravavahist mööda taas väravavõrku; ja lõpetuseks teravad, enesekindlad üleasted ning nõrgema jalaga täpne sooritus alumisse nurka. Mbappe pakkus pealtvaatajatele, kelle hulka kuulusid ka City mängijad, täieliku tipptasemel etteaste.

Protokoll:

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Meistrite liiga kompass | Kaks ei jäänud kolmandata: lisaajal langenud Juventus järgnes Milanile ja Atalantale
MEISTRITE LIIGA

Meistrite liiga kompass | Kaks ei jäänud kolmandata: lisaajal langenud Juventus järgnes Milanile ja Atalantale

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK