Luup peale | Paide jäi südikalt kaitsnud Kuressaarele alla ning tiitliunistus meenutab üha rohkem muinasjuttu (galerii!)
Premium liiga esimese mänguringi viimases voorus saatis FC Kuressaare oma koduõuel korda vägeva üllatuse, kui oli 2:1 seisul üle Paide Linnameeskonnast. Vastased küll ründasid ning proovisid rohkem, ent võõrustajad seisid vägagi kindlalt kaitses ees.
Matši alustasid aktiivsemalt Kesk-Eestist saabunud külalised, kes valdasid palli ning otsisid omi võimalusi. Esialgu midagi aga kätte ei saadud, kuna vastased olid vägagi korraliku liiniga kaitses. Esimest korda sahiseski võrk hoopis nende endi selja taga, kui 11. minutil kaotasid Paide mehed kaitses palli. Nahkkera jõudis Oliver Rassini, kes üritas seda värava ette lüüa, aga Dominique Simoni õnnetust puutest sai palli hoopis Sten Reinkort. Ründemees tegi väikse haagi sissepoole ja kõmmutas seejärel mänguvahendi tagumisse ristnurka - 1:0.
Paide sai otseloomulikult kaotusseisu jäämisest indu juurde ning vaid paarkümmend sekundit hiljem tuli ka oodatud tulemus. Järjekordselt lükati palli Kuressaare trahvikasti ümber, mil lõpuks Karl Mööl lükkas suurepärase söödu Kristofer Pihtile jooksu peale. Homme 21-aastaseks saava palluri löök läks Kaimar Saagi pea kaudu posti äärde ning Paide mehed saidki viigi kätte - 1:1.
Viiki nauditi, kuid seda ei saadud sugugi kaua teha. Jällegi möödus ainult loetud arv sekundeid, kui Kuressaare järjekordset rünnakut ehitas. Esialgu tundus, et pall hakkas juba otsajoonest rahulikult üle veerema ning et Abdul Razak Yusifil on kõik kontrolli all, ent viimasel hetkel sekkus mängu väle Otto-Robert Lipp. Ghana keskkaitsja jaoks tuli vastase tulek üllatusena ning seejärel tõmbas ta vägagi kohmakalt vastase pikali. Tulemuseks kindel penalti, mille Reinkort ka realiseeris - 2:1.
Ülejäänud poolajaks vajus Kuressaare rohkem kaitsesse ning Paide keskendus ründeplaanile. Paar enam-vähem normaalset võimalust ka tekkis, ent liialt palju värava alla ei saadud. Kauneim olukord sündis pisut enne avapoolaja lõppu, mil Silver Alex Kelder saatis kaugelt käärlöögi alumise nurga suunas. Viimasel hetkel suutis kollkiiper Mihkel Aksalu olukorra siiski päästa.
Teisel poolajal liikus pall aina rohkem saarlaste väljakupoolel, ent õhku kerkis sama probleem, mis esimesel 45 minutil: Paidel lihtsalt ei õnnestunud Kuressaare mitmemehelist kaitseliini lahti muukida. Hoopis vastased lükkasid nahkkera kaks korda Aksalust mööda, ent Paide toetajate õnneks olid mõlemad siiski suluseisust.
Lõpuminutitel hakkasid külalised tasapisi ka korralikke pealelööke tegema, kuid needki blokeeris enamus kordadest kiiper Lapa. Rohkem sai näha hoopis kollaseid kaarte, mida jagati teisel poolajal kokku lausa kuus tükki. Väravaid aga ei nähtud ning Paide pidigi leppima valusa kaotusega. Soccernet.ee tähelepanekud kohtumisest:
1. Kas Karel Voolaidi aeg hakkab lõppema?
Endine Eesti rahvuskoondise peatreener liitus mullu pronksmedalile tulnud tiimiga juba varatalvel. Mees sai suures plaanis panna ise kokku sellise tiimi nagu ta tahtis ning hooaja alguses sihiti tiitlit. Kõik tundus väga roosiline, kuid nüüd ...
Pärast meistriliiga esimest ringi on nad esikohast juba maas vähemalt kümne punktiga. Kuigi kaotused olid napid, siis alla jäädi nii Tallinna Florale, Tallinna Levadiale kui ka Nõmme Kaljule.
Nüüd lisandus sellesse patta ka FC Kuressaare. Eriti kindlad poldud ka näiteks Narva Transi vastu, keda lõpuks võideti ainult 2:1. Teisalt on alumise kolmiku vastu näidatud korralikult muskleid, kuna Legionile (5:0), Kalevile (3:0) ega ka Vaprusele (3:1) ei antud liialt palju võimalusi.
Ilmselgelt on tegemist alles hooaja algusega ning mängitud on ainult üks neljandik kõikidest matšidest, kuid hetkel paistab mõte Paide tiitlivõidust üha ebarealistlikum. Seejuures hakkab tasapisi ka pronks ära libisema ning vahe viiendat kohta hoidva Narva Transiga on ainult kolm silma.
2. Kuressaare suurepärane strateegia
Kaitse, kaitse ja veelkord kaitse. Tõenäoliselt mõlkus selline mõte peaaegu kõikide Saaremaa meeste peas. Ja sellest oli ka kasu! Pallurid seisid vägagi kindlalt vastastel ees ning neist ei saadud kohe kuidagi mööda. Okei, avapoolajal suutis Kaimar Saag ühe lüüa, kuid võimalik, et mõned mehed tähistasid siis veel mõtetes omade väravat.
Kaitsmisega tegeleti endiselt ka ründefaasis ehk avapoolajal ning ka teise alguses survestati vastaseid korralikult. Mihkel Aksalul ei lastud üldse lühidalt mängida ja kõrge press tõi ju saarlastele nende esimese kolli.
Kolmandaks võtmeelemendiks oli ajaviitmine. Kuigi tegemist pole just fännide lemmikuga, siis juba pärast oma teist väravat hakati igast olukorrast viimast võtma. Tihti jättis Lapa palli maha ning ootas, et keegi teda survestaks. Päris mitu korda sai näha ka seda, kuidas esikinnas püüdis mänguvahendi kinni ning vajus siis rahulikult põlvili. Lõpuminutitel näidati mehele lõpuks hoiatuskaart ka ära, kuid selleks ajaks oli noor kiiper juba korraliku töö ära teinud.
3. Mängu parim - Sten Reinkort
Kui esialgu arvati, et mehest ei pruugi saada klubi esiründajat, siis nüüdseks on Reinkort tõestanud vastupidist. Pallur on esimese üheksa vooruga löönud viis väravat ja tõusnud sellega tiimi parimaks skoorijaks. Tõsi, mees on löönud ka kaks penaltit, ent varsti tal enam sellist võimalust pole, kuna mängujärgselt sai selgeks, et kui Märten Pajunurm jookseb taas väljakule, siis hakkab ka tema 11 meetri trahvilööke lööma.
Protokoll:
23. aprillil kell 17 Kuressaare kunstmurustaadionil
FC Kuressaare - Paide Linnameeskond 2:1 (2:1)
11., 17. pen. Sten Reinkort - 13. Kaimar Saag
Väravasöödud: 11. Oliver Rass, 17. Otto-Robert Lipp - 13. Kristofer Piht
Hoiatused: 28. Moorits Veering, 60. Michael Shjönning-Larsen, 61. Markus Allast, 84. Kristen Lapa - 65. Robi Saarma, 80. Bubacar Tambedou
Mänguolud: +16, päikesepaisteline tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 146
Peakohtunik: Rasmus Maalinn
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Andrus Õun
Neljas kohtunik: Kristjan-Eric Lääne
Kuressaare: Kristen Lapa, Markus Allast, Sander Alex Liit (58. Michael Schjönning-Larsen), Moorits Veering, Oliver Rass, Sander Seeman, Silver Alex Kelder, Rauno Tutk, Sander Laht, Sten Reinkort, Otto-Robert Lipp (82. Joonas Soomre).
Varus: Magnus Karofeld, Michael Schjönning-Larsen, Joonas Soomre, Tristan Toomas Teeväli, Kristjan Kurim, Sten-Egert Paap, Andero Kivi, Marcus Puust.
Paide: Mihkel Aksalu, Kristjan Pelt, Abdul Razak Yusif, Joseph Saliste, Andre Frolov, Karl Mööl (76. Sergei Mošnikov), Dominique Simon (76. Kevor Palumets), Kristofer Piht (82. Herol Riiberg), Robi Saarma (68. Ebrima Singhateh), Kaimar Saag (76. Bubacar Tambedou), Deabeas.
Varus: Mattias Sapp, Hindrek Ojamaa, Herol Riiberg, Sergei Mošnikov, Edgar Tur, Bubacarr Tambedou, Ebrima Singhateh, Rasmus Kallas, Kevor Palumets.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Allan Mehik
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta