Tänavuse liigahooaja esimeses A. Le Coq Arenal peetud kohtumises jäid väravad löömata. Paide Linnameeskond mängis küll terve teise poolaja arvulises ülekaalus, kuid ei nemad ega Tallinna Flora ei suutnud paremust maksma panna.
- Vaata Brit Maria Taela pildigaleriid siit või artikli lõpust!
Flora alustas mängu mõnevõrra intensiivsemalt ning löögini jõuti esimest korda kolmandal minutil. Markus Poomi parema jalaga sooritatud virutus ei loonud aga loodetud teravust ning Mihkel Aksalu noppis selle probleemideta.
Kümne minuti möödudes oli Flora taas teravust loomas, kui Konstantin Vassiljevi nurgalöök leidis esiposti lähistelt üles Joonas Tamme. Keskkaitsja siseküljelöök vihises läbi meestesumma, kuid Aksalu suutis palli siiski nurgast välja koukida.
Vaid napi minuti jagu hiljem tekkis teravus ka platsi teises otsas - Joseph Saliste tsenderdas ja uhkesse üksindusse jäetud Herol Riiberg suunas ühe puutega otse õhust, kuid paraku ebatäpselt ning katse ohustas pigem külje- kui väravajoont.
17. minutil oli Paide nõelamisele aga juba väga lähedal. Kevor Palumets vedas omad pika spurdiga kontrarünnakule ning söötis palli palli paremale äärele, kust kapten Andre Frolov selle omakorda värava ette läkitas. Tsenderdus oli suunatud suurepärase avanemise teinud Kaimar Saagi pea peale, kuid kogenud ründajal jäid loetud sentimeetrid puudu ning pallini ta ei küündinud.
Umbes viis minutit hiljem pandi Paide väravaesine aga korralikult eletrist särisema. Tamm andis madalalt terava palli karistusala joone lähistele, kus Ragnar Klavan sellele Paide poolelt vaadatuna õnnetult jala vastu pani. Pall veeres napilt-napilt väravast mööda.
27. minutil istus Flora kapten Konstantin Vassiljev jalast kinni hoides väljakule maha ning Flora pidi juba varakult ära tegema oma esimese vahetuse. Henrik Ojamaa sekkus väga intensiivselt, sai minutiga esimese kollase, 15 minutit hiljem ka teise ning jättis omad kümnekesi.
Mäng jätkus märksa võimalustevaesemalt ning ehkki Flora ei minetanud vähemusse jäänuna võitlusvaimu, läks initsiatiiv tahes-tahtmata pigem Paide kätte. 58. minutil nõelas aga hoopis Flora.
Vassiljevi väljavahetamise ja Ojamaa eemaldamise järel kaptenipaela enda käsivarrele saanud Rauno Alliku sai karistusalas palli jalale ning jäi Kevor Palumetsa ja Abdul Razak Yusifi - justkui kotlet hamburgerisaiade - vahele lukku. Kukkumise peale fikseeris Juri Frischer vea ning Floral avanes penaltist suurepärane võimalus juhtima asuda.
Sergei Zenjovi löök oli küll täpne, kuid mitte eriti tugev. Mihkel Aksalu tõi palli paremast alanurgast välja ning hoidis mänguseisu viigis.
Mäng jätkus Paide initsiatiivi tähe all ning viis minutit hiljem proovis õnne Deabeas, kelle löök suundus siiski liiga värava keskele ega valmistanud seega Karl-Romet Nõmmele raskusi. Loetud minutid hiljem proovis kaugelt õnne Frolov, aga löök läks selgelt üle jala ja ühtlasi ka värava.
74. minutil avanes Floral senise mängu selgelt parim võimalus - kui penaltiolukord mõistagi kõrvale jätta. Alliku liikus palliga värava suunas ning mängis selle karistusala vasakusse tsooni, kus ootas uhkesse üksindusse jäetud Markus Poom. Poolkaitsja võttis palli ette ja pani selle teravalt tagumise nurga suunas teele, kuid paraku väravast mööda.
Napid minutid enne normaalaja lõppu oli Paide taas väga lähedal, et lõpuks ometi väravalukk lahti muukida. Ebrima Singhateh pääses Karl-Romet Nõmmega silmitsi ning ehkki gambialane suutis palli ka värava poole teele tõsta, jõudis Nõmm napilt enne väravajoont sellele siiski järele ja noppis mänguvahendi enda valdusesse. Singhatehi sooritust jõudis napilt segama ka Joonas Tamm.
Ka järelejäänud minutite vältel jäi väravalukk lahti muukimata. Flora täisedu murdus, kuid 27-mänguline kaotuseta seeria mitte. Soccernet.ee tegi mängust järgmised tähelepanekud:
1. Ojamaa tuli, põles ja läks
Flora tegi esimese vahetuse ära juba 27. minutil, mil meeskonna kapten Konstantin Vassiljev valu tõttu murule istus ning jalast kinni võttis. Jürgen Henn otsustas jätkamisvõimetu kapteni asemele saata ääreründaja Henrik Ojamaa, kes oli enne tänast viies järjestikuses mängus vigastuse tõttu pealtvaatajaks jäänud.
Vigastusest taastunud mehed on treenerite jaoks tihtipeale head hoolealused, sest tahtmist on neil kõvasti. Sama kehtis ka Ojamaa puhul, kuid paraku oli 30-aastase ääreründaja mängunälg sedapuhku veidi liiga suur.
Vaid 41 sekundit pärast sekkumist tõukas mängunäljas Ojamaa kätega rindu Abdul Razak Yusifi, lüües Paide keskkaitsjal hinge kinni. Juri Frischer ei kõhelnud hetkegi ning kergitas taskust kollase kaardi.
Täpselt poolteist minutit hiljem oli pall Paide kapteni Andre Frolovi valduses. Ojamaa läks ja lükkas Frolovi pikali. Kuigi tolles olukorras midagi kaardiväärilist ei olnud, ei võtnud Flora abikapteni võitlusmootor pöördeid vähemaks.
33. minutil hilines ta keskväljal taas olukorda, kui ohvriks langes Kevor Palumetsa jalg. Frischer tegi Ojamaale viimase hoiatuse.
Ehkki seejärel tõmbas kogenud ääremängija endale omase ja vastase jaoks ülimalt ebamugava mängustiili osas natuke tagasi, juhtus kümme minutit hiljem ikkagi see, mis tema sekkumise järel pidevalt õhus oli olnud. Ojamaa hilines keskväljal võitlusesse, astus Kaimar Saagile jalale ning mäng oli tema jaoks sellega lõppenud.
Kui kõlas esimese poolaja lõpuvile, oli Flora meeskonna arvel neli viga, millest kõik oli teinud Ojamaa. Talle omane mõnevõrra robustne mängustiil, mis Florat nii mõnelgi puhul kõvasti aidanud, vedas täna alt.
2. Penaltijumal ei olnud sel nädalal Flora poolt
Neljapäevases karikamängus jätsid Flora ja Paide 120 minuti jooksul samuti väravad löömata, kuid penaltiseerias pidid rohevalged vastase paremust tunnistama. Tänagi avanes Floral võimalus 11 meetri punktilt õnne proovida, kui Rauno Alliku veidi enne tunnise mänguaja täitumist Kevor Palumetsa ja Abdul Razak Yusifi vahele kinni jäi ja kukkus ning Juri Frischer igati õigustatult penalti määras.
Lööki läks sooritama Sergei Zenjov, kes karikavõistluste poolfinaalis lisaaja hakul välja vahetati ning seega toona lüüa ei saanud. Zenjov saatis palli parema alanurga suunas teele, kuid Mihkel Aksalu tõi selle suurepärase tõrjega välja.
Zenjovi penaltieksimus tähendab, et Flora viimase nädala jooksul löödud seitsmest penaltist lausa kolm jäid realiseerimata.
3. Suure mängu hõngu ei olnud
Kuigi A. Le Coq Arenale oli tähtsa madina puhul kogunenud jaheda maikuu kohta võrdlemisi korralik arv pealtvaatajaid (482), ei olnud staadionimelu suure mängu omaga eriti võrreldav. Jalgpallipidu ei pandud püsti ei platsil ega selle kõrval.
Mäng oli küll kohati lahtine, kuid publikut see kaasa elama eriti ei ergutanud. Paide fännide hulgast kostus küll hüüdeid ning ka Viies Sektor lasi aeg-ajalt häälepaelad valla, kuid tõeliselt suure mängu emotsioonist jäi midagi ikkagi puudu.
4. Mängu parim - Mihkel Aksalu
Paide 37-aastane kindamees tõrjus penalti ning tegi ka üldplaanis igati viisaka partii. Floral avanes kohtumise vältel küll omajagu võimalusi, kuid Aksalut üle mängida rohevalged ei suutnudki.
Protokoll:
8. mail kell 17.15 A. Le Coq Arenal
Tallinna FC Flora - Paide Linnameeskond 0:0
Hoiatused: 28., 43. Henrik Ojamaa, 84. Joonas Tamm, 90. Sergei Zenjov
Eemaldamine: 43. Henrik Ojamaa
Realiseerimata penalti: 59. Sergei Zenjov (Mihkel Aksalu tõrjus)
Mänguolud: +7, päikesepaisteline tuuline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 482
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Sander Saga, Egerd Pajustik
Neljas kohtunik: Joonas Jaanovits
Flora: Karl-Romet Nõmm, Michael Lilander, Henrik Pürg, Joonas Tamm, Marco Lukka, Markus Soomets, Markus Poom, Sergei Zenjov (90+2. Mark Anders Lepik), Konstantin Vassiljev (27. Henrik Ojamaa), Martin Miller, Rauno Alliku.
Varus: Ingmar Krister Paplavskis, Kristo Hussar, Ken Kallaste, Marko Lipp, Mihkel Järviste, Henrik Ojamaa, Daniil Kuraksin, Aleksandr Šapovalov, Mark Anders Lepik.
Paide: Mihkel Aksalu, Joseph Saliste, Abdul Razak Yusif, Ragnar Klavan, Andre Frolov (72. Edgar Tur), Karl Mööl, Kevor Palumets (72. Ebrima Singhateh), Robi Saarma (54. Siim Luts), Herol Riiberg (54. Sergei Mošnikov), Deabeas, Kaimar Saag (84. Hindrek Ojamaa).
Varus: Ebrima Jarju, Kristjan Pelt, Edgar Tur, Hindrek Ojamaa, Rasmus Kallas, Dominique Simon, Sergei Mošnikov, Siim Luts, Ebrima Singhateh.
Liigatabel:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Brit Maria Tael
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta