Luup peale | Kuidas Levadia lukku keerata? Küsige Igor Prinsilt (galerii!)
FCI Levadia kaotas hooaja esimesed punktid, suutmata kodus maha murda Pärnu Vaprust. Curro Torrese ja Igor Prinsi meeskondade viiest duellist on Levadia nüüd koguni neljas viigipunktiga leppima pidanud.
Kohtumine algas Levadia võimsa territoriaalse ülekaaluga, kuid Vaprus kaitses tublisti ja mänguliste väravavõimaluste tekitamisel jäädi hätta. Läbimurre saabus poolaja keskpaigas järjestikuste penaltilöökide järel.
Esmalt teenis Michael Schjönning-Larsen penalti, kukkudes kiirrünnakul Reimo Madissoo otsa, kuid Ioan Yakovlev saatis palli 11-meetri punktilt posti. Tagasipõrkunud palli noolinud Robert Kirss suunas selle napilt postist mööda, kuid videokohtunikud tuvastasid siis, et Magnus Villota oli teinud tema vastu selge vea. Tulemuseks veel üks penalti ja seekord palli taha astunud Mihkel Ainsalu realiseeris selle kindla löögiga - 1:0!
Vapruse poolaja parim viigišanss avanes 39. minutil, kui kapten Magnus Villota pääses nurgalöögijärgses olukorras viiekastinurgast vabalt peaga löögile, aga ei suutnud palli postide vahele suunata. Kaks minutit hiljem pääses Yakovlev teises väljakuotsas Kirsi pallivõidu järel Ott Nõmmega silmitsi, aga Vapruse väravavaht päästis seekord oma meeskonna.
Vaprus viigistas teise poolaja alguses, külvates ohtu jällegi standardolukorra järel. Kevin Aloe nurgalöögi järel tuli pall küll esmalt kastist välja, kuid Mathias Villota viis selle uuesti värava ette, kus Kristjan Kase löögiüritus blokeeriti, ent lõpuks oli jaol Aloe ise, kes palli otsustavalt võrku lajatas - 1:1!
Levadia peatreener Curro Torres reageeris, tuues vahetusest väljakule kõik oma põhimängijad, kelle ta esmalt pingile oli jätnud. Edgar Tur, Joao Pedro ja Richie Musaba elavdasidki Levadia mängu silmnähtavalt, kuid sulaselgete väravavõimaluste loomisel jäädi endiselt hätta. 60 mänguminuti täitudes pääses Felipe Felicio siiski Turi tsenderduse järel löögile, aga Nõmm sai palli posti kõrvalt kätte.
80. minutil oli lähedal hoopis Vapruse juhtvärav ning seda jällegi Aloe nurgalöögi järgselt. Magnus Villota peapuute järel põrkas pall Til Mavretici kaudu Kasele ette, aga Vapruse poolkaitsja virutas süllekukkunud võimaluse väravast mööda.
Levadia ründas meeleheitlikult, kuid Vaprus kaitses oma trahvikasti sangarlikult, nii et väravale tõeliselt lähedale jõudsid rohesärgid vaid korra, kui Ahmad Gero tabas esimese lisaminuti täitumisel Musaba söödu järel posti. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Levadia väristab penaltipunktil
Terve eelmise liigahooaja peale kokku määrati Levadia kasuks 8 penaltit, millest nad realiseerid väravaks 5. Ainult Tammekal oli kehvem realiseerimise protsent kui Levadial. Käesoleval hooajal on penalteid sadanud külluses, kaheksa vooru jooksul on Levadia kasuks määratud juba 7 penaltit, kuid realiseerimisega ollakse veelgi suuremas hädas kui mullu.
Neljast Til Mavretici penaltist ainult kaks on jõudnud väravasse, eksinud on ka Felipe Felicio ja nüüd Ioan Yakovlev. Kamba peale on seega realiseeritud 7 löögist vaid 3, millele lisandub siiski ka Joao Pedro täpne penalti karikamängust FC Flora vastu.
2. Levadia vangerdused ei vedanud välja
Kuna Levadia jaoks oli kahe nädala jooksul tegu juba viienda kohtumisega, jättis peatreener Curro Torres neli raudkindlat põhimeest pingile. Hingetõmbeaega said nii Edgar Tur, Til Mavretic, Joao Pedro kui ka Richie Musaba. Neljast asendajast kolm - Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak ja Robert Kirss - said kirja oma hooaja esimese stardi Premium liigas. Liivak mängis seejuures neljases tagaliinis paremkaitsjana.
Kuigi Levadia varumeestepink on paberi peal pikk ja võimas, ütleb protokoll, et vangerdused ei vedanud seekord välja. Eriti õnnetult läks keskväljaankrul Alexandre Lopes Gomesel, kes teenis kiiresti tarbetu kollase kaardi ning flirtis teise kaardiga, enne kui Curro Torres ta juba pooltunni järel Mavreticiga asendas. 21-aastane brasiillane on näidanud sel hooajal mängulist potentsiaali, aga samas ka kogenematust ja teinekord päris mõtlematuid otsuseid.
Vapruse viigivärava järel toodi ka ülejäänud kolm pingile jäänud põhimeest kiiresti väljakule. See elavdas Levadia mängu esmalt vägagi tuntavalt, kuid peagi sai Vaprus asjad uuesti enda kontrolli alla ning Levadia rünnakud kippusid sumbuma kas liigse kiirustamise või omavaheliste ebakõlade tõttu.
3. Prins teab, kuidas Levadia lukku keerata
Vaprusest on kujunenud Levadia suurim nuhtlus. Juba eelmisel hooajal kaotas Levadia pärnakate vastu rohkem punkte kui ühelegi teisele vastasele. Koguni kolm omavahelist matši lõppesid väravateta viigiseisul ning vaid korra õnnestus Levadial 3:0 võit kirja saada.
Vaadates tänavuse hooaja alguse resultaate võis eeldada, et nüüd peaks Levadia lõvi ometi Pärnu karu taltsutamisega hakkama saama. Ometi tegi Vaprus jällegi seda, mida ei suutnud ei Paide, Kalju ega Flora, sokutades Levadia kodaratesse esimese kaika. Endine Levadia loots Igor Prins oskab kaitsemängu niimoodi üles seada, et võimsa ründepotentsiaaliga Levadia jääb mängulistes olukordades võimaluste loomisega püstihätta. Jäi eelmisel hooajal ja jäi palliga domineerimisest hoolimata ka täna.
Vapruse punktisaldo jätab eelmise hooaja taustal tublisti soovida, kuid mänguliselt on nad ka sel kevadel võrdlemisi hästi hakkama saanud. Valusalt käest libisenud punktide järel on viik Levadiaga nende vaimule oluline kosutus, mis võib avada tee uuele tõusule. Vaprusel on jäänud avaringis mängida veel Nõmme Unitedi ja Narva Transiga, kes mõlemad on kogunud sama vähe punkte kui nad ise.
Levadia jättis kasutamata võimaluse vahe tabeli tipus juba üheksale punktile käristada, kuid loomulikult ei ole ka nende jaoks veel midagi katki. Viimaste nädalate ülitihe mängudegraafik läbiti siiski ainult ühe punktikaotusega ning nüüd saab meeskond terve nädala puhata, enne kui järgmine tihe mängudelaine peale tuleb.
4. Mängu parim - Kevin Aloe
Aloe nurgalöögid olid peamiseks ohuallikaks, millega Vaprus Levadiat nõelas. Kaitsefaasis püsis Vapruse vasakkaitsja äär samuti enamuse ajast eeskujulikult kontrolli all.
Protokoll:
20. aprillil kell 17.00 Sportland Arenal
Tallinna FCI Levadia - Pärnu JK Vaprus 1:1 (1:0)
27. pen. Mihkel Ainsalu - 49. Kevin Aloe
Väravasöödud: 27. Robert Kirss - 49. Kristjan Kask
Realiseerimata penalti: 24. Ioan Yakovlev
Hoiatused: 19. Alexandre Lopes Gomes, 75. Rasmus Peetson - 27. Magnus Villota, 40. Mathias Villota, 90+4. Joonas Sild
Mänguolud: +1, vahelduv pilvisus, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 203
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Risto Eelmaa, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Timo Sujev
VAR: Joonas Jaanovits
AVAR: Aron Härsing
Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Frank Liivak (59. Edgar Tur), Mihkel Ainsalu, Alexandre Lopes Gomes (33. Til Mavretic), Ioan Yakovlev, Mark Oliver Roosnupp (59. Joao Pedro), Felipe Felicio (77. Ahmad Gero), Robert Kirss (59. Richie Musaba).
Varus: Oliver Ani, Edgar Tur, Til Mavretic, Richie Musaba, Ahmad Gero, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Bourama Fomba, Joao Pedro.
Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Magnus Villota, Uku Kõrre, Martin Käos, Reimo Madissoo, Mathias Villota (84. Henri Välja), Enrico Veensalu (84. Joonas Sild), Kristjan Kask (90. Virgo Vallik), Sander Kapper (90. Ranet Ristikivi), Kevin Kauber.
Varus: Hendrik Vainu, Virgo Vallik, Henri Välja, Markus Miiter, Ranet Ristikivi, Robin Limberg, Joonas Sild.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Katariina Peetson
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta