Premium liiga liider Tallinna FCI Levadia sai ühe viigi kõrvale hooaja üheksanda võidu, alistades Michael Schjönning-Larseni avapoolaja väravast 1:0 Paide Linnameeskonna.
Levadia pääses varakult juhtima, kui Paide kaotas kaheksandal minutil oma väljakupoolel palli, Schjönning-Larsen murdis vasakult äärelt Siim Lutsu ja Oskar Hõimu vahelt sisuliselt segamatult karistusalasse ja lõi palli Ebrima Jarju selja taha võrku. See jäi ainsaks väravaks, kuigi Levadial oli avapoolajal veel mitu head võimalust, et mängu saatus lõplikult ära otsustada.
Felipe Felicio sai Edgar Turi söödust Jarjuga silmitsi, aga ei suutnud Nikita Baranoviga võideldes palli raamidesse lüüa. Richie Musaba sai nii karistusalast kui väljaspool karistusala ohtlikult löögile, aga mõlemal korral lendas pall napilt posti kõrvalt mööda. Lisaks oleks Paide endale peaaegu ise värava ehitanud, kui Baranov klaaris värava eest palli vastu Ioan Yakovlevi, aga blokeeris seejärel ise Yakovevi lähilöögi.
Paide parim võimalus esimesel poolajal sündis standardolukorrast, kui Gerdo Juhkam suunas Robi Saarma nurgalöögi peaga raamidesse, aga see Karl Andre Vallnerile mingeid probleeme ei valmistanud. Vallner püüdis kindlalt ka Thomas Agyepongi kauglöögi ja Siim Lutsu umbes 20 meetrilt sooritatud käärlöögi.
Teine poolaeg algas Levadia rünnakutega ja Musaba oli lähedal eduseisu suurendamisele, aga Järju tõrjus lähilöögi. Seejärel sai Paide paremini mängu sisse ja 68. minutil avanes külalistel suurepärane võimalus, kuid Bourama Fomba blokeeris Saarma löögi umbes kuuelt meetrilt. Lisaks blokeeris Fomba kümmekond minutit hiljem Herol Riibergi löögi.
Levadia oli teisel poolajal rohkem palliga, aga ei tekitanud nii palju võimalusi nagu esimesel poolajal. Sellele vaatamata oli Jarjul tõrjetööd, sest Paide väravavaht pareeris nii Felicio kui Aleksandr Zakarljuka löögid. Levadia eduseis püsis lõpuni välja 1:0 ja Paide ei jõudnudki viigiväravani. Soccernet.ee tähelepanekud:
1. Paide äärekaitsjad Henrik Ojamaa ja Siim Luts
Paide märkis protokolli asetuse 3-4-3 ja niimoodi ründefaasis mängitigi, aga kui Levadia oli palliga ja ründas, siis vajusid ääremängijad Henrik Ojamaa ja Siim Luts kaitsefaasis allapoole ja Paide asetus oli 5-3-2. Seega Ojamaa ja Luts, kes on pigem ründava suunitlusega mängijad, pidid seekord tavapärasest rohkem kaitsetööd tegema, sest Levadia ründas suurte jõududega.
Esimesel poolajal moodustasid kolmemehelise keskkaitseliini Abdul Razak Yusif, Nikita Baranov ja tänavu esmakordselt algkoosseisu kuulunud Gerdo Juhkam. Kuna Yusif sai avapoolaja lõpus vigastada, siis teisel poolajal asendas teda Joseph Saliste. Teise poolaja keskel vahetati välja Juhkam ja sisse Karl Mööl. Siis nägi keskkaitsekolmik välja Saliste-Baranov-Mööl. Dehninio Muringen jäi vigastuse tõttu mängust eemale.
Paide on varasemalt Ivan Stojkovici juhendamisel mänginud sageli pepguardiolaliku taktikaga, kus üks äärekaitsja liigub ründefaasis keskväljale mängu ehitama ja kaitsefaasis liigub tagasi äärekaitsesse. Levadia vastu sellist lähenemist ei kasutatud, aga võib-olla oleks pidanud, sest esimene poolaeg oli täielikult Levadia kontrolli all ja Paidel ei sujunud asjad kaitses ega ka rünnakul.
2. Torres on leidnud toimiva algkoosseisu
Levadia koosseisus üllatusi ei olnud. Tundub, et peatreener Curro Torres on leidnud 11 mängijat, keda ta täielikult usaldab ja kelle omavaheline koostöö on paigas. Torres on tiheda graafiku tõttu vahepeal roteerinud, aga siis on ka mängupilt mingil määral kannatanud. Ühe-kahe mängijaga roteerimine ei muuda suurt pilti, aga mõnes mängus on ta rohkem vahetusi teinud.
Paide vastu alustasid need 11 mängijat, kes on tänavu kõige rohkem mänguaega saanud. Torres tegi esimese topeltvahetuse 70. ja teise 80. minutil, tuues rünnakule värskeid jalgu juurde. Võib öelda, et Ioan Yakovlev, Joao Pedro, Richie Musaba ja Felipe Felicio on Torrese nimekirjas Mark Oliver Roosnupust, Frank Liivakust, Aleksandr Zakarljukast ja Robert Kirsist eespool. Ka ülejäänud positsioonidel on alustajad paika loksunud.
3. Paide tiitlišansid said järjekordse hoobi
Stojkovic rääkis mängueelsel pressikonverentsil, et Premium liiga hooaeg on maraton, mitte sprint, sest see kestab 36 vooru, aga fakt on see, et 10 vooru järel jäädakse Levadiast juba 12 punkti kaugusele. Seda on väga-väga keeruline tagasi mängida, eriti siis, kui Levadia kaotab üliharva punkte.
Miks on punktivahe nii suureks läinud? Paide peab eelkõige endale otsa vaatama, sest viimase kolme mänguga on saadud vaid üks punkt üheksast - kaotus Tammekale, viik Transiga ja nüüd kaotus Levadiale. Sellele vaatamata on Paide teinud parema hooaja alguse kui mullu, sest kui praegu on kirjas 16 punkti, siis eelmisel aastal samas hooaja faasis oli vaid 10 punkti.
4. Mängu parim - Mihkel Ainsalu
Levadia poolkaitsja, kes on tänavu löönud juba viis väravat ja andnud ühe väravasöödu, seekord resultatiivsuspunkte ei saanud, aga Ainsalu võttis keskväljal ohjad täielikult enda kätte. Ta nullis korduvalt Paide rünnakud enne seda, kui need oleksid ohtlikuks saanud. Ja lõpuks ei olnudki Paidel eriti häid võimalusi.
Protokoll:
1. mail kell 14.30 Sportland Arenal
Tallinna FCI Levadia - Paide Linnameeskond 1:0 (1:0)
8. Michael Schjönning-Larsen
Väravasöödud: 8. Ioan Yakovlev
Hoiatused: 33. Ioan Yakovlev - 28. Patrik Kristal, 84. Nikita Baranov
Mänguolud: +15, päikesepaisteline ilm, kunstmuru heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 897
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Aron Härsing
Neljas kohtunik: Jagnar Jakobson
VAR: Juri Frischer
AVAR: Erkko Liiv
Levadia: Karl Andre Vallner, Edgar Tur, Rasmus Peetson, Bourama Fomba, Michael Schjönning-Larsen, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic (90+1. Heitor), Joao Pedro (80. Frank Liivak), Richie Musaba (70. Aleksandr Zakarljuka), Ioan Yakovlev (70. Mark Oliver Roosnupp), Felipe Felicio (80. Robert Kirss).
Varus: Oliver Ani, Heitor, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Nikita Vassiljev.
Paide: Ebrima Jarju, Gerdo Juhkam (63. Karl Mööl), Nikita Baranov, Abdul Razak Yusif (45+1. Joseph Saliste), Siim Luts, Oskar Hõim, Patrik Kristal, Henrik Ojamaa, Daniel Luts (63. Predrag Medic), Robi Saarma (70. Herol Riiberg), Thomas Agyepong (70. Andre Frolov).
Varus: Mihkel Aksalu, Herol Riiberg, Andre Frolov, Hindrek Ojamaa, Dimitri Jepihhin, Joseph Saliste, Karl Mööl, Silver Alex Kelder, Predrag Medic.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Katariina Peetson
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta