Luup peale | Jälle kohutavalt alustanud Paide kaotas Transi vastu mängu ning kolm keskkaitsjat (galerii!)
Mida lähemale jõuab hooaja lõpp, seda raskemaks läheb Paide Linnameeskonnal. Vast on okei sedasi öelda, sest Premium liiga järelepeetud 23. voorus alistuti 2:3 Narva Transile, kusjuures piirilinlased mängisid viimased 30 minutit kümnekesi.
Nii nagu eelmises omavahelises mängus, mis toimus juuli alguses, läks Trans ka seekord 2:0 juhtima. Avavärav sündis juba kuuendal minutil, kui Sergo Kuhhianidze lõikas vahelt Joseph Saliste kehva söödu, mängis väravavahist mööda ja lõi terava nurga alt ära. Väravajoonele tõtanud Saliste jõudis küll pallile jala vahele panna, kuid sellest polnud kasu – 1:0 Transile!
Kuhhianidze duubeldas eduseisu 31. minutil. Milan Delevici küljest lahti rabelenud ja eest ära lidunud grusiin jõudis pallini, mille saatis liini taha tema rahvuskaaslane Zakaria Beglarišvili. Ründaja võttis karistusala ääres hoo maha ja veeretas palli parema posti kõrvale – 2:0!
Paide lõi kõigest kolm minutit hiljem ühe tagasi, kui Abdoulie Ceesay söötis vasakult äärelt värava ette Dimitri Jepihhinile, kes tekitas endale ruumi ja lõi vasakusse alanurka – vaheajaks 2:1 Transile!
Paide alustas teist poolaega väga hästi, surus oma mängu peale ja seadis jalule viigi, kui Transi keskkaitsja Kelsey Egwu suunas 59. minutil Robi Saarma tsenderduse kogemata enda võrku – 2:2! Minut hiljem võttis Transi ääreründaja Pierre Kabore rumala teise kollase kaardi – Trans jäi vähemusse.
Initsiatiiv püsis Paide käes ning tundus, et Transil pole enam midagi teha ... Kuid tunded võivad osutuda petlikuks, teatas Leonardo Rolon, kes teenis 70. minutil Beglarišvili imelise läbisöödu järel penalti! Ise palli taha astunud argentiinlane naelutas selle vasakusse alanurka – 3:2 Transile!
Kui Trans mängis juuli alguses 2:0 eduseisu maha ja mäng jäi viiki, siis nüüd kestsid mehed Narvast lõpuni. Tasuks võimas võit, mis süstib neisse pühapäeva eel kõvasti enesekindlust. Teadupärast kohtuvad samad meeskonnad 29. septembril Narvas, kell 17.00 algavat matši näitab otsepildis Soccernet TV.
Paide jaoks pole suures pildis katki midagi, sest Tallinna FC Flora kaotas samal ajal Nõmme Kaljule – Paidet lahutab esikolmikust jätkuvalt kaks punkti. Trans on Paide järel viies, kahe meeskonna vahe on 18 punkti. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Paide algused on jätkuvalt kohutavad
Paidel on sel hooajal olnud raskusi mängude algustega. Selle kohtumise eel oli nende väravate vahe esimese 30 minuti jooksul 16:16, nüüd on see 16:17. Oleks Kuhhianidze löönud pool minutit varem, oleks väravate vahe lausa 16:18. Võrdluseks: liiga halvim alustaja on Nõmme United, kelle esimese poole tunni väravate vahe on 3:19. Paide on halvemuselt teine alustaja ...
Väga raske on öelda, miks Paide alustab nigelalt. Sel korral ehitas esimese värava Saliste, kes andis totra valesöödu, teise värava puhul jäi hätta Delevic. Võib spekuleerida, et kehvade alguste taga on halb häälestatus, varasemate mängude pealt kujunenud hirm või hoopis ebaõnn. Täpset vastust teab vaid meeskond ise.
Äkki peaks selle mängu kontekstis vaatama otsa peatreenerile Ivan Stojkovicile – kas Transi vastu peab ikka mängima kõrge liiniga, kui keskkaitsjad ei suuda takistada Kuhhianidzet, kui too spurdib liini taha? Midagi on selle meeskonnaga valesti, aga mis, ei tea.
Igatahes on Stojkovicil ja tema treeneritetiimil omajagu peamurdmist, sest viimased kolm mängu on alanud krahhiga. Tallinna Kalevi vastu jäädi 27. minutiks 0:3 kaotusseisu ning kaotati 2:3. Kuressaaret võideti küll 4:3 ning mindi varakult juhtima, ent oldi 17. minutiks maas 1:3. Ja nüüd variseti Transi vastu.
2. Kes mängib pühapäeval Paidel keskkaitses?
Lisaks on Stojkovicil omajagu peamurdmist kaitseliini osas, sest järgmise mängu peavad mängukeelu tõttu vahele jätma keskkaitsjad Nikita Baranov, Gerdo Juhkam ja Delevic. Baranov sai teise poolaja algfaasis oma hooaja neljanda kollase, kui võttis maha Kuhhianidze. Selles olukorras pole kaitsjale ette heita midagi, sest kui ta poleks viga teinud, oleks Kuhhianidze pääsenud Jarjuga silmitsi. Küll aga tekitasid küsimusi teiste keskkaitsjate kaardid.
Avapoolajal esimese kollase saanud Delevici mäng lõppes 90+2. minutil, kui ta libistas Transi karistusalas palli peale, kuid tabas hoopis Kelsey Egwu jalga ning sai selle eest teise kollase.
Kui Delevicist võib veel aru saada, sest ta oli mängus sees ja võitles, siis Juhkami kaart oli küll rumaluse tipp. Pingil istunud mees ei suutnud suud kinni hoida, mistõttu andis kohtunik Rasmus Maalinn talle otse punase ja saatis ta riietusruumi.
Paidel pole pühapäevase kohtumise eel ühtegi loomupärast keskkaitsjat, kes oleks sel hooajal stabiilselt esinduses mänginud. Tänavu on korra väljakule pääsenud Robin Kane, kes liitus Paidega talvel Lazio noortesüsteemist. Lisaks talle võivad keskkaitses mängida äärekaitsjad Michael Lilander, Saliste ja Hindrek Ojamaa. Kui võtta inspiratsiooni duubelmeeskonnalt, siis võiks ju Mihkel Aksalu ka keskkaitsese panna ... Okei, see oli rumal nali.
Igatahes saab olema põnev näha, mida Stojkovic välja mõtleb ning kuidas meeskond Kalev-Fama kunstmurul hakkama saab.
3. Mängu parim - Sergo Kuhhianidze
Kui ründaja lööb 3:2 võidumängus kaks väravat, on loogiline, et ta on mängu parim. Mõlemad väravad sündisid suuresti tänu tema töökusele: esimese värava puhul võitis ta palli, teise puhul rabeles Delevicist lahti ja jooksis talt eest ära. 25-aastane grusiin on sel liigahooajal löönud 11 väravat.
Protokoll:
25. septembril kell 17.00 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - JK Narva Trans 2:3 (1:2)
34. Dimitri Jepihhin, 59. ov. Kelsey Egwu - 6., 31. Sergo Kuhhianidze, 71. pen. Leonardo Rolon
Väravasöödud: 34. Abdoulie Ceesay, 59. Robi Saarma - 6. x, 31. Zakaria Beglarišvili, 71. x
Hoiatused: 35., 90+2. Milan Delevic, 52. Nikita Baranov, 70. Ebrima Jarju, 84. Mohammed Suso - 15., 60. Pierre Kabore, 43. German Šlein, 49. Artjom Škinjov
Eemaldamised: 84. Gerdo Juhkam (pingilt), 90+2. Milan Delevic - 60. Pierre Kabore
Mänguolud: +18, pilves tuuline ilm, muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 191
Peakohtunik: Rasmus Maalinn
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Jürgen Lorenz
VAR: Martti Pukk
AVAR: Reelika Turi
Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Nikita Baranov, Milan Delevic, Michael Lilander, Predrag Medic (81. Oskar Hõim), Patrik Kristal, Henrik Ojamaa, Dimitri Jepihhin, Robi Saarma (61. Daniel Luts), Abdoulie Ceesay (81. Mohammed Suso).
Varus: Mihkel Aksalu, Gerdo Juhkam, Andre Frolov, Mechini Gomis, Hindrek Ojamaa, Siim Luts, Muhammed Suso, Oskar Hõim, Daniel Luts.
Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Ivanjušin, Eriks Santos, Kelsey Egwu, Artjom Škinjov, German Šlein, Bi Sehi Elysee Irie, Leonardo Rolon, Zakaria Beglarišvili, Pierre Kabore, Sergo Kuhhianidze (67. Taaniel Usta).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Valeri Šantenkov, Taaniel Usta, Mark Maksimkin, Jegor Žuravljov, Kacper Kopczak, Deniss Poljakov.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta