Paide Linnameeskonna ja Tallinna Flora vaheline võitlus pronksmedalite nimel muutus oluliselt põnevamaks, kui Flora karistas ära ühe vastaste jämeda eksimuse ja Paide vastas samalaadselt kahega.
Nagu Paide ja Flora duellides tavaks, alustati ka seekord Paide kunstmurul otsekohe tulevärgiga. Juba esimese kolme minutiga pääsesid Dimitri Jepihhin ja Abdoulie Ceesay ohtlikest positsioonidest löögile, aga ei saanud palli raamide vahele. Kui ise ei löö ... Tony Varjund viis 4. minuti alguses hoopis Flora juhtima, röövides Predrag Medicilt vastaste kasti juures palli ja lahendades olukorra ise - 0:1!
21. minutil oli Paide kord vastaste kasti juures pall vahelt näpata ja olukord ära karistada. Mihhail Kolobovi ebaõnnestunud klaarimine lendas otsejoones Milan Delevicile, misjärel Jepihhin pani paremalt terava söödu värava ette ning pall põrkas Grünvaldi õnnetust põrkest omaväravaks - 1:1! Viis minutit hiljem raksatas Robi Saarma üritus Flora väravaposti.
Mäng jätkus lahtiselt ja suures plaanis võrdselt, olgugi et Flora valdas pisut rohkem palli ja Paide panustas kiirematele lahendustele. 39. minutil lõi Sergei Zenjov kasti paremast küljest ohtlikult, aga Ebrima Jarju vastas suurepärase ühtekäetõrjega. 45+1. minutil pääses Ceesay karistuslöögijärgses olukorras viiekastist peaga löögile, aga saatis palli üle värava.
Vaid 40 sekundit jõudis teisest poolajast mööduda, kui Flora viis ise Paide juhtima. Kolobov oli ihuüksinda seitsme meetri kaugusel väravast ja suunas palli rinnaga Grünvaldi suunas tagasi, aga väravavaht ei osanud seda oodata ja pall põrkas juba teiseks omaväravaks - 2:1!
Flora haaras pallikontrolli üha jõulisemalt enda kätte, kuid jäi väravavõimaluste tekitamisel hätta. Paide vasturünnakud olid ohtlikumad. 80. minutil mängis Henrik Ojamaa Thomas Agyepongi penaltipunkti juurest löögile, aga Ghana leegionär saatis palli väravast mööda. 83. minutil ei suutnud aga Daniel Luts tagumise posti juurest Siim Lutsu söötu tühja võrku lükata.
Paide värava ees kiskus tuliseks alles lõpuminutitel. 88. minutil vastas Jarju pantrihüppega Zenjovi võimsale löögile trahvikastijoonelt. 90. minutil suunas Kristo Hussar Konstantin Vassiljevi nurgalöögist tulnud palli värava eest läbi, aga ülinapilt tagapostist mööda.
Lisaminutitel keesid tunded üle, kui Vladislav Kreida korjas lühikese aja jooksul protestimise ja jõulise tõukamise eest kaks kollast kaarti. Väljaku kõrvalt saadeti minema ka Kreida poolt tõugatud Paide väravavahtide treener Jüris Sahkur, põhjuseks jätkamisega viivitamine. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Möll pronksile
Sellise loosungiga tuli mängu eel välja Paide Linnameeskonna sotsiaalmeedia kanal, viidates sellega 1995. aasta surematule märulifilmile "Möll Bronxis". Nagu tellitult, rullus väljakul lahti hoogne, võitluslik ja parajalt meelelahutuslik lahing, mille üle oleks võinud uhke olla ka Jackie Chan. Stsenaarium ei olnud küll kõige originaalsem, aga see ei sega Hollywoodis kedagi.
Kõigis neljas omavahelises mängus läks Flora väga varakult juhtima - märtsis skooris Daniil Kuraksin 3. minutil, aprillis Kristo Hussar 2. minutil, juunis Vladislav Kreida 15. minutil ja nüüd Tony Varjund 4. minutil. Kevadel vastas Paide mõlemas mängus 31. minutil viigiväravaga, juunis lõi Flora 32. minutil oma teise ja nüüd jõudis Paide viigini 21. minutil.
Teised poolajad selles duellis on aga sel aastal nelja mänguga ainult kolme väravat näinud.
2. Vassiljev leidis eest uue probleemi
Ligi kaks kuud vigastuspausi pidanud Konstantin Vassiljev naasis selleks kohtumiseks Flora varumeestepingile, asus juba avapoolaja lõpus aktiivselt sooja tegema ning vahetati teiseks kolmveerandtunniks platsile. Flora väravavahtide treener Aiko Orgla avaldas ETV2 poolajastuudios, et Vassiljev tuleb väljakule, "lahendamaks probleemi Flora vasakul äärel". Välja võeti vasakkaitsja Sten Patrick Prunn, kelle kohale liikus keskväljalt Markus Soomets, vabastades koha Vassiljevile.
Juhtumisi tegi aga ka Paide poolajapausil sellel äärel vahetuse, sest vigastada saanud Dmitri Jepihhin tuli asendada Daniel Lutsuga. Just Jepihhin valmistas avapoolajal Florale kõige rohkem peavalu, võttes järjekindlalt ja tulemuslikult kaitsjaid ette.
Tagatipuks muutus olukord juba 40 sekundi järel, sest kui sinnamaani vajas väravat Paide ning Flora peamiseks mureks oli kaitses asjad kontrolli all hoida, siis järsku sattus hoopis tiitlikaitsja seljaga vastu seina. Vassiljev saabus, et lahendada ühte probleemi ja dirigeerida vasturünnakuid, aga leidis eest hoopis teise probleemi ja pidi hakkama murdma organiseerunud kaitset.
Pallivaldamine kandus üha ülekaalukamalt Flora kasuks ja Vassiljev paistis kohati silma hea väljakunägemisega, kuid suures plaanis tuli Paide eduseisu kaitsmisega eeskujulikult toime. Floral ei tekkinud väga häid väravavõimalusi ja nappis isegi standardolukordi, kus Vassiljevi jalg võinuks otsustavaks saada. Alles päris lõpu eel tõi üks tema nurgalöök kaasa tugeva väravalõhna.
3. Läheb põnevaks!
Enne käimasolevat hooaega oli Paide võitnud Flora vastu 60 meistriliiga mängust üheainsa. Sel aastal pöörati jõudude vahekord järsult ümber, võites neljast omavahelisest liigamängust koguni kolm. Sellest hoolimata on see pigem ebatõenäoline, et Paidel õnnestub esimest korda ajaloos ka liigatabelis Florast eespool lõpetada.
Paide võimalused on siiski igati realistlikud, sest vahe Floraga vähenes ühele punktile ning mängida jääb veel neli vooru. Florat ootab juba kolmapäeval kodumäng Nõmme Kaljuga, kellele nad septembris 0:3 kaotasid, ning Vladislav Kreida korjas endale taaskord mängukeelu. Paide mängib samal ajal võõrsil Pärnu Vaprusega. Seega pole sugugi välistatud, et kolmapäeva õhtuks on Paide juba pronksikursil.
Paidel jääb veel mängida Vaprusega võõrsil, Tammekaga kodus, Unitediga võõrsil ja Levadiaga kodus. Floral aga Kaljuga kodus, Kuressaarega kodus, Levadiaga võõrsil ja Kaleviga kodus. Võrdsete punktide korral kuulub eelis tänu omavaheliste mängude saldole Paidele.
4. Mängu parim - Milan Delevic
Flora värava ehitas keskväljamees Predrag Medic, Paide kaitseliin tuli aga vastaste takistamisega eeskujulikult toime. Eriti paistis kaitsjatest silma Delevic, kes säras mitme olulise blokiga ning toetas oma tavapäraselt kõrge kvaliteediga ka keskvälja tegemisi.
Protokoll:
20. oktoobril kell 14.30 Paide kunstmuruväljakul
Paide Linnameeskond - Tallinna FC Flora 2:1 (1:1)
21. ov. Evert Grünvald, 46. ov. Mihhail Kolobov - 4. Tony Varjund
Väravasöödud: 21. Dimitri Jepihhin, 46. x - 4. x
Hoiatused: 45+2. Predrag Medic, 49. Nikita Baranov - 45. Sten Patrick Prunn, 51. Sergei Zenjov, 90+1., 90+3. Vladislav Kreida
Eemaldamised: 90+3. Jüris Sahkur (väravavahtide treener) - 90+3. Vladislav Kreida
Mänguolud: +11, päikesepaisteline ilm, kunstmuru väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 323
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Silver Kõiv, Jaan Roos
Neljas kohtunik: Martti Pukk
VAR: Rasmus Maalinn
AVAR: Petteri Schultz
Paide: Ebrima Jarju, Michael Lilander, Milan Delevic, Nikita Baranov, Joseph Saliste, Patrik Kristal (86. Andre Frolov), Predrag Medic (64. Oskar Hõim), Dimitri Jepihhin (46. Daniel Luts), Henrik Ojamaa, Abdoulie Ceesay (64. Siim Luts), Robi Saarma (76. Thomas Agyepong).
Varus: Mihkel Aksalu, Gerdo Juhkam, Andre Frolov, Mechini Gomis, Siim Luts, Mouhamed Gueye, Oskar Hõim, Daniel Luts, Thomas Agyepong.
Flora: Evert Grünvald, Kristo Hussar, Mihhail Kolobov, Erko Jonne Tõugjas, Sten Patrick Prunn (46. Konstantin Vassiljev), Markus Soomets, Vladislav Kreida, Nikita Mihhailov, Sergei Zenjov, Daniil Kuraksin, Tony Varjund.
Varus: Kristen Lapa, Andreas Vaher, Robert Veering, Konstantin Vassiljev, Sander Alamaa, Andero Kaares, Gregor Rõivassepp, Mark Hendrik Kukk, Roland Lukas.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta