MEISTRILIIGA

Luup peale | Kure jätkas viigilainel, Vaprus tõusis ühe punktiga kaks kohta (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

FC Kuressaare ja Pärnu Vaprus tegid Saaremaal viigi. Foto: Allan Mehik

Tabelinaabrid FC Kuressaare ja Pärnu Vaprus tegid vihmasel Saaremaal Premium liiga 21. vooru lõpetuseks teise poolaja väravatest 1:1 viigi. Kuressaare läks 61. minutil juhtima, aga Vaprus võrdsustas seisu juba kaheksa minuti pärast.

Vaprus, kes lülitas esmakordselt põhikoosseisu suvise täienduse, 18-aastase Tristan Pajo ning sel hooajal esmakordselt ka 17-aastase Matthias Limbergi, oli ründavam meeskond. Kohtumise avapoolaja kaks parimat väravavõimalust tekkisidki Pajol.

Esimeses olukorras sai ta Kristjan Kaselt söödu ja tulistas 15 meetrilt madala löögi mööda. Teine moment oli praktiliselt sajaprotsendiline väravavõimalus - Pajo sai Kevin Kauberilt söödu karistusalasse ning pääses Kaur Kivilaga puhtalt üks-ühele, kuid Kivila suutis näoga tõrjuda.

Martin Käose tsenderdusest sahistas Kauber avapoolaja lõpus peaga võrku, kuid Vapruse kahjuks fikseeriti koheselt suluseis.

Teise poolaja alguses tuli Kuressaare paremini mängu sisse ning 61. minutil kõmmutas Aleksander Iljin karistusala nurgast hea tugeva ülepuusalöögi, mille Ott Nõmm tõrjus käega värava ette. Lahtise pallini jõudis enne Uku Kõrret Mattias Männilaan, kes libistas selle viiekastist võrku - 1:0.

Vaprus vastas kaotusseisu jäämisele survega, mis päädis 69. minutil tabamusega. Limberg triblas paremal äärel Karl Rudolf Õigusest mööda ja andis hea tsenderduse, mille Sander Kapper suunas ühe jalapuutega alla nurka - 1:1.

84. minutil tekkis Kuressaare võiduväravavõimalus. Õigus pani ohtliku madala palli värava ette ning tagumise posti juures libistas selleni Rasmus Saar. Sel liigahooajal alles teist korda põhikoosseisu kuulunud Saar tabas palli, kuid mitte nii hästi, et seda võrku suunata. Tähelepanekuid mängust:

1. Männilaan Vapruse vastu edukas, meeskond mitte

Männilaan on nüüd löönud sel liigahooajal viis väravat, millest enamiku (kolm) on ta sepistanud just Vapruse vastu. Kõigi kolme tabamuse puhul on ta viinud Kuressaare juhtima, aga kõigil kolmel korral on pärnakad kaotusseisust välja tulnud.

Kokkuvõttes on Kure läinud sel liigahooajal Vapruse vastu juhtima lausa neli korda (neist ühe korra isegi 2:0), kuid pole suutnud suvepealinlasi võita.

Mattias Männilaan on löönud enamiku oma viiest väravast just Vapruse vastu. Foto: Allan Mehik

2. Kurel nullid lõppesid, viigid jätkusid

Tänase esimese 45 minuti järel oli Kuressaarel mängitud Premium liigas kuus poolaega järjest nii, et meeskond polnud löönud ühtki väravat ega lasknud ka endale lüüa ühtki väravat. Täna teisel kolmveerandtunnil see omapärane seeria lõppes, sest mõlemasse võrku skooriti.

Kuid viigiseeria jätkus - Kuressaare on nüüd teinud neli viiki järjest. Liigahooaja peale kokku on Kurel kirjas üheksa viiki, ühelgi teisel meeskonnal neid mõistagi nii palju pole.

3. Vaprus tõusis tabelis Kuressaarest mööda

Tänane mäng põhjustas tabelis huvitava lükke - kuigi seis jäi viiki, tõusis Vaprus Kuressaarest mööda.

Tallinna Kalev langes seitsmendalt kohalt üheksandaks. Vaprus kerkis omakorda üheksandalt tabelirealt seitsmendaks, Kuressaare jäi kaheksandale positsioonile pidama. Üksainus punkt liigutas seega pärnakad hoobilt kahe koha võrra kõrgemale.

Sellise liikumise põhjuseks on omavaheliste mängude tulemused. Enne tänast matši oli kolmel tiimil võrdselt punkte ning täpse järjestuse määrasid kogu kolmiku omavahelised kohtumised, kust Kalev oli korjanud seitse, Kure viis ja Vaprus neli punkti. Nüüd on vaid Kure ja Vaprus kahekesi sama punktiarvu peal ning vaja on vaadata ainult nende kahe omavahelisi matše. Kaks omavahelist mängu on jäänud viiki ja ühe on võitnud pärnakad.

Matthias Limberg Kaur Kivilale survet tegemas. Foto: Allan Mehik

4. Mängu parim - Matthias Limberg

Vapruse poolkaitsja Robin Limberg (22) lõpetas tänavu keset hooaega ootamatult karjääri, kuid see-eest hakkab noorema Limbergi ehk Matthiase karjäär tuure koguma.

Sel hooajal esmakordselt ja elu jooksul kokku teist korda Premium liigas algrivistusse pääsenud Matthias Limberg õigustas peatreener Igor Prinsi usaldust täielikult. Ta oli täna Vapruse suurim teravustelooja, võites oma paremal äärel palle, sooritades edukaid triblinguid ja ohtlikke tsenderdusi, millest üks osutus väravasööduks. Limberg kasutas äärel hästi ära ruumi, mis tekkis vastaste kõrgeletõusnud wing back'i Õiguse seljataha.