MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

HISPAANIA
Link kopeeritud

Luup peale | Ehtige karikas! Reali vastu puhta vuugi teinud Barcelona on tiitlist ühe võidu kaugusel

Link kopeeritud
Heiti Heli pilt
Heiti Heli
Heiti Heli pilt
Heiti Heli

Lamine Yamal ja Barcelona on 28. liigatiitlist ühe võidu kaugusel. Foto: Scanpix / Joan Monfort / AP

Suured rivaalid Barcelona ja Real Madrid ristasid 261. korda piigid. Hispaania kõrgliiga raames toimunud seitsmeväravaline põnevuskohtumine lõppes tabeliliidri Barcelona 4:3 võiduga.

Mäng polnud veel õieti alanudki, kui Kylian Mbappe sättis palli penaltipunktile. Prantslane pääses kolmandal minutil Pau Cubarsi praagi järel Wojciech Szczesnyga silmitsi, misjärel kukutas väravavaht ta murule. 11 meetri karistuslöögil külma närvi säilitanud Mbappe kõmmutas palli püüdmatult vasakusse alla nurka - 0:1.

Barcelona ärkas pärast kaotusseisu jäämist üles, ent Reali teerull jätkas veeremist. 14. minutil viis Vinicius Junior söödu kaitseliini taha sööstnud Mbappele, kes pani Szczesny seljataguse sahisema. Kuigi võõrustajad lootsid, et kohtunik tühistab Lamine Yamalile tehtud vea tõttu pealinlaste värava, jäi tabamus pärast VAR-kontrolli püsima - 0:2.

Eric Garcia tõi Barcelona kiiresti mängu tagasi. 19. minutil viis Ferran Torres nurgalöögist tulnud palli värava ette ning Garcia koksas süllekukkunud võimaluse sisse - 1:2. Kornerile eelnes tõnnisvannalik löök Gerard Martini esituses, mis hakkas latist üle minema, kuid Thibaut Courtois pani igaks juhuks käe vahele, mistõttu sai kodumeeskond nurgalöögi, kust sündis värav.

Indu juurde saanud Barcelona otsis isukalt viigitabamust ja 32. minutil oligi skoor jälle viigis, kui Torreselt söödu saanud Lamine Yamal keerutas palli tagumisse nurka - 2:2. Kaks minutit hiljem põrkasid Mbappe ja Dani Ceballos keskväljal omavahel kokku, Pedri röövis palli ning viis selle Raphinhale, kes pani Courtois' kolmandat korda puuri tühjendama - 20 minutit varem kaheväravalisse kaotusseisu jäänud Barcelona läks 3:2 juhtima.

Esimese kolmveerandtunni lõpp kujunes sama pööraseks nagu olid eelnevad 40 minutit. Esmalt ei õnnestunud Raphinhal pealööki mõnelt meetrilt sisse panna, seejärel proovis Mbappe sukeldumisega penaltit kalastada, ent eelnevalt oli Jude Bellingham suluseisus. Siis tuli 45. minutil Raphinha, võttis Lucas Vazquezilt jõuga palli, söötis Torresele, sai kera tagasi ning võõrustajate neljas koll oli tõsiasi - 4:2. Barcelona oleks tahtnud lumepallil veel veereda lasta, aga peakohtunik Alejandro Hernandez saatis mõlemad tiimid veerandtunnisele puhkepausile.

Ka teine poolaeg kulges hoogsalt. Kuute väravat küll ei löödud, aga see-eest jagus kamaluga draamat ning Mbappe sai kätte kübaratriki, kui ta realiseeris 70. minutil Viniciuse söödu - 4:3. Neli minutit hiljem oli Raphinha löömas kirstunaela, ent Lamine Yamalilt värava ette hõbekandikul passi saanud brasiillane kõmmutas palli orbiidile.

82. minutil külastas vilemees Hernandez VAR-monitori, vaadest eri nurkade alt korduseid, kuidas Torrese lähilöök tabas Aurelien Tchouameni kätt. Kodumeeskond ja nende poolehoidjad olid veendunud, et prantslane tegi end kätega suuremaks, aga arbiiter otsustas penaltit mitte määrata.

Ühel hetkel andis Vinicius märku, et tema mäng on mängitud. Carlo Ancelottil oli pingilt võtta Rodrygo, ent ta otsustas hoopis duublis palliva Victor Munozi kasuks, kes tegi üliolulises matšis esindusmeeskonna debüüdi. 89. minutil tekkis Munozel eluvõimalus kangelaseks kerkida, ent Szczesnyga üks-ühele minnes ei pidanud 21-aastasel noormehel närv vastu ja ta tulistas palli mööda.

Üleminutitel sai Fermin Lopez minna Barcelona publikuga tähistama, kui ta skooris viienda. Taaskord ekraani silmitsemas käinud Hernandez leidis, et seda väravat ei saa ära lugeda, sest Lopez rikkus eelnevalt reegleid, mängides palli käega. Minut hiljem käis Raphinha järjekordsel jahil, aga sel juhul tõstis ta kera üle lati. Pärast seda kõlas ka lõpuvile. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Ehtige tiitel, Barcelona asub seda tõstma

Hispaania jalgpalli suurima klassiku eel oli seis selline, kus Barcelona oli 79 punktiga liider ja Real 75 silmaga tagaajaja rollis. Külaliste triumf oleks muutnud tiitliheitluse kolm vooru enne finišijoont ülipõnevaks, ent võõrustajate võit Barcelona olümpiastaadionil viis nad 28. meistrikarikale lähemale, jättes Reali endast seitsme punktiga maha.

Hansi Flicki hoolealuste ülesanne on kolmes järgmises mängus lihtne. Kiire matemaatika ütleb, et laual on üheksa punkti ehk kui neil õnnestub üks kolmest - Espanyol, Villarreal või Athletic Bilbao - võita, rändab kuldne trofee sel hooajal katalaanide valdusesse.

2. Realist polnud Barcelonale sel hooajal vastast

Barcelona ja Real on sel hooajal maid jaganud neli korda. Kõigil juhtudel on võitjana väljunud Flicki võistkond - esmalt tümitati Reali koduliigas 4:0, seejärel võideti neid superkarikafinaalis 5:2, hiljuti pandi pealinlased karikafinaalis lisaajal 3:2 magama ning nüüd oldi liigas üle 4:3.

See on ajalooline fakt, mis tuleb nüüd mälumänguhuvilistel meelde jätta, sest varem pole emb-kumb võistkond mitte kordagi võitnud ühe hooaja jooksul nelja El Clasicot. Võimas!

3. Mbappe läks Lewandowskist ette

Pikalt oli La Liga suurimaks väravakütiks Barcelona kesktormaja Robert Lewandowski, kel on ette näidata 25 tabamust. Alles hiljuti vigastuspausilt naasnud poolakas jälgis pingilt, kuidas tema positsiooni hõivas hooaega kahvatult alustanud Reali superstaar Mbappe, kes esmalt tõusis 25 väravaga temaga samale joonele, seejärel liikus 26 ja hiljem 27 kolliga ainuliidriks.

Nüüdsest on Mbappe nimel klubisisene rekord, olles löönud debüüthooajal kõige rohkem väravaid. 2018. aasta maailmameistril on kõikide võistlussarjade peale kirjas 53 mänguga 39 võrgusahistamist. Varem kuulus antud tippmark Ivan Zamoranole, kes lõi hooajal 1992-93 45 mänguga 37 väravat.

4. Siin peaks moepolitsei sekkuma

Barcelona ja Spotify sponsordiil on unikaalne, sest säärasteks suurteks sündmusteks vahetub muusikaplatvormi logo mõne suure muusiku omaga. Sel korral ilutses punasinistel rüüdel Cactus Jack ehk Ameerika Ühendriikide räppari Travis Scotti hüüdnimi, mis ühtlasi on ka tema plaadifirma nimi.

Päev varem Barcelonas kontserti andnud Scott oli olümpiastaadionil kohal ning elas kodumeeskonnale häälekalt kaasa. Lõpuvile järel surus ta ka klubi presidendi Joan Laportaga kätt. Moepolitsei kiidab värsked särgid heaks, sest need tõid nende kandjatele võidu näol õnne.

Lisaks Scottile on Barcelona särgiga reklaamitud selliseid artiste nagu Coldplay, KAROL G, The Rolling Stones, ROSALIA ja Drake. Spotify turundusjuhi Marc Hazani sõnul pakutakse muusikutele enneolematut platvormi, sest Barcelona ja Reali lahing on maailma suurimate hulgas.

5. Mängu parim - Raphinha

Raphinhaga käib kokku ütlus "Kes teeb, see jõuab". Ka Reali vastu jagus Barcelona ääreründajat kõikjale, tasuks kaks väravat, mida oleks paremal päeval isegi rohkem olnud. Nüüd on Raphinhal kõikide sarjade peale 53 mänguga 32 väravat ja 25 resultatiivset söötu - pole mõni ime, kui tänavune Ballon d'Or kuulub lõpuks talle.

Lisaks tasub selle mängu puhul eraldi välja tuua Torrese, kes tegi väravasöötudest kübaratriki. Uhke saavutus seegi!

Standings provided by Sofascore

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Video:
HISPAANIA

Video: "jumal tänatud" - vastuoluline kommentaar videokohtunike ruumist Barcelona tühistatud värava olukorras

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK