MEISTRILIIGA
Link kopeeritud

Luup peale | Punnis taskutega keskkaitsja ja teraskätega väravavaht hoidsid Kuressaaret pikalt. Ja siis kerkis Zenjov (galerii!)

Martti Kallas pilt
Martti Kallas

Kaur Kivila tassis mis ta tassis, aga lõpuks muukis Sergei Zenjov ikkagi väravaluku lahti. Foto: Andrei Smetana

FC Kuressaare hoidis tiitlikaitsja FC Flora vastu pikalt väravateta viigiseisu, aga Sergei Zenjovi 88. minuti tabamus jättis kolm punkti ikkagi rohevalgetele.

Mäng algas oodatust mõnevõrra lahtisemalt. Juba esimese kahe minutiga avanes mõlemale paar võimalust, aga seejärel haaras üha kindlamalt ohjad Flora. Kuuenda-seitsmenda minuti paiku lõi kodumeeskond kolm väga ohtlikku võimalust – peamiselt oli aktsioonis Sergei Zenjov, kelle kaks vasaku jalaga tehtud lööki suutis Kaur Kivila siiski tõrjuda.

Flora siht oli avaminutitest peale selge: vaja on võita. Tasapisi kerkis pilti ka Tony Varjund, kelle 15. minuti võimalus oli selgelt avaveerandtunni kõige ohtlikum – Kristo Hussar tsenderdas ja noor ründaja pani mõne meetri kaugusel väravast pea vahele, aga pall läks napilt postist mööda.

21. minutil puutus pall esimest korda väravat, kuid paraku vaid raame. Zenjov vedas omad mööda paremat äärt rünnakule ja Nikita Mihhailov pääses lõpetuseks 20 meetrilt ristnurka sihtima, aga löök tabas posti.

Ehkki Flora kontrollis mängu väga selgelt, ei jäetud raame kolinata ka teises väljaku otsas – loetud minutid pärast Mihhailovi lööki pääses Mattias Männilaan nurgalöögist tulnud palli peaga suunama, aga tabas väravalatti. Ehkki Karl Rudolf Õigus proovis esimese poolaja jooksul mitu korda kaugelt õnne, jäigi too Männilaane olukord Kuressaare kõige ohtlikumaks võimaluseks.

Flora esimese mängupoole parim võimalus avanes Mark Anders Lepikul, kes konksutas 38. minutil vastaste kasti juures ära Karl Orreni (mis oli selles mängus ainukordne sündmus) ja pääses Kivilaga üks-ühele, aga seegi olukord lõppes nii nagu varasemad – Lepik lõi ja Kivila tõrjus.

Teise poolaja parim võimalus paistis kuuluvat Kuressaarele, kui Siim Aer paremalt äärelt kasti suunas purjetas. Väravast mõne meetri kaugusele jõudnud sööt leidis üles Andero Kivi, aga juba 4. minutil sunnitud vahetuse tõttu sekkunud saarlane lõi palli täpselt Kristen Lapale sülle.

Flora jätkas pusimist ja tiirutas järelejäänud mänguaja vältel Viienda Sektori ees nagu kass ümber palava pudru – ja siis see viimaks juhtuski. Marco Lukka riputas 88. minutil palli vasakult äärelt väravaesisele ja Sergei Zenjov koksas selle peaga ristnurka – Flora võitis mängu 1:0!

Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kes kannatab, see lööb lõpuks värava. Vähemalt Flora puhul on nii

Flora lõi kogu mängu vältel ridamisi võimalusi. Kui avapoolajal ei õnnestunud palli mööda saada Kaur Kivilast, siis teisel sumbusid rünnakud veelgi varem: tihtipeale ei jõutud isegi löögini. Küll saadeti kasti tsenderdusi, aga need tulid enamjaolt sama targana välja tagasi.

Kõrvaltvaatajale võis tunduda, justkui oleks Flora mängus puudunud kirg: asju tehti justkui õigesti, liigutused olid täpsed, aga emotsioonist jäi vajaka. Väravanälg puudus. Daniil Kuraksin läkitas karistusala vasakust tsoonist värava ette rohkem tsenderdusi kui ühel käel sõrmi, aga lööjat polnud. Söödukvaliteedile oli seejuures keeruline midagi ette heita.

Lõpuminutitel pööras meistermeeskond aga oma suurima väärtuse ikkagi võiduks: kannatlikkus ja vähene rabistamine on Flora tänase võidu põhilised märksõnad. Isegi kui veel 88. minutil seisis tablool 0:0, ei hakatud uisapäisa kuhugi tormama. See tõigi lõpuks tulemuse.

Sergei Zenjov on äsja viinud Flora 1:0 juhtima. Foto: Andrei Smetana

2. Kelle või mille leiab Karl Orren koju jõudes taskust?

Telefon, rahakott, autovõtmed … ja ehk ka paar Premium liiga tippründajat? Kuressaare 19-aastane keskkaitsja – kes muide veel mullu mängis Flora U21 meeskonnas – suutis liiga parima väravaküti Mark Anders Lepiku täna väga edukalt neutraliseerida.

Lepik on üks liiga kardetumaid ründajaid – enne tänast 13 mänguga 11 väravat löönud mees jäi Orreni varjus Kuressaare vastu aga peaaegu nähtamatuks. Korra lubas Orren Lepiku siiski vabalt tegutsema, ent siis astus lavale väravavaht Kivila – tema vägitegudest saab lugeda järgmises punktis.

Kummalisel kombel suutis Orren sama triki korraldada ka möödunud voorus Nõmme Kalju vastu, kus Kalju küll 3:0 võitis, aga Kanada koljat Promise David pigem edukalt ära neutraliseeriti. Peatreener Roman Kožuhhovski olukord on seega lihtne: kui vastasel on lauale käia väga hea ründaja, siis tema tõmbab kaardipakist trumbina Orreni!

3. Mängu parim – Kaur Kivila

Tavapäratul kombel kuulub mängu parima auhind sedapuhku kaotajale. Kuressaare väravavaht Kivila ei saanud avapoolaja vältel end hetkekski vabaks lasta, sest Flora tuli üha uuesti ja uuesti, küll vasakult, küll paremalt. Kord lõi Sergei Zenjov vasakuga, kord läkitas Daniil Kuraksin värava ette madala tsenderduse. Aga võrk ei sahisenud – ikka ja jälle oli Kivila ees.

Ainuüksi esimese 45 minutiga pidi muuseas just Florast Kuressaares laenul viibiv Kivila tegema kaheksa tõrjet. Ehkki tihtipeale vedas alt ka florakate löögitugevus, mis tõrjumist just üleliia ei raskendanud, on näitaja kahtlemata vägev. Soliidne tõrjedrill, võiks isegi öelda?

Kaheksa tõrje sekka mahtus näiteks kolm Zenjovi vasaku jala lööki kastijoone lähistelt, üks ohtlik Mihhail Kolobovi pealöök ning kirsina tordil Mark Anders Lepiku üks-ühele olukord. Viimane tundus Flora jaoks olevat kindel värav … aga Kivila arvas teisiti. Väravalukk õnnestus florakatel lahti muukida alles 88. minutil. Põnevuse säilimine viimaste hetkedeni oli väga suurel määral just Kivila teene.

21. mail kell 19.00 A. Le Coq Arenal

Tallinna FC Flora - FC Kuressaare 1:0 (0:0)

AVAR: Risto Eelmaa

Flora: Kristen Lapa, Marco Lukka, Erko Jonne Tõugjas, Mihhail Kolobov, Kristo Hussar, Vladislav Kreida, Nikita Mihhailov (89. Oliver Nikola Cekredzi), Daniil Kuraksin (89. Sander Alamaa), Tony Varjund (90+1. Tristan Pajo), Sergei Zenjov (89. Gregor Rõivassepp), Mark Anders Lepik.
Varus: Silver Rebane, Robert Veering, Oliver Nikola Cekredzi, Tristan Pajo, Oscar Pihela, Sander Alamaa, Gregor Rõivassepp, Maksim Kalimullin, Sten Patrick Prunn.

Kuressaare: Kaur Kivila, Märten Pajunurm, Karl Orren, Sander Alex Liit, Oliver Rass, Siim Aer, Pavel Dõmov (4. Andero Kivi; 90+2. Kristofer Robin Grün), Artjom Jermatšenko (89. Gleb Pevtsov), Joonas Soomre, Karl Rudolf Õigus, Mattias Männilaan.
Varus: Magnus Karofeld, Rihard Meesit, Joosep Kobin, Gleb Pevtsov, Kristofer Robin Grün, Anton Volossatov, Ralf-Sander Suvinõmm, Joonas Vahermägi, Andero Kivi.

Fotograaf: Andrei Smetana

Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana Fotograaf: Andrei Smetana
Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#284 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#289 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#290 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#291 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#292 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#293 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#294 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#295 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }