EESTI KLUBID EUROSARJAS
15 Link kopeeritud

Luup peale | Levadia mängis Žilinaga nagu võrdne võrdsega, aga raiskas liiga palju võimalusi (galerii!)

Kris Ilves, A. Le Coq Arena

Ernest Agyiri skooris ka kordusmängus Žilina vastu, aga Levadia langes konkurentsist. Foto: Oliver Tsupsman

FCI Levadia kaotas Konverentsiliiga esimese eelringi kordusmängu kodusel A. Le Coq Arenal MŠK Žilinale 1:2 ja langes kahe mängu kokkuvõttes koondskooriga 2:4 konkurentsist.

Levadia peatreener Curro Torres tegi avamänguga võrreldes algkoosseisus ühe vahetuse, kui Slovakkias esimesel poolajal vigastada saanud Ilja Markovskõi asemel alustas Tallinnas Ioan Yakovlev. Žilina juhendaja Jaroslav Hynek tegi algkoosseisus kaks vahetust.

Kui Slovakkias asus Žilina 7. minutil juhtima, siis Tallinnas veel kiiremini. 4. minutil murti paremalt äärelt Levadia karistusalasse, kus Matuš Rusnak konksutas Yakovlevi murule ja lõi palli Bourama Fomba jalgevahelt väravasse - 1:0 Žilinale!

Seekord jõudis Levadia viigiväravani kiiremini kui Slovakkias. 10. minutil andis Rasmus Peetson pika palli paremale äärele, kus Mihkel Ainsalu jätkas selle karistusalas olnud Mollo Bessalale, kes omakorda leidis karistusala joone juurest Ernest Agyri. Premium liiga parim väravakütt keerutas palli postipõrkest väravasse nii, et Žilina väravavaht Lubomir Belko ei jõudnud isegi reageerida - 1:1!

Esimene poolaeg kulges Levadia domineerimisel. 18. minutil oli A. Le Coq Arenal tugev penaltilõhn, kui Agyiri kukkus pärast kontaktki Andrej Stojchevskiga Žilina karistusalas, aga Montenegro kohtunik Miloš Savovic ei vilistanud. 21. minutil oli superšanss Fombal, kes pääses nurgalöögi olukorras värava eest löögile, aga ei saanud palli raamidesse. 33. minutil leidis Yakovlev madala sööduga värava eest Mollo, kelle löögi Belko kindlalt püüdis.

Kui ise ei löö, siis lüüakse sulle. Levadiat tabas avapoolaja lõpus kaks hoopi, kui esmalt sai pealtnäha süütus olukorras Mollo vigastada ja seejärel asus Žilina uuesti juhtima. Žilina sai viimasel minutil nurgalöögi, mille realiseeris täpse pealöögiga Stojchevski - 2:1 Žilinale!

Teine poolaeg enam Levadial nii hästi kontrolli all polnud. Žilina sai mõned korrad löögile nii, et Karl Andre Vallner pidi sekkuma, aga ülemäära ohtlikud need võimalused polnud. Levadial oli 57. minutil karistuslöök, mille järel pääsesid löögile nii Fomba, Nikita Vassiljev kui ka Yakovlev, aga löögid kas tõrjuti või blokeeriti.

Levadia elavnes viimasel veerandtunnil ja võttis rohkem riske, sest kaotada polnud enam midagi, aga viigiväravani ei jõutud. Parimad võimalused olid Agyiril ja Fombal - Agyiri kauglöögi tõrjus 78. minutil lati alt Žilina väravavaht Belko ja Fomba pealöök 83. minutil nurgalöögi olukorras lendas napilt posti kõrvalt mööda. Viimasel sekundil sai ka Peetson värava eest peaga löögile, kuid Belko püüdis palli kindlalt. Soccernet.ee tähelepanekud:

Žilina pääses Konverentsiliigas teise eelringi. Foto: Oliver Tsupsman

1. Levadia raiskas, Žilina mitte

Levadial oli avapoolajal kolm superšanssi, aga väravaks vormistati vaid üks, kui Agyiri säras meisterliku löögiga. Fomba ei saanud nurgalöögi järel vabalt positsioonilt palli raamidesse ja Mollo löök lendas Žilina väravavahile sülle.

Fomba ja Mollo võimalused olid 1:1 seisul. Euroopas mängides ei saa selliseid võimalusi raisata, eriti endast eeldatavalt tugevama meeskonna vastu, kuigi Levadia mängis Žilinaga kaks mängu nagu võrdne võrdsega. Teisel poolajal Levadial nii häid võimalusi polnud. Fomba, Agyiri ja Peetsoni löögid olid poolvõimalused.

Levadia oli palliga aktiivsem meeskond (pallivaldamine 60%-40%) ja tegi rohkem pealelööke (10-8, raamidesse 6-5), aga Žilina näitas võimaluste realiseerimisel paremat kvaliteeti. Kumbki värav polnud sajaprotsendiline võimalus, aga Rusnak ja Stojchevski lahendasid need suurepäraselt. Ka Žilinal teisel poolajal supervõimalusi ei olnud, aga polnudki vaja, sest suurem töö sai avapoolajal korralikult tehtud.

2. Mollo krambid muutsid mängu

Mollo oli avapoolajal üks Levadia säravamaid, kui mitte kõige säravam mängija väljakul. Tema energia rünnakul paistis silma ja koostöö meeskonnakaaslastega, eriti Agyiriga sujus. Žilina kaitsjad olid korduvalt Mollo kiirusega Levadia paremal äärel hädas. Kahjuks pidi Levadia avapoolaja lõpus tegema sunnitud vahetuse ja krampides Mollo mäng sai enneaegselt läbi.

Mollo Bessalal läksid esimesel poolajal mõlemad jalad krampi. Foto: Oliver Tsupsman

Teda asendanud Vassiljev äärel nii palju silma ei paistnud ja seetõttu ei olnud ka Agyiril teisel poolajal enam nii palju ruumi ja võimalusi. Torres proovis vahetustega ründemängu paremaks saada, kuid lõpuks ei suutnud keegi Mollo kohta välja mängida.

3.  Levadia parim - Ernest Agyiri

Agyiri lõi tänavu teist mängu järjest Euroopas värava, millega hoidis Levadiat peaaegu lõpuni konkurentsis. Ta mängis tipuründaja kohal resultatiivselt, aga vajus vajadusel ka madalamale, kust andis läbisööte ettepoole Yakovlevi ja Mollo suunas.

Kui Mollot teisel poolajal väljakul ei olnud, siis Agyiri võttis rohkem enda peale ja parema õnne korral oleks Levadia veel kümmekond minutit enne lõpuvilet mängu tagasi toonud, aga Žilina väravavaht oli ülesannete kõrgusel.

20. juulil kell 19.45 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia - MŠK Žilina 1:2 (1:2)kahe mängu kokkuvõttes edasi Žilina 2:4