Tallinna FC Flora pääses klubi ajaloos esimest korda Meistrite liiga esimesest eelringist edasi, kui kodumurul saadud 2:0 võidule lisandus 3:0 võit võõral väljakul ja Malta klubi Hibernians FC alistati koondskooriga 5:0.
- Jürgen Henn: oleme aasta-aastalt näidanud, et meie klass vaikselt tõuseb
- Sappinen kuumast ilmast ja kunstmurust: ei olnud kerge, aga asjad ei peagi lihtsalt tulema
Kohtumise esimesed kümmekond minutit kulges samamoodi nagu eelmisel nädalal avamängus Tallinnas - kumbki ei riskeerinud, vaid mõlemad meeskonnad otsisid oma mängu. Hibernians proovis veidi kõrgemalt survestada, aga Florale see probleeme ei valmistanud.
Esimene ärev olukord oli 16. minutil, kui Flora väravavaht Matvei Igonen püüdis väravajoonelt Hiberniansi tsenderduse. Mõned minutid hiljem vajas Märten Kuusk tohterdamist, kuid Flora keskkaitsja pääses ehmatusega ja sai edasi mängida.
Flora nõelas 25. minutil kiirrünnakust, kui Sergei Zenjov jooksis palliga mitukümmend meetrit, jõudis karistusala juurde välja, kus mängis Rauno Sappineniga seina ja lahendas tiimikaaslase kannasöödu külmavereliselt - 0:1. Kolm minutit hiljem sai Martin Miller Konstantin Vassiljevi söödust karistusalast löögile, aga ei saanud palli raamidesse.
Zenjov teenis 31. minutil Hiberniansi karistusala lähistel Florale karistuslöögi, mida asus andma Vassiljev, aga võõrustajad klaarisid tsenderduse. Seejärel muutus Hibernians uljamaks ja viis rohkem mängijaid rünnakule, aga Flora vastas sellele järjekordse kiirrünnakuga, kui Sappinen sai vasakult äärelt jooksu, purjetas karistusalasse, kus tegi konksu ja lükkas palli Hiberniansi väravavahist mööda - 0:2.
36. minutil pani Igonen riskantse sööduga keerulisse olukorda Markus Soometsa, kes kaotas oma karistusala lähistel palli, aga Hibernians ei haaranud võimalusest kinni, sest löödi mõned meetrid mööda. See oli Hiberniansi esimene arvestatav väravavõimalus.
Teise poolaja alguses kinkis Hibernians palli Zenjovile, kes purjetas sellega karistusalasse, kuid ääreründaja löök ebaõnnestus ja väravavaht Nicholas Vella noppis palli probleemideta. Flora järgmisel rünnakul põrkas mänguvahend karistusalas Vassiljevile ette, aga ka maestro eksis.
Hibernians saabus teisel poolajale uue energiaga ja mängis palju julgemalt, aga Flora hoidis mängu enda kontrolli all, sest võõrustajatel kindlaid väravavõimalusi ei avanenud. Hibernansil olid mõned optimistlikud löögiüritused, aga Igonenil oli üpris rahulik teine kolmveerandtund.
Lisaks asus Hibernians teise poolaja keskpaigas palju agressiivsemalt mängima, kuid see neile edu ei toonud, sest leedulasest peakohtunik Manfredas Lukjancukas hoidis mängu ohjas ja karistas võõrustajaid järjepanu kollaste kaartidega.
Ka Floral teisel poolajal väravavõimalusi nappis. Esimene võimalus avanes alles 77. minutil, kui Zenjov kaitsjale üks-null ära ja toimetas palli värava ette, kuid Sten Reinkort ei suutnud seda raamidesse lüüa. Kaks minutit hiljem mängis Vassiljev Reinkorti löögile, aga seekord tõrjus ründaja löögi Hiberniansi väravavaht.
Kaks ei jäänud kolmandata ja Reinkort lahendas kolmanda võimaluse ära, kui sai 87. minutil keskjoone juurest Hiberniansi kaitsjate eest jooksu ja lõi palli esimese posti kõrvale - 0:3. Suurepärane realiseerimine ja suurepärane lõpplahendus kohtumisele. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Flora kiirrünnakud
Tallinna Flora peatreener Jürgen Henn lubas avamängu järel, et võõrsil keskendutakse rohkem kiirrünnakute ülesvõtmisele ja lahendamisele, mis Tallinnas kõige paremini ei õnnestunud. "Nagu lubasin, siis neid harjutasime ja loodetavasti kandub see ka mängu edasi," lausus Henn enne korduskohtumist.
Tuleb välja, et hästi harjutati, sest need kandusid ideaalselt mängu edasi, sest nii Flora esimene kui ka teine värav sündis kiirrünnakust. Flora plaan õnnestus täielikult. Need olid Flora resultatiivsed kiirrünnakud, aga saab öelda, et ka Zenjovi ja Sappineni soolorünnakud.
Ka kolmanda värava saab lugeda kiirrünnaku arvele, sest Ojamaa leidis enda väljakupoolelt hea sööduga Reinkorti, kes jooksis keskväljalt karistusalani välja ja vormistas lõppseisu.
2. Mängu parim - Rauno Sappinen
Flora esiründaja lõi avamängus kaks väravat ja ladus edasipääsule vundamendi. Teises mängus jäi Sappineni arvele üks värav ja üks resultatiivne sööt ehk Eesti parim jalgpallur kindlustas Florale edasipääsu.
Sappinen oli esimesel poolajal väga aktiivne ja põhjustas Hiberniansi kaitsjatele peavalu. Teisel poolajal, kui pallid enam nii sageli Flora ründajani ei jõudnud, polnud Sappinen eriti pildis, aga polnudki vaja, sest kõik oli juba tehtud. Sappinen vahetati 69. minutil eurosarjadebüüdi kirja saanud Sten Reinkorti vastu välja.
3. Varssavi Legia või Bodö/Glimt
Flora järgmise ringi vastane selgub paarist Varssavi Legia - Bodö/Glimt ehk minnakse vastamisi Poola või Norra meisterklubiga. Trumbid on veidi rohkem Legia käes, sest avamängus alistati norralased 3:2 ja korduskohtumine toimub kolmapäeva õhtul Varssavis.
Flora edasipääs tähendab seda, et Eesti meistril on tänavusel eurohooajal kindlustatud veel vähemalt kuus kohtumist, sest juhul kui Meistrite liiga teises eelringis saadakse kaotus, siis langetakse Euroopa liiga kolmandasse eelringi ja kui seal ka kaotatakse, siis tuleb Konverentsiliiga play-off'is olla edukas, et saada alagrupiturniirile.
Protokoll:
13. juulil kell 19.00 Ta' Qalis Centenary staadionil
Hibernians FC - Tallinna FC Flora 0:3 (0:2) - kahe mängu kokkuvõttes 0:5
26. Sergei Zenjov, 33. Rauno Sappinen, 87. Sten Reinkort
Hoiatused: 35. Björn Kristensen, 45. Ferdinando Apap, 46. Leandro Almeida, 64. Jake Grech, 65. Timothy Desira - 76. Sten Reinkort
Mänguolud: +31, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
Peakohtunik: Manfredas Lukjancukas
Abikohtunikud: Aleksandr Radius, Vytis Snarskis
Neljas kohtunik: Jurij Paškovskij (kõik Leedu)
Hibernians: Nicholas Vella, Zachary Grech (46. Myles Beerman), Ferdinando Apap, Leandro Almeida (52. Timothy Desira), Andrei Agius, Jake Grech, Björn Kristensen, Dunstan Vella, Thaylor (63. Ayrton Attard), Wilfried Domoraud (72. Francis Sarfo Mensah), Jurgen Degabriele.
Varus: Jonathan Debono, Timothy Desira, Matthew Ellul, Ayrton Attard, Connor Zammit, Jeffries Cassar, Erjon Beu, Francis Sarfo Mensah, Myles Beerman, Brite Anayochi Ihuomah, Edafe Uzeh, Kane Bonello.
Flora: Matvei Igonen, Marco Lukka, Märten Kuusk, Henrik Pürg, Michael Lilander, Markus Soomets, Martin Miller (46. Markus Poom), Henrik Ojamaa (88. Daniil Kuraksin), Konstantin Vassiljev, Sergei Zenjov, Rauno Sappinen (69. Sten Reinkort).
Varus: Karl-Romet Nõmm, Evert Grünvald, Sten Reinkort, Rocco Robert Shein, Henri Välja, Ken Kallaste, Kristo Hussar, Markus Poom, Markkus Seppik, Daniil Kuraksin.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta