Paide Linnameeskond lõpetas Premium liigas alates 2015. aastast kestnud võiduta seeria Tallinna FC Flora vastu, saades kodusel kunstmuruväljakul Nikita Baranovi ja Robi Saarma väravatest magusa 2:1 võidu. Seejuures tuli Paide välja 0:1 kaotusseisust.
Flora asus mängu juhtima juba kolmandal minutil, kui Vladislav Kreida riputas karistuslöögist palli Paide trahvikasti, kus Markkus Seppik võitis õhuvõitluse Karl Mööli vastu, Rauno Alliku söötis palli karistusala joone juurde, kust Daniil Kuraksin lõi selle rikošetist väravasse - 1:0 Florale!
Paar minutit hiljem oli Flora lähedal 2:0 eduseisule, aga Baranov tõrjus Kristo Hussari ja Dehninio Muringen Alliku löögi. Paide oli esimest korda ohtlik 10. minutil, kui Robi Saarma pääses Dimitri Jepihhini söödust üks-üks olukorda, aga Evert Grünvald tõrjus tema löögi ja seejärel blokeeris Seppik Henrik Ojamaa löögi. Saarma sai kolm minutit hiljem uuesti karistusalast löögile, aga Grünvald tõrjus taas.
Paide jõudis viigini 31. minutil, kui Saarma tsenderdas Jepihhini teenitud nurgalöögist palli värava ette, umbes viie meetri kaugusele, kus endine florakas Baranov võitis kahevõitluse Kristo Hussari vastu ja lõi palli võrku - 1:1 viik! Esimesel poolajal rohkem väga häid võimalusi ei olnud.
Viigivärava olukorras Baranovi maha maganud Hussar heastas oma eksimuse 57. minutil, kui klaaris väravajoonelt peaga Predrag Medici löögi. Grünvald oli juba olukorrast väljas ja kui Hussarit poleks väravajoonel olnud, siis läinuks Paide 2:1 juhtima. Sellele järgnenud olukorras lendas Andre Frolovi löök rikošetist napilt posti kõrvalt mööda.
Järgmine suurepärane võimalus avanes Paidel 63. minutil, kui mõned minutid varem vahetusest sekkunud Daniel Luts driblas paremal äärel Markus Soometsast ja Robert Veeringust mööda, otsis seejärel värava eest Saarmat, kes lõi pallist mööda, aga lõpuks pääses mõnelt meetrilt löögile Thomas Agyepong, kes lennutas palli rikošetist üle värava.
Paide sai lõpuks oma tahtmise 77. minutil. Samuti vahetusest sekkunud Herol Riiberg jõudis Flora karistusalas lahtise pallini esimesena, pärast mida astus Soomets talle jala peale ja peakohtunik Rasmus Maalinn määras Paide kasuks penalti. Saarma realiseeris selle kindlalt, lüües enda poolt vaadates paremale alla nurka - 2:1 Paidele!
Flora, kellel ei olnud teisel poolajal eriti võimalusi, asus pärast kaotusseisu jäämist aktiivsemalt viigiväravat otsima. Parim võimalus tekkis 87. minutil pärast Abdul Razak Yusifi ebaõnnestunud klaarimist Mark Anders Lepikul, kelle löögi Paide väravavaht Ebrima Jarju posti kõrvalt tõrjus. Paide hoidis eduseisust kinni ja sai klubi ajaloos teist korda Premium liigas Florast jagu. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. 17-aastane Rõivassepp Flora algkoosseisus
Floral on hooaja alguses olnud palju probleeme vigastustega. Paide vastu ei saanud meeskonda aidata Konstantin Vassiljev, Nikita Mihhailov, Marco Lukka ja eelmises mängus trauma saanud Sergei Zenjov. Kõik nimetatud mängijad on tänavuses Flora meeskonnas kogenud mehed. Lisaks jäi mängukeelu tõttu eemale Tristan Pajo.
Mihhailov ja Zenjov on ääremängijad ja seetõttu oli enne mängu üks küsimärk. Daniil Kuraksini alustamine vasakul äärel oli loogiline, aga parema ääre koht oli lahtine. Võinuks eeldada, et Flora peatreener Norbert Hurt liigutab sinna Rauno Alliku ja Mark Anders Lepiku kõrval ründava poolkaitsja/ründaja kohal alustab Maksim Kalimullin või Tony Varjund.
Allikut ei liigutatud kuhugi ja paremal äärel alustas hoopis 17-aastane Gregor Rõivassepp, kelle jaoks oli see alles karjääri kolmas mäng Premium liigas, aga esimene algkoosseisus. Rõivassepp sekkus avavoorus Nõmme Unitedi vastu vahetusest 90+1. ning teises voorus Tallinna Kalevi vastu 77. minutil.
See näitab, kui õhuke on tänavu Flora pink, kui meeskonda segavad vigastused või mängukeelud. Hooaja lõikes võib selle tõttu kaduma minna väga palju väärtuslikke punkte. Tänase mängu jättis vigastuse tõttu pooleli ka Alliku. Flora õnneks saavad vigastatud mängijad koondisepausi ajal ennast ravida ja enamik peaksid järgmiseks mänguks uuesti rivis olema.
2. Nikita Baranovi personaalküsimus
Eesti koondise peatreener Thomas Häberli avaldas reedel mängijad, kellega ta arvestab märtsi mängudes Poola ja Walesi/Soome vastu. Tänavu talvel Paidega liitunud Nikita Baranov ei saanud koondisekutset, aga Häberli märkis, et kui keegi keskkaitsjatest peaks saama vigastada, siis kaasatakse Baranov.
Baranov ei soovinud mängujärgses intervjuus seda teemat kommenteerida, aga selge on see, et 31-aastane mängija oleks tahtnud valikus olla. Nagu öeldud, siis see võib veel juhtuda, aga tõenäosus on pigem väike kui suur, sest Karol Mets mängis täna St. Pauli eest kõik minutid algusest lõpuni.
Baranov andis endast mängus Floraga kõik, et koondisesse saada. Ja mitte ainult selles mängus, vaid ka avavoorus Pärnu Vapruse ja teises voorus Nõmme Unitedi vastu. Koondisenimekirjas on näiteks Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas, kes ei paistnud selles mängus kuidagi silma, et ta oleks Baranovist selgelt parem mängija. Tõugjase kasuks võib rääkida asjaolu, et ta on vasakujalgne.
Paidest ei saanud lõpuks ükski mängija Eesti koondise kutset. Flora on koondises esindatud aga viie mängijaga (Erko Jonne Tõugjas, Kristo Hussar, Konstantin Vassiljev, Markus Soomets, Mark Anders Lepik). Arvestades seda, et Paide on hooaega alustanud kolme võiduga ja suurendanud Flora ees edu juba viiepunktiliseks, siis mõttekoht ...
3. Mängu parim - Robi Saarma
Saarma, kes oleks väärinud sarnaselt Baranovile koondisekutset, on hooaega alustanud väga resultatiivselt. Ta jätkas samal lainel, andes suurepärase väravasöödu ja lüües ise ühe värava. Kokku on tal tänavu kirjas juba neli väravat.
Tõsi, Saarma jättis jälle mõned head võimalused kasutamata, aga tema kasutegur oli siiski väga suur. Paide ja Saarma enda jaoks oli ülioluline, et ta pärast eksitud penaltit eelmises voorus järgmise kindlalt realiseeris.
Samas tuleb nõustuda Paide peatreeneri Ivan Stojkoviciga, kes jäi kõigi panusega väga rahule ja mängu parimaks võib nimetada kogu meeskonna. Aga ... Saarma oli mõlemas väravas osaline ja kui väravaid ei löö, siis on keeruline võita. Paide lõi ja võitis.
Protokoll:
16. märtsil kell 14.30 Paide kunstmuruväljakul
Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 2:1 (1:1)
31. Nikita Baranov, 77. pen. Robi Saarma - 3. Daniil Kuraksin
Väravasöödud: 31. Robi Saarma, 77. Herol Riiberg - 3. Rauno Alliku
Hoiatused: 21. Abdul Razak Yusif, 54. Thomas Agyepong, 84. Nikita Baranov, 90+6. Patrik Kristal - 12. Daniil Kuraksin, 76. Markus Soomets, 89. Erko Jonne Tõugjas
Mänguolud: +5, pilves ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 387
Peakohtunik: Rasmus Maalinn
Abikohtunikud: Riivo Stolts, Petteri Schultz
Neljas kohtunik: Tanel Üprus
VAR: Kevin Kaivoja
AVAR: Jaan Roos
Paide: Ebrima Jarju, Abdul Razak Yusif, Nikita Baranov, Dehninio Muringen, Karl Mööl, Predrag Medic (68. Oskar Hõim), Andre Frolov (68. Herol Riiberg), Henrik Ojamaa (78. Patrik Kristal), Thomas Agyepong, Dimitri Jepihhin (58. Daniel Luts), Robi Saarma (78. Siim Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Patrik Kristal, Herol Riiberg, Hindrek Ojamaa, Siim Luts, Oskar Hõim, Joseph Saliste, Daniel Luts, Silver Alex Kelder.
Flora: Evert Grünvald, Robert Veering, Erko Jonne Tõugjas, Markkus Seppik, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Markus Soomets, Daniil Kuraksin (84. Tony Varjund), Rauno Alliku (68. Maksim Kalimullin), Gregor Rõivassepp (88. Oscar Pihela), Mark Anders Lepik.
Varus: Kristen Lapa, Tony Varjund, Oliver Nikola Cekredzi, Mihhail Kolobov, Oscar Pihela, Sander Alamaa, Sander Tovstik, Roland Lukas, Maksim Kalimullin.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta