Luup peale | Jälle hambutuks jäänud Arsenal sai Interi käest pureda
Kes ütles, et saapamaale minek saab olema lihtne? Teist korda sel Meistrite liiga hooajal Itaalias mänginud Arsenalil jäid taaskord väravad löömata, kui Milano Interile kaotati 0:1.
Kohtumise algus oli hoogne. Arsenal proovis kavala lahtimänguga kodumeeskonda üllatada, aga Interi kaitsjad olid selleks valmis. Teisel minutil tabas Denzel Dumfriese välisküljekuul latti, minut hiljem andis Hakan Calhanoglu karistusala tagant kuuma, aga napilt mööda. Ehmatusest toibunud Inglismaa sats hakkas vaikselt hoogu koguma.
Platsil oli mängijate poolt palju enesekehtestamist, sõna ütles sekka ka vilemees. Kahurimeeste nurgalöögi ajal maadlesid Interi kapten Lautaro Martinez ja Arsenali keskkaitsja Gabriel Magalhaes, mille käigus lükkas külaline võõrustaja murule pikali. Mõlema mehe üllatuseks otsustas rumeenlasest peakohtunik Istvan Kovacs neid esimesel veerandtunnil kollase kaardiga karistada ehk ülejäänud mängu pidid nad ettevaatlikumalt tegutsema.
Interi madala ja distsiplineeritud kaitsebloki muukimine valmistas Arsenali meestele parajat peavalu. Mikel Arteta hoolealuste avapoolaja parim šanss tekkis 28. minutil, kui Mikel Merino suunas Gabriel Martinelli tsenderduse peaga kuuelt meetrilt puurist mööda. Punasärgid nõudsid Yann Sommerile viga, sest kogenud Šveitsi kindamees proovis rusikatega palli klaarida, ent tabas hoopis hispaanlast pähe, kui too oli löögi ära sooritanud. Arbiitri vile vaikis.
Inter goalkeeper Yann Sommer completely missed the ball and instead made contact with Mikel Merino’s head while attempting to clear an Arsenal cross.
VAR did not intervene after the referee let it go 😮 pic.twitter.com/Ozg3czxumt — ESPN UK (@ESPNUK) November 6, 2024
Järgnes munaveeretamine, mis tekitas tunde, et vaheajale minnakse viigiseisul, ent hoidkem hobuseid. Esimesel üleminutil lendas lendas Arsenali karistusalasse trahvilöök, mis põrkas Mehdi Taremi kannast vastu Merino kätt. Penalti Interile. Calhanoglu viis kodutiimi garderoobiväravaga juhtima, lüües 11 meetri karistuslöögi külmavereliselt keskele, David Raya hüppas lööja poolt paremale - 1:0. Esimest korda karjääri jooksul oli Türgi superstaar kahes järjestikuses Meistrite liiga mängus resultatiivne.
Arsenal alustas teist kolmveerandtundi vahetusega, kui penalti põhjustanud poolkaitsja Merino asemele saabus ründaja Gabriel Jesus. Antud muudatuse järel langes hispaanlasest tühjaks jäänud kohale kesktormaja Kai Havertz ning Jesus liikus tippu. Täistunnil avati Interi värava suunas turmtuli, mille all jäid väljakuperemehed ellu.
75. minutil jõudis Leandro Trossardi tsenderdus vastase karistusalasse sööstnud Havertzile, kel oli piisavalt aega, et pall omaks võtta ning teise puutega peale lüüa, ent Yann Aurel Bissecki rikošetist läks kera posti kõrvalt mööda. Interi värav püsis puutumatuna.
Matši lõppfaasis pühendus Milano klubi täielikult eduseisu kindlustamisele, moodustades oma karistusala ette kompaktse müüri, mille ümber Arsenali mängijad toimetasid. Ühel hetkel muutus mäng sõna otseses mõttes veriseks, kui Bisseckiga õhus kokku põrganud Havertzil hakkas pealaest verd purskama, mistõttu vahetati ta välja. Londoni tiimi päästeingliks proovis kerkida 17-aastane Ethan Nwaneri, kes pärast Jurrien Timberilt saadud söötu möödus osavalt Stefan de Vrijst ning kõmmutas peale, kuid kõrgelt üle värava. Kovacsi lõpuvile kinnitas Interi vägevat võitu.
WHAT. A. NIGHT!💫🖤💙#ForzaInter #UCL #InterArsenal pic.twitter.com/FfltKh3jFm — Inter ⭐⭐ (@Inter_en) November 6, 2024
Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Mis on lahti Arsenaliga? Kahur ei tee enam pauku.
Eelmisel kahel aastal voolava ja atraktiivse ründemängu ning tugeva ja targa kaitsetegevusega tuntust kogunud Arsenal on praegusel hetkel omaenda hale vari. Kui välja arvata karikamäng madalama liiga tiimi vastu, on Arsenal viimasest viiest mängust kaotanud kolm, viigistanud ja võitnud ühe - sellegi ainult 1:0 Donetski Šahtari vastu. Viiele vastasele on löödud kolm väravat, omale on lastud kuus.
Kahurimeestel on puudu kindel mängujuht, kes sepistaks rünnakuid. Seda rolli täidab üldjuhul kapten Martin Ödegaard, kes vigastas 10. septembril Norra koondist esindades hüppeliigest. Norralane sekkus Interi vastu vahetusest esimesel üleminutil, kui oli selgelt liiga hilja. Samas tuleb arvestada, et need olid Ödegaardi esimesed minutid pärast traumast taastumist ehk ta on kaks kuud olnud ilma mängupraktikata.
Kuidas on Arsenal Ödegaardi asendanud? Peamiselt Trossardiga, kelle parimad omadused tulevad esile paremal äärel või valeüheksana nokitsedes. Keskväljal või ründava poolkaitsjana tegutsedes kipub belglane platsil ära kaduma ning kuna ta sööduoskus pole nii hea kui realiseerimine, siis ongi Arteta tiimil keeruline ohtlikke võimalusi tekitada.
Interi vastu ei toiminud ka nende salarelv - standardolukorrad. Neil oli 90 minuti jooksul 13 kornerit, mis ajapikku muutusid aina ebakvaliteetsemaks. Puudust tunti ka Declan Rice'ist, kes suudab paremast nurgast anda oivalisi kaarpalle.
Kokkuvõttes on õhukese koosseisuga Arsenal väga haavatav. Kui üks põhilülidest ära kaob, on selle asendamine nende jaoks raske ülesanne. Sestap pole mõni ime, et ründefaasis ollakse sedavõrd hambutud - Interi vastu sooritatud 20 löögist neli lendasid raami. Nelja vooru järel ollakse 36-liikmelises tabelis seitsme silmaga 12. kohal, järgmisena sõidetakse külla Lissaboni Sportingule, kes rullis 4:1 üle Manchester Cityst.
20 - Arsenal attempted 20 shots in this match, their most without scoring in a single UEFA Champions League fixture since November 2006 against CSKA Moscow (23). Frustration. pic.twitter.com/NSHrfrbxTR — OptaJoe (@OptaJoe) November 6, 2024
2. Inter hoiab nelja vooru järel nulli
Inter on tänavu juba ühe Inglismaa tippklubiga mänginud, kui avavoorus tehti koduplatsil Cityga väravateta viik. Toona pidid Simone Inzaghi mehed tänama õnne, et nad said sellest lahingust kirja ühe punkti, sest neil võinuks minna palju halvemini.
Sel korral olid Interi mehed murul olid näljasemad ja värskemad, sest neid vahetati pidevalt. 79. minutiks olid Nerazzuril kõik viis vangerdust tehtud, Arsenal oli tolleks hetkeks vahetanud vaid korra. Uued mehed pidasid mängujoonisest kinni ning hoidsid vastased taskutes.
Milano sats on nüüdseks ära pidanud pooled mängud ning koos liigarivaali Bergamo Atalantaga ollakse ainsad, kelle seljatagune on püsinud tühjana. Kümme punkti kogunud Inter on tabelis viiendal real, mis hetkeseisul vabastaks nad kahest lisamängust pärast põhiturniiri lõppu. Neid ootavad ees kohtumised RB Leipzigi (kodus), Leverkuseni Bayeri (võõrsil), Praha Sparta (võõrsil) ja Monacoga (kodus).
Yann Sommer has now kept eight clean sheets in just 11 Champions League games for Inter.
◉ 39 saves
◉ 8 clean sheets
◉ 4 goals conceded
His 73% clean sheet percentage is the best of any goalkeeper with 10+ appearances at a club in the competition's history. 🧤#UCL pic.twitter.com/mOMM5SID8R — Squawka (@Squawka) November 6, 2024
3. Mida tegi küljejoone taga Arteta?
Käemäng oli täna õhtul Inglismaa klubide seas populaarne. Aston Villa kaitsja Tyrone Mings tegi algust, Merino jätkas ning Arteta lõpetas. 63. minutil esines veider intsident, kui Arsenali peatreener tahtis auti veerevat palli kiiresti omadele visata, et nad saaksid selle mängu panna. Oma tehnilisest alast välja jooksnud juhendaja puudutas kera enne, kui see oli küljejoone ületanud, mistõttu määrati Interile karistuslöök. Naerda kihistanud kohtunik andis Artetale säärase tembu eest kollase kaardi.
63’: Mikel Arteta is being shown a yellow card for.. touching the ball whilst it’s in play. 😂😭#Inter 1-0 Arsenal — Inter Xtra (@Inter_Xtra) November 6, 2024
4. Mängu parim - Yann Aurel Bisseck
23-aastane Kameruni kaitsja oli kui raudmees. Ta jäi ette kõikijale ja kõigile, sooritades kolm üliolulist blokeeringut, mis hoidsid ta seljataguse puhtana. Kuigi Calhanoglu väärib penalti realiseerimise eest kiitust, oli parim mängija vägevalt võidelnud Bisseck.
Milano Inter - Arsenal 1:0 (1:0)
45+3. pen. Hakan Calhanoglu
Vaata Meistrite liiga detailseid protokolle ja tabeliseisu siit.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta