Luup peale | Paides oli emotsioone täie raha eest. Raske öelda, mida selle eest Euroopas saab (galerii!)
Paide Linnameeskond kangutas Premium liiga 18. voorus külla sõitnud JK Narva Transilt viigipunkti. Mänguga, mis polnud minutikski ideaalilähedane, aga praeguses olukorras tuleb seegi vastu võtta.
- Vaata ka Liisi Troska galeriid kohtumisest siit või artikli lõpust!
Mäng algas esimeste pool-ärevate võimalustega Transi poolel. 3. minutil sai Robi Saarma karistuslöögist jalga proovida, kuid vastase puutest saadi kätte vaid nurgalöök. Pärast seda tõstis külalismeeskond pead ning naljalt alla ei lasknudki. Trans jõudis paari järgnenud minuti jooksul mitu korda Ebrima Jarju õuele, aga nii, et Paide suutis nad viisakalt tuldud teed pidi tagasi juhatada.
22. minutil enam mitte. Oskar Hõim ei saanud keskväljapartneri Predrag Medici söötu hästi kätte, Zakaria Beglarišvili märkas ekselnud noorukit ja kasutas tekkinud võimaluse ära. Ta sai palli keskringi serval kätte, tegi paar puudet vastase värava poole ning lõi 30 meetrilt peale - üle Jarju näppude võimatult lati alla!
1:0 eduseisu kätte saanud Trans jätkas Paide lõhkumist. Kohalikud olid hädas vastuvõimaluste tekitamisega või isegi kui midagi suudeti luua, siis jäid lahendused niruks. Paaril korral sähvatas Robi Saarma, kuid mitte piisavalt eredalt.
Seejärel naelutusid pilgud taas Paide väravaesisele. Esmalt tuli Transil iseend - olgu, rohkem Pierre Kaboret - kiruda, sest heal variandil lubati käest libiseda. Piirilinlaste ründaja otsustas pallivõitmise järel minna momendis ise lõpuni, kuigi olemas oli ideaalne sööduvariant Beglarišvilile ning siis olnuks juba ühe värava löönud maestrol vaid vormistamise vaev. Kabore läks ise ja lõi palli väravast mööda.
40. minutil loksus kõik siiski paika. Trans mängis end vastase kasti lähistele, Sergo Kuhhianidze pani palli väravaesisele, kust Taaniel Usta selle võrku suunas - 0:2. Olukorrast jäi hetkeks maha õnnetu kuhi - Usta, Joseph Saliste ja Jarju põrkasid omavahel kokku - ning neist viimane vajas toherduspausi. Mihkel Aksalu hakkas käbedalt sooja tegema, kuid vahetuseni asi ei jõudnudki.
Paide alustas teist poolaega kolmikvahetusega ning mäng tundus kohe olevat särtsakam. Eks seegi määras, et Transi jaoks oli seis soodne ning nende asi oli seda kaitsta. Paidel oli selle võrra rohkem tuld takus ning ruumi rünnata. Suure hurraa asemel võttis 50. minuti lähistel võimust hoopis kerge ehmatus, kui avapoolaja lõpus viga saanud Jarju vajaski vahetust ning platsile tuli Aksalu. Tema ametiaeg algas nurgalöögiga, mis Paide väravaesisele oluliselt ei jõudnudki.
Seitse minutit hiljem mängis kodumeeskond välja esimese vastuse. Olukord sai alguse Kristofer Pihti vastu tehtud veast, mis andis Saarmale mõnusa tsenderduskoha. Paide üks säravamaid lülisid lasi palli kiuslikult otse Aleksei Matrossovi peale, nii, et Transi väravavahil tekkis kiusatus väravast välja tulla ning palli püüda. Ta ei arvestanud aga sellega, et keegi võib sekkuda - Medic ja 1:2!
Paide sai väravast silmasära juurde ning maitse suhu. Saarma püsis isukas, seltsis ka teiseks poolajaks mängu toodud Kristofer Piht, Patrik Kristal ja Siim Luts. Näiteks 76. minutil mängisid Saarma ja Kristal niimoodi kokku, et viimane neist pani kaitseliinist pehme söödu läbi, kuid löök vihises Matrossovi abita üle värava. Minutid hiljem läks Transi esikinda abi vaja, sest Luts ähvardas palli posti kõrvalt võrku suunata.
Sellele momendile järgnenud nurgalöök tõi Paidele loodetud edu. Saarma keerutas palli värava alla, Medic pikendas tagumisse posti ning Hindrek Ojamaa pidi oma peanupuga kohalolu tõestama - 2:2!
Matši lõpp ähvardas päris käest ära minna, sest mõlemad meeskonnad proovisid mistahes hinnaga keelel olevat võitu endale saada. Igas olukorras võideldi lõpuni ning kohati päris küsitavate võtetega. Ka mängijad said aru, et abtšurr on vist peal ning nii keerati vinti kogu aeg juurde. Mõni tulisus sai karistatud, mõni mitte.
90+2. minutil oli Saarma lähedal võiduväravale, kui sai pika söödu ideaalse puutega maha, ent järgnenud löök kolksatas vastu posti. Neli minutit hiljem keerutas Beglarišvili mänguvahendi karistuslöögist üle müüri ning siis napimapoolselt väravast mööda. Kaheksandal üleminutil vilistas Martti Pukk mängu lõppenuks. Soccernet.ee tähelepanekud mängust:
1. Jälle punkt!
Eelmise hooaja neljas Paide Linnameeskond ning kaheksas JK Narva Trans leppisid tänavu teist korda viiki. Kui aprillis päästsid keskeestlased punkti Patrik Kristali 90+7. minuti väravast, siis sel korral leiti vasturohi teise poolaja jooksul. Märgib mingigi osa esitatust mingisugust uut reaalsust?
Paide hooaeg on väga künklik olnud. Kui juba tundub, et nad on asjad joonele saanud ning siis tuleb vaid sõita, lendab midagi uppi. Võtame või meeskonna viimased viis tulemust: 2:2 (Transiga), 2:0 (FC Kuressaarega), 0:1 (Pärnu JK Vaprusega), 5:2 (JK Tallinna Kaleviga) ja 0:2 (Tallinna FC Floraga). Kui võtta tulemused Premium liiga "kollastega", kes paistavad praeguse seisuga olevat sama masti, paistab Paide ikka väga ebastabiilne.
Muidugi, ega Transki ole teab mis viieline. Kord 4:1 võidud Nõmme Kalju FC ja Vapruse üle, siis napid kaotused Kuressaarele ja Tallinna FCI Levadiale. Nüüd taas viik Paidega. Uuel nädalal võõrustatakse kaljukaid, samal ajal kui Paidet ootavad ees euromängud Bala Towniga.
2. Kui palju on asi kinni peas?
Jätkates järgmise punktiga, siis ütleks, et meeletult palju. Muidugi, tuleb osata palli lüüa ka ning äraantav pagas tehnikat on eos etem kui õlakotti mahtuv. Samas, kui asju hästi pakkida, on kõik võimalik ...
Pakuks, et kui panna Transi ja Paide mehed joonele, on mitmete näitajate poolest eespool Ivan Stojkovici hoolealused. Kui võtta Robi Saarma, Patrik Kristal või Henrik Ojamaa ning vaadelda neid individuaalselt, on nad liiga ühed asjalikumad mängumehed. Kui palju selliseid väljanoppeid saaks Transist teha? Zakaria Belgarišvili ja ...
Tahtmata Transile liiga teha, aga meeskondade komplekteeritus räägib seda keelt, et Paide peab mängima tipmistele kohtadele ning Trans tahab lihtsalt jõuda maksimaalselt kõrgele-kaugele. Seekord tõestasid Miguel Moreira ja narvakad, et tahtmine loeb. Nad põlesid algusest peale ning enam-vähem lõpuni välja, nad võitlesid iga momendi eest, nagu see oleks mängu viimane. Siis jõudis vist sportlik pool järele ning Paide vajutas kaks vastu.
3. Ivan Stojkovic tegi, mida pidi, selg vastu seina
Esimese poolaja 0:2 kaotanud Paide Linnameeskond läks teisele poolajale vastu kolme uue mehega. Karl Mööl, Daniel Luts ja Thomas Agyepong vahetati välja ning asemele saabusid Patrik Kristal, Kristofer Piht ja Siim Luts. Viis minutit pärast teise poolaja algust sundis vigastus uut meest ka puurisuule: Ebrima Jarju töö võttis üle Mihkel Aksalu. Nii oli Ivan Stojkovic juba 50. minutil olukorras, kus järele on jäänud vaid üks vahetus. See ei ole koht, kus ükski peatreener olla tahaks, sest mine tea, mis juhtuda võib ...
Ühest küljest pidi ta olema arvestanud sellega, et Jarju võib vajada vahetust. Aksalu tegi käteringe juba siis, kui esikinnas viga sai ning jätkas nendega (ja ka teiste harjutustega) vaheajal. Vast oli see kalkuleeritud risk, et Jarju paneb lihtsalt nii kaua kui saab ning siis vaadatakse jooksvalt edasi. Noh, sai viis minutikest.
Iseenesest saab öelda, et Paide peatreener tegi kõik õigesti, sest teine poolaeg võideti 2:0. Kuigi tabamustes mängisid põhirolle vaid algkoosseisu kuulunud mehed, töötasid Kristal, Piht ja Luts tublisti, et isegi skoorilehele pääseda. Ning Aksalu sai kirja nullimängu! Natuke saab Paide leeri siis kiita ka. Olgu üle käidud, et kahtlemata oodatakse uute meeste Michael Lilanderi ja Milan Delevici (mõlemad kaitsjad) liitumist mänguprotsessi.
4. Ega Miguel Moreiragi saa peesitada
Transi laatsaretis on pikemat aega mõned olulised mängumehed olnud ning mängukeeldude tõttu jäävad sagedasti kõrvale teisedki suuremad nimed. Sel korral jäi Paidesse sõitmata Iriel ja Vaja Nemsadzel, kes mängisid eelmises voorus FCI Levadia vastu põhikoosseisus.
Nii tuli Paidesse sõita harjumatult lühikese pingiga - võtta oli vaid viis meest, neist üks varuväravavaht. Aga ülejäänud? 20-aastasel Kelsey Egwul on Premium liigast kirjas 12 mängu, nädala pärast 19. sünnipäeva tähistaval Jegor Žuravljovil 35 matši ning 2007. aastal sündinud Patrick Bahvalil ja Danil Gevelleril 0.
Kui Egwu ja Žuravljovi sissevahetamine oli eeldatav ning igati õigustatud, siis Bahval tuli tundmatutesse vetesse visata pigem sunnitult. Pierre Kabore oli mängu lõpusirgel üsna läbi(klohmitud) ning Transi juhendaja nägi varianti anda noorele mängumehele debüüt. Arvestades vastast ning niigi ärevaid minuteid, tegi Bahval tublisti tööd. Siit saab ainult edasi minna!
5. Mängu parim - Zakaria Beglarišvili
Mängu avavärava löönud Zakaria Beglarišvili oli asjatamas ka teise tabamuse olukorras, kui Trans võitis keskväljal palli ning toimetas kiirelt rünnakule. Ta aitas narvakatel mängu üsna hästi kontrolli all hoida, paraku said otsustavaks standardolukorrad.
Protokollid:
4. juulil kell 19.00 Paide linnastaadionil
Paide Linnameeskond - JK Narva Trans 2:2 (0:2)
57. Predrag Medic, 81. Hindrek Ojamaa - 20. Zakaria Beglarišvili, 40. Taaniel Usta
Väravasöödud: 57. Robi Saarma, 81. Predrag Medic - 20. x, 40. Sergo Kuhhianidze
Hoiatused: 74. Henrik Ojamaa, 90+6. Gerdo Juhkam - 10. Leonardo Rolon, 65. Pierre Kabore, 65. Miguel Moreira (peatreener), 79. Kelsey Egwu, 90. Aleksandr Ivanjušin, 90+7. Patrik Kristal
Mänguolud: +16, pilves kergelt tuuline ilm, muruväljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 289
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Petteri Schultz, Kristjan Kruk
Neljas kohtunik: Richard Toom
VAR: Marko Liiva
AVAR: Jürgen Lorenz
Paide: Ebrima Jarju (50. Mihkel Aksalu), Joseph Saliste, Hindrek Ojamaa, Gerdo Juhkam, Karl Mööl (46. Kristofer Piht), Oskar Hõim (77. Andre Frolov), Predrag Medic, Thomas Agyepong (46. Patrik Kristal), Daniel Luts (46. Siim Luts), Robi Saarma, Henrik Ojamaa.
Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Patrik Kristal, Herol Riiberg, Kristofer Piht, Andre Frolov, Siim Luts, Matrix Einer, Sander Soo.
Trans: Aleksei Matrossov, Artjom Škinjov, Šalva Burjanadze, German Šlein, Leonardo Rolon (63. Jegor Žuravljov), Zakaria Beglarišvili, Deniss Poljakov, Aleksandr Ivanjušin, Pierre Kabore (82. Patrick Bahval), Sergo Kuhhianidze, Taaniel Usta (72. Kelsey Egwu).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Kelsey Egwu, Jegor Žuravljov, Patrick Bahval, Daniil Geveller.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Liisi Troska
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta