EESTI NAISTE KOONDIS

Luup peale | Häid võimalusi omanud Eesti kodumäng sai üleajal kurva lõpu (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor
Kristjan Remmelkoor pilt Kristjan Remmelkoor

Albaania lõi Tallinnas kaks väravat Eesti ühe vastu. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis sai oma EM-valiksarja teises mängus Albaanialt teise kaotuse, jäädes koduväljakul alla 1:2. Eesti omas viigiseisul häid võimalusi ja tabas posti, aga külalised lõid 90+2. minutil hilise võiduvärava.

Albaania avas skoori juba seitsmendal minutil. Eesti vasakkaitsja Kelly Rosen kaotas palli Fortesa Berishale, kes andis söödu Kristina Maksutile. Maksuti esimese löögi karistusala joone juurest Siret Räämet blokeeris, aga tema teise löögikatse suunas Berisha seitsmelt meetrilt edasi võrku - 0:1.

Eesti vastas juba kümme minutit hiljem. Lisette Tammik konksutas karistusala servas ning andis täpse tsenderduse, mille kapten Kairi Himanen suunas peaga alla nurka - 1:1.

Pall püsis rohkem Albaania valduses, kuid sinisärgid näitasid ka kohati ladusat ründemängu ning ei jäänud heade väravamomentide poolest vastastele alla. Kõige parem võimalus avapoolajal 1:1 viigiseisult juhtima minna tekkis just Eestil, kui käis 45. minut. See algas Albaania nurgalöögist, mille Himanen karistusalast välja lõi. Järgnes suurepärane kontrarünnak - Kristina Teern mängis seina Tammikuga ning andis oivalise söödu värava ette, kus Vlada Kubassova pallitabamine täielikult ebaõnnestus.

Teise poolaja alguses jäi Eesti juhtvärav loetud sentimeetrite kaugusele, kui Teern sooritas karistusala äärest ootamatu pealelöögi, mille Viona Rexhepi tõrjus posti.

Mängu kokkuvõttes olid nurgalöögid (6:2) ja pealelöögid (22:12) Albaania kasuks, kuid pealelöögid raamide vahele viigis (5:5). Viimased paarkümmend minutit kuulusid aga mänguliselt täielikult Albaaniale, Eesti näis olevat väsinud. Maksuti 87. minuti pealöök jäi veel ebatäpseks, kuid 90+2. minutil võrk sahises. Qendresa Krasniqi murdis vasakult äärelt karistusalasse ja saatis palli üsna terava nurga alt tagumisse küljevõrku - 1:2.

Ründaja Kristina Teern (paremal sinises) sai hea löögiga pihta postile, kuid mitte väravavõrgule. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mõistetavalt olid eestlannad lõpuvile järel äärmiselt pettunud ning albaanlannad juubeldasid. Tähelepanekuid mängust:

1. Avavärav löödi suluseisust

Kui Maksuti avavärava olukorras löögi (mis osutus resultatiivseks sööduks) sooritas, oli puurivaht Karina Kork talle väravast vastu läinud. Kork paiknes seetõttu tol hetkel värava- ja otsajoonest kaugemal kui tabamuse autor Berisha. Viimasest lähemal asus puurile vaid üks Eesti mängija (Rosen), aga Berisha suluseisu ärakatmiseks peaks neid reeglite järgi olema vähemalt kaks (tavaolukorras oleks neist üks väravavaht).

Kuigi Soccernet TV ülekandes polnud kaamerat täpselt suluseisujoonel, võis üldkaamerastki aru saada, et kohtunikud pidanuksid fikseerima suluseisu.

Samas langes üks kohtunike oluline otsus ka Eesti kasuks - 36. minutil lõi Rosen oma karistusalas ilma palli mängimata Berishal jalad alt, aga penaltit ei määratud.

2. Rosen lõi kümne minuti jooksul kolm korda

Kuigi Rosen on kaitsja, pääses ta avapoolajal kümneminutilise (22.-31.) perioodi jooksul kolm korda vasaku jalaga pealelöögile.

Esimeses olukorras tegi Mari Liis Lillemäe palliga hea tõusu ja andis söödu Kubassovale, kelle tsenderdus põrkas vastase kaitsjast viiekasti nurga lähistele. Roseni löögi tõrjus Rexhepi esiposti juurest üle otsajoone.

Kelly Rosen (paremal) sooritas kümne minuti jooksul kolm pealelööki. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kohe järgnenud korneri olukorras sai Rosen karistusala tagant uuesti proovida, aga löök läks üle jala. Kolmandal puhul lendas tema hea kauglöök väga napilt ristnurgast mööda.

3. Eestil on veel teoorias võimalik grupp võita

Eesti seis muutus EM-valiksarja C-tasandi viiendas alagrupis väga keeruliseks: Albaanial on nüüd kuus punkti (3-st mängust), Luksemburgil kolm (1-st) ja Eestil null (2-st).

Teoreetiliselt (kuigi see on väga ebatõenäoline) on Eestil aga endiselt võimalus alagrupp võita. Nii võib juhtuda siis, kui kõik kolm naiskonda lõpetavad võrdsete punktide peal ning sinisärkidel on parim väravate vahe. Selleks peaks Eesti kaks korda piisavalt suurelt Luksemburgi võitma ning lootma, et Luksemburg võidab Albaaniat ka teistkordselt. Albaania ja Luksemburgi teine kohtumine toimub juba järgmisel teisipäeval.

Alagrupi võitja pääseb EM-valiksarja sõelmängudele ning tõuseb järgmiseks Rahvuste liiga hooajaks B-tasandile. Lisaks pääsevad sõelmängudele viie alagrupi peale kokku kolm parimat teise koha naiskonda.

4. Eesti parim - Kairi Himanen

Himanen lõi Eesti ainsa värava, võitis peapalle ja tegi keskväljal tugevalt kaitsetööd.

31. mail kell 18.00 Tallinnas A. Le Coq Arenal

Eesti - Albaania  1:2 (1:1)
17. Kairi Himanen - 7. Fortesa Berisha, 90+2. Qendresa Krasniqi

Hoiatused: 73. Mari Liis Lillemäe, 85. Karina Kork
Mänguolud: +20, vahelduva pilvisusega ilm; muruväljak suurepärases seisukorras
Pealtvaatajaid: 934
Peakohtunik: Tatjana Sorokopudova (Kasahstan)
Abikohtunikud: Dinara Idrissova (Kasahstan), Liga Didrike (Läti)
Neljas kohtunik: Jelena Jermolajeva (Läti)

Eesti: Karina Kork, Annegret Kala, Rahel Repkin, Siret Räämet, Kelly Rosen, Mari Liis Lillemäe (89. Katrin Kirpu), Kairi Himanen, Jaanika Volkov, Vlada Kubassova, Lisette Tammik, Kristina Teern (67. Grete Daut).
Varus: Victoria Vihman, Liisa Liimets, Maarja Saulep, Grete Daut, Katriin Saulus, Liisa Merisalu, Katrin Kirpu, Emma Treiberg, Eva-Maria Niit, Helina Tarkmeel, Renate-Ly Mehevets, Grete Kraus.

Albaania: Viona Rexhepi, Sara Maliqi, Arbenita Curray, Alma Hilaj, Lucije Gjini, Arbiona Bajraktari (45+1. Armela Tukaj), Qendresa Krasniqi, Megi Doci, Fortesa Bersiha (90+7. Xhesika Ndoj), Kristina Maksuti (90+3. Esi Lufo), Gresa Berisha.
Varus: Antigoni Hyska, Armera Tukaj, Vesa Paqarizi, Esi Lufo, Leonora Dedgjonaj, Xhesika Ndoj, Matilda Gjergji, Klesta Ago.

Standings provided by Sofascore

VAATA JÄRELE: Eesti naiste koondis sai üleaja väravast Albaanialt valusa kaotuse

Kapper: suurem töö on tehtud, detailid veavad meid alt

Himanen: saime väga palju võimalusi, lihtsalt ei löönud ära

Tipphetked: Albaania vastu korra skoorinud Eesti naiskond lasi sisse nii kiire kui ka hilise värava

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska