Luup peale | Paide vääris võitu, aga kas hoopis Kalevilt rööviti viik? (galerii!)
Premium liiga 20. voor lõppes Paide linnastaadionil, kus kohtusid euromängudelt naasnud Paide Linnameeskond ja Tallinna Kalev. Kodumeeskond pani oma paremuse maksma, saades 3:1 võidu, kuigi lõpuminutitel oli lähedal ka 2:2 viik.
Esimene ohtlik olukord avanes Paidel 14. minutil, kui Patrik Kristal sai karistusalast löögile, aga Kalevi väravavaht Oskari Forsman tõrjus tema madala löögi. Mõned minutid hiljem olid Thomas Agyepongil ja Dimitri Jepihhinil head võimalused, aga kumbki ei saanud palli mõnelt meetrilt raamidesse.
Kalevi väravalukk muugiti lõpuks lahti 23. minutil, kui Daniel Luts mängis Paide paremal äärel kiirusega Daniil Ševjakovist mööda ja leidis supersööduga Milan Deleveci, kes lõi palli umbes kuuelt-seitsmelt meetrilt võrku - 1:0 Paidele! Seejärel olid Paidel veel mõned poolohtlikud olukorrad.
Paide eduseis ei püsinud kaua, sest 36. minutil ei mõistnud teineteist Ebrima Jarju ja Hindrek Ojamaa, Aleksander Švedovski lõikas Paide väravavahi söödu vahelt ja lõi palli karistusalast latipõrkest väravasse - 1:1 viik! See oli Kalevi ainus väga hea võimalus avapoolajal.
Paide taastas eduseisu teise poolaja alguses, kui Sander Sinilaid kukutas oma karistusalas Henrik Ojamaa ja Patrik Kristal realiseeris penalti kindlalt - Kristal lõi enda poolt vaadates alla paremale, Forsman hüppas teisele poole ja 2:1 Paidele!
Seejärel oli mäng täielikult Paide kontrolli all. Võõrustajad tekitasid mitu väga head võimalust, aga jätsid need realiseerimata. Mõned löögid läksid raamidest mööda, aga Kalevi väravasuul säras ka Forsman, kes muuhulgas tõrjus üks-üks olukorras Abdulie Ceesay löögi. Lisaks tabas Henrik Ojamaa pealöök latti.
Kalevil ei tekkinud teisel poolajal eriti võimalusi, kuni saabus 90+4. minut, kui Onni Suutari skooris Daniil Sõtšugovi tsenderdusest peaga, aga kuna soomlane tegi enne seda peakohtuniku Juri Frischeri hinnangul õhuvõitluses Nikita Baranovi vastu vea, siis värav ei lugenud.
Jarju pani 90+5. minutil pika palli Kalevi väljakupoolele, kus Siim Luts jätkas selle edasi Ceesayle, kes omakorda söötis edasi Robi Saarmale, kelle karistusalast tehtud löök maandus Forsmani selja taga - 3:1 Paidele! Kalev mängis keskjoonelt palli lahti ja peagi kõlas ka lõpuvile. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Kohtunik vilistas jälle valel ajal?
Paide vääris ründava mängupildi ja tekitatud võimaluste poolest võitu ja kolme punkti, aga jalgpallis loevad väravad ja mõned minutid enne mängu lõppu oli Paide eduseis 2:1. Korraks tundus, et Paide jääb viimasel hetkel võidust ilma, sest Onni Suutari lõi 90+4. minutil palli väravasse, aga siis peakohtunik Juri Frischer vilistas ...
Konverentsiliigasse määramise saanud (Konverentsiliiga teise eelringi avamäng Varssavi Legia - Caernarfon Town) Frischeri hinnangul tegi Suutari enne väravat õhuvõitluses Nikita Baranovi vastu vea ja värav ei lugenud. Kas oli üldse viga? Kui ei, siis miks VAR ei sekkunud?
Isegi kui Suutaril oli Baranoviga kontakt, siis telepildi järgi hinnates ei olnud see veavääriline, aga telepilt võib petlik olla. Frischer nägi olukorda umbes kümne meetri kauguselt ja vilistas kohe. Telepildi põhjal vilistas Frischer enne seda, kui pall väravasse jõudis, mistõttu VAR ei saanud protokolli järgi peakohtunikku enam ekraani juurde kutsuda.
Sarnane olukord juhtus juuni keskel Hiiu kunstmurustaadionil, kui Nõmme Kalju jäi mängus FC Floraga peakohtuniku eksimuse tõttu väravast ja võib-olla ka võidust ilma. Toona olid Kalju treenerid ja mängijad sellise otsuse teinud Rasmus Maalinna peale väga pahased. Seekord ei mõistnud Frischeri otsust Kalevi treenerid ja mängijad eesotsas Suutariga, kes sai rahulolematuse eest ka kollase kaardi.
2. Stojkovic vangerdas julgelt
Paide ja Kalev mängisid neljapäeval eurosarjas. Kui Kalev langes Urartu (Armeenia) vastu konkurentsist, siis Paide jõudis tänu Oskar Hõimu iluväravale Konverentsiliigas järgmisesse ringi, mis tähendab, et juba eeloleval neljapäeval ootab ees võõrsilmäng Stjarnaniga (Island).
Paide peatreener Ivan Stojkovic tegi võrreldes neljapäevase euromänguga koguni kuus muudatust, kui jättis algkoosseisust välja Pärnus Bala Towni (Wales) vastu alustanud Gerdo Juhkami, Michael Lilanderi, Predrag Medici, Siim Lutsu, Robi Saarma ja Abdoulie Ceesay, keda asendasid Nikita Baranov, Hindrek Ojamaa, Oskar Hõim, Thomas Agyepong, Daniel Luts ja Dimitri Jepihhin.
Seega sai Stojkovic anda paljudele põhimängijatele puhkust. Viimasel ajal palju minuteid mänginud Juhkam puudus üldse koosseisust, Medic jälgis kogu kohtumist pingilt ning Lilander, Siim Luts, Saarma ja Ceesay sekkusid teisel poolajal vahetusest. Puhkus on euromänge silmas pidades ülivajalik. Lisaks ei kaotanud Paide punkte, mis on samuti väga oluline, sest praegu ollakse koduliigas neljandal kohal.
Armeeniast naasnud Kalev tegi kolm muudatust, kui algkoosseisust jäid välja Taijo Teniste, Ramon Smirnov ja Vadim Mihhailov, kelle asemel alustasid Daniil Ševjakov, Sander Sinilaid ja Aleksander Švedovski. Mihhailov jäi koosseisust reisiväsimuse tõttu välja ja põlvetraumast taastuv Teniste vahetusest ei sekkunud.
3. Premium liiga debütandid
Paide eest tegid Premium liiga debüüdi Serbia keskkaitsja Milan Delevic (26), Gambia ründaja Aboudlie Ceesay (20) ja Senegali poolkaitsja Mouhamed Gueye (20).
Kui Delevic alustas mängu algkoosseisus, lõi debüütvärava, sai kollase kaardi ja vahetati teisel poolajal välja, siis Ceesay ja Gueye sekkusid teisel poolajal vahetusest. Ceesay tegi sarnaselt Delevicile resultatiivse mängu, andes väravasöödu Saarma tabamusele. Gueye tõi väljakule energiat ja paistis eduseisus silma tarkade otsustega.
Lisaks Delevicile on Premium liigas tänavu väravaga debüteerinud Dimitri Jepihhin (Paide), Onni Suutari (Kalev), Richie Musaba (Levadia), Ahmad Gero (Levadia) ja Aleksandr Alteberg (United).
4. Mängu parim - Oskari Forsman
Kuigi Paide lõi kolm väravat, siis kõige silmapaistav mängija väljakul oli Kalevi soomlasest kindamees, kes tegi mitu väga head tõrjet ja hoidis mängus pinget peaaegu lõpuni välja. Ilma Forsmani suurepäraste tõrjeteta olnuks mängu saatus ilmselt varem otsustatud.
Protokoll:
21. juulil kell 19.00 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - JK Tallinna Kalev 3:1 (1:1)
23. Milan Delevic, 51. pen. Patrik Kristal, 90+5. Robi Saarma - 36. Aleksander Švedovski
Väravasöödud: 23. Daniel Luts, 51. Henrik Ojamaa, 90+5. Abdoulie Ceesay - 36. x
Hoiatused: 29. Milan Delevic, 45+2. Patrik Kristal, 90+3. Henrik Ojamaa - 61. Daniil Ševjakov, 72. Daniil Sõtšugov, 90+4. Onni Suutari
Mänguolud: +22, vahelduva pilvisusega tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 323
Peakohtunik: Juri Frischer
Abikohtunikud: Veiko Mõtsnik, Sander Saga
Neljas kohtunik: Karl Koppel
VAR: Marko Liiva
AVAR: Jürgen Lorenz
Paide: Ebrima Jarju, Hindrek Ojamaa, Milan Delevic (67. Michael Lilander), Nikita Baranov, Joseph Saliste, Daniel Luts (57. Robi Saarma), Patrik Kristal (74. Mouhamed Gueye), Oskar Hõim, Thomas Agyepong (57. Abdoulie Ceesay), Henrik Ojamaa, Dimitri Jepihhin (67. Siim Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Michael Lilander, Andre Frolov, Robi Saarma, Predrag Medic, Siim Luts, Abdoulie Ceesay, Mouhamed Gueye.
Kalev: Oskari Forsman, Daniil Sõtšugov, Tristan Toomas Teeväli, Kaspar Laur, Daniil Ševjakov (61. Mikk Johannes Siitam), Marek Kaljumäe, Sander Sinilaid (61. Ramon Smirnov), Martin Tomberg (80. Joosep Põder), Taavi Jürisoo, Aleksandr Švedovski (71. Onni Suutari), Ats Purje.
Varus: Sander Lepp, Georg Pank, Mikk Johannes Siitam, Onni Suutari, Ramon Smirnov, Taijo Teniste, Joosep Põder, Enriko Kajari.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta