MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

EESTI NAISTE KOONDIS
2 Link kopeeritud

Luup peale | Saksamaa ässaga Iisrael tuletas meelde, et viis on palju, eriti Rahvuste liigas

2 Link kopeeritud
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen
Laura Jaansen pilt
Laura Jaansen

Selge pettumus: Iisrael pani oma paremuse maksma viie väravaga. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Eesti naiste koondis sai Rahvuste liiga teisest kohtumisest ebameeldiva sahmaka, mis paneb pisut kukalt kratsima. Ette tuli tavapäratult palju eksimusi, eks kvaliteediga vastane oskas õigetele nuppudele ka vajutada.

Iisrael ei hakanud oma esimeses Rahvuste liiga matšis midagi oluliselt ootama, sest juba avaminutiga suruti mäng Eesti poolele ja ega sealt naljalt ära tuldudki. Vastane tundis end palliga mugavalt, liikus väravale lähemale nii väikeste kõksutamiste kui täpsete diagonaalidega. Eesti jaoks kulges suurem osa tööpäevast ümber selle, kuidas palli napsata ja mida sellega edasi tuleks teha.

Esimene ärevam moment sündis 6. minuti keskpaigas, kui Saksamaa juurtega Sharon Beck palli vasakult äärelt karistusalasse saatis ning Rahel Repkini valearvestusest nimekaim Shtainshnaideri jalale jõudis. 29-aastane ründaja otsis veel söötu edasi, kuid Kelly Rosen jõudis enne jaole ja sai palli (eba)õnnestunult klaaritud - Repkini põrkest üle otsajoone.

Järgnes nurgalöök, mille võttis enda kanda vasakjalgne Beck. Saksamaa tippliigas FC Kölnis mängiv poolkaitsja keerutas palli tagumisse posti, kust Maarja Saulepi küüsist minema lipsanud Meytal Sharabi pääses vabalt löögile - 0:1.

Mõni minut hiljem tekitasid ka eestlannad esimese ohtliku olukorra. Selle algatas Repkin, kes palli keskväljale klaaris ning Kristina Teern lükkas selle rinnaga edasi Lisette Tammikule. FC Flora ründaja liikus mänguvahendiga vasakule äärele, oodates samal ajal Roseni jooksu. Klubikaaslased mängisid kavalalt kokku ning Iisraeli kasti lähistele jõudnud Rosen lükkas palli viiekasti nurka spurtinud Kristina Bannikova suunas. Väravast välja astunud Fortuna Rubin oli napilt kiirem.

17. minutil patustas Eesti taas, kinkides vastasele lihtsa nurgalöögi. Sel korral otsustas Iisrael tagasisöödu kasuks: pall jõudis mitmekümne meetri kaugusele jäänud Marian Awadile, kes keerutas selle kasti. Kuigi esimese hooga jäi pall ebatäpseks ning Kairi Himanenil õnnestus peanupp vahele sättida, siis oht polnud kadunud - Shtainshnaider sai lahtise palli omaks ning saatis nii võrku, et Karina Kork reageeris vaid pilguga - 0:2.

Sinisärkide esimene pealelöök tuli ehk mõneti ootamatult debütant Kristina Teerni jalast. Olukorda aitas pallur ka ise välja võidelda, kui vastast kõrgel survestati ning Bannikoval mänguvahend võita õnnestus. Oma 99. koondisematši pidanud ääreründaja lükkas kõksu edasi nooremale kolleegile ning Teern lajatas vasakuga kasti tagant, sundides Rubini kummuli.

Mõni ohtlikum olukord sündis ka Iisraeli värava all. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kümme minutit hiljem oli Iisrael lähedal oma kolmandale tabamusele, kui Beck vasakult äärelt läbi pääses ning terava söödu värava alla saatis. Kohalike õnneks oli esimesena jaol keskkaitsja Siret Räämet, kellel Shtainshnaider piisavalt kukil elas ning eestlanna jalast jõudis pall õnneks kõigest posti.

Avapoolaja lõppu jäid ilmestama paar eestlannade olukorda. Esmalt sai Tammik madala söödu värava alt läbi saata, kuid ükski tiimikaaslane löögile ei jõudnud. Nurgalöögi järel õnnestus sähvatada ka vahetusest sekkunud Renate-Ly Mehevetsal, kuid pall vihises selgelt üle värava.

Teist poolaega alustas Eesti esimesest särtsakamalt. 53. minuti lõpus suudeti pall keskväljal võita ning Tammik vedas seda reipate sammudega vastase kasti poole. 24-aastane ründaja tabas jooksu ajal ära, et paremal äärel on Bannikova vaba - sinna läks ka sööt. Kogenud ründaja krussi läinud mõttelõng tegi aga oma töö ning löök läks näiliselt lihtsas olukorras totaalselt rappa.

60. minutil näitas see-eest Iisrael, kuidas lüüa tuleks. Demonstreerijaks Saksamaal palliv Noa Selimhodzic, kes sai paremal äärel palli jalga ning liikus Rosenist mööda ja virutas kasti servast madalalt - 0:3.

See tabamus oli ülimalt kaalukas ning sundis eestlannad veelgi rohkem kaitsesse. Kuigi aeg-ajalt suudeti kodupublikule edukaid olukordi pakkuda - näiteks Teerni 66. minuti pealelöök, mis väravast mõnekümne sentimeetri jagu üle lendas - siis episoodideks need vaid jäid.

Iisrael sai endiselt rääkida väravate keeles. 75. minutil susis Sharabi söödu värava alla, mängijaid langes küll blokki, aga Vital Zina Kats leidis ikka löögiks variandi - 0:4. Vastane polnud ikka rahul, tõestasid nii Becki kauglöök, mis Korgi keres maandus, kui Batoul Dar Khalil virutus, mis postist ohtlikult tagasi väljakule põrkas.

Kristina Bannikova ja Sharon Beck - vaid Iisraeli palluril õnnestus skooriarve avada. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Iisrael pani mängule pitseri teisel üleminutil: Elianna Esther Anna Beard tsenderdas palli kasti ning kõrgeimale kerkinud Beck koksas peaga - 0:5. Eesti sai seejärel veel viimase võimaluse auväravaks, kui pall kasti paremas ääres valveta jäetud Bannikova jalale jõudis ning Saku Sportingu ründaja põrutas täiest südamest. Rubin oli puurisuul valmis ning suutis mänguvahendi suunata ka Mehevetsast mööda, keda lahutasid võimalikust tabamusest vaid sentimeetrid. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. Kristina Teern tegi veenva debüüdi

18-aastane Teern kuulus esimest korda naiste A-koondise valikusse ning tegi akna teises kohtumises debüüdi. Seda saab tulemusele vaatamata lugeda totaalselt õnnestunuks, sest 18-aastane FC Flora ründaja oli eestlannade poolelt teravaim lüli. Saaremaalt pärit pallur sooritas mängu jooksul kaks ohtlikku pealelööki, neist esimese kasti tagant. Tegemist polnud niisama optimistliku üritusega - Fortuna Rubin pidi pommlöögi tõrjumiseks külje maha panema.

On päris kindel, et naiste Meistriliigas tänavu 22 väravat löönud Teern on platsis ka järgmistes kohtumistes. Iseasi, kas taas põhikoosseisus, sest lõppenud aknast jäi vigastuse tõttu eemale tavapärane põhitegija Vlada Kubassova. See saab olema igati meeldiv peavalu ning kinnitab jätkuvalt, et ründajatest puudust ei tunta. Pingilt olid ju veel ka võtta Getter Saar, Emma Treiberg ja Katriin Saulus.

2. Standardolukorrad rikkusid päeva

Lähiminevikust ei meenu ühtegi mängu, kus Sinisärgid oleksid vastaste nurgalöökidega selliselt hädas olnud. Muidugi tuleb Iisraeli ka kiita, sest katsetati erinevaid lahendusi ning see ajas kohalikel juhtmed-jalad krussi. Teisalt saab jällegi tõdeda, et vigadele, mis täna saatuslikuks said, on lihtne näppu peale panna. Nii on nad ka järgmisel korral ennetatavad.

Samas oli pettumus ka see, et ise ei suudetud nurga- või karistuslöökidega erilist ohtu külvata. See võiks olla element, millega nüüd ka koduklubis tööd tehtaks - et õhku kerkitaks julgemalt ning kindla plaaniga. See on eriti hästi käpas just Kairi Himanenil, kes seda korduvalt ka demonstreeris. Fakt on aga see, et ega teda igale poole ei jagu.

Kahes kohtumises kaptenikohustusi kandnud Kairi Himanen on Eesti üks parimaid õhuvõitlejaid. Neid on vaja juurde! Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3. Jaanika Volkov tuli välja vahetada juba 38. minutil

Eesti koondis tegi avapoolajal sunnitud vahetuse, kui keskväljalt pidi lahkuma Volkov, keda asendas Renate-Ly Mehevets. Kohtumise järel selgus, et vangerduse taga seisnes tervisehäda - noorel poolkaitsjal oli mure tagareiega.

Tahtmata koduliigas tõeliselt säravale Volkovile liiga teha, siis mõjus vahetus mingis mõttes hästi. Kui FC Flora mängumootor on palliga ülimalt osav ja mängulises mõttes üks kavalamaid, siis Mehevetsa trumbid tulevad välja just pallita mängus. Neid oli Iisraeli vastu vaja, sest pall püsis vastase käes ning Tammeka poolkaitsja proovis mängu lõhkuda kustahes, kohati vahendeid valimata. Häid episoode jagus.

4. Numbrid-numbrid-numbrid

Kuna UEFA pakub ametlikest matšidest lahkesti ka numbreid, siis on patt neid mitte vaadata. Eriti siis, kui leida saab ka positiivset. Pealelöökide vallas jagunesid numbrid Eesti poolt vaadatuna 6:21, raamidesse läinud lööke oli Sinisärkidel kolm, vastasel kümme. Eks enim jäävadki kripeldama Bannikova ja Teerni üritused. Teisalt tasub tunnustavalt õlale patsutada ka Karina Korgile, kes sekkus korduvalt väga-väga vajalikult.

Viis, eriti just Rahvuste liigas, on muidugi palju, peab iga koondislane hetkeks peeglisse vaatama. See aeg on värskelt meeles ka Eesti meeste koondisel, kes sai EM-valikmängudel kaks järjestikust 0:5 kaotust. Loodetavasti pole see uus normaalsus.

Iisrael lõi viis väravat. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

5. Esimesest Rahvuste liiga aknast punkt - see on valus hoop

Pisut saab öelda, et Eesti naiste koondis on oma silmapära ja usku süstivate episoodidega (näiteks juulis Türgilt välja võideldud 2:2 viik) hellitanud vutirahva ära, sest sellest aknast loodeti selgelt enamat. Ka nad ise, see on selge. 

Fakt on aga see, et C-tasandi neljandas grupis ollakse ühe punktiga kolmandal positsioonil, väravate vaheks 0:5. See pole ideaalne algus alanud hooajale, kuid seda suurema õhinaga oodatakse oktoobrikuiseid mänge, kui vastamisi ollakse baranka peal oleva Armeeniaga. Plaan on kindel - sealt tuleb võtta kuuekas!

6. Mängu parim - Sharon Beck

Soccernet.ee on võtnud joone, et kui kaela saadakse sahmakas, jääb Eesti koondise kohtumise parim mängija välja hõikamata. Täna dikteeris matši Iisraeli ülikogenud poolkaitsja Sharon Beck, kelle söödud ja löögid alatasa pahandust tekitasid. On mõistetav, miks on ta enam kui kümme aastat Saksamaa tipus mänginud ning kuulus aastate eest ka Saksamaa A-koondise pingile.

Protokoll:

26. septembril kell 18.00 Tartu Tamme staadionil

Eesti - Iisrael 0:5 (0:2)
7. Meytal Sharabi, 17. Rahel Shtainshnaider, 60. Noa Selimhodzic, 75. Vital Zina Kats, 90+2. Sharon Beck

Hoiatused: 67. Kelly Rosen - 62. Rahel Shtainshnaider
Mänguolud: +18, päikesepaisteline ilm, väljak väga heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 337
Peakohtunik: Lisa Benn
Abikohtunikud: Sian Massey, Sophie Dennington
Neljas kohtunik: Kirsty Dowle (kõik Inglismaa)

Eesti: Karina Kork, Kelly Rosen, Siret Räämet (84. Jessika Uleksin), Rahel Repkin, Maarja Saulep (68. Anette Salei), Mari Liis Lillemäe (68. Katrin Kirpu), Kairi Himanen, Jaanika Volkov (38. Renate-Ly Mehevets), Kristina Bannikova, Kristina Teern, Lisette Tammik.
Varus: Victoria Vihman, Keiti Kruusmann, Renate-Ly Mehevets, Anette Salei, Liisa Merisalu, Katrin Kirpu, Emma Treiberg, Eva-Maria Niit, Kristiina Tullus, Katriin Saulus, Getter Saar, Jessika Uleksin.

Iisrael: Fortuna Rubin, Elianna Esther Anna Beard, Shani David, Opal Sofer, Meytal Sharabi, Irena Kuznezov (70. Noam Achtel), Sharon Beck, Marian Awad (77. Asia Derksan), Rahel Shtainshnaider (64. Koral Hazan), Noa Selimhodzic (64. Vital Zina Kats), Eden Avital (70. Batoul Dar Khalil).
Varus: Marom Keren, Lama Ghanama, Itaf Alkisi, Batoul Dar Khalil, Yahli Leah Cohen, Koral Hazan, Asia Derksan, Rania Rashed, Vital Zina Kats, Hodaya Biton, Maria Almesri, Noam Achtel.

Standings provided by Sofascore

SEOTUD LOOD

SEOTUD LOOD

Suure kaotuse saanud koondise peatreener: andsime mängu käest kahe esimese väravaga
EESTI NAISTE KOONDIS

Suure kaotuse saanud koondise peatreener: andsime mängu käest kahe esimese väravaga

Himanen vahetult pärast lõpuvilet: tahaks juba korduskohtumist ja tõestada, et 0:5 pole tegelik vahe
EESTI NAISTE KOONDIS

Himanen vahetult pärast lõpuvilet: tahaks juba korduskohtumist ja tõestada, et 0:5 pole tegelik vahe

A-koondises debüüdi teinud ründaja: eks väike hirm oli, aga ei lubanud sel endast võitu saada
EESTI NAISTE KOONDIS

A-koondises debüüdi teinud ründaja: eks väike hirm oli, aga ei lubanud sel endast võitu saada

SEOTUD PILDIGALERII

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska
Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK