MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MEISTRILIIGA
2 Link kopeeritud

Luup peale | Tammeka hammustas kaardisajus ka teist mullust suurüllatajat (galerii!)

2 Link kopeeritud
Siim Pulst pilt
Siim Pulst
Siim Pulst pilt
Siim Pulst

Tammeka kaitsekindluse hinnaks oli kaheksa kollast kaarti. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Tartu Tammekale ennustati Premium liigas rasket hooaega, kuid kahe esimese vooruga on nad hammustanud juba mõlemat eelmise aasta suurüllatajat ning laovad vundamenti, et Tallinna Kalevilt ja Pärnu Vapruselt positsioon tabeli keskosas tagasi võtta. 

Avavoorus kümnekesi mängides Kalevi vastu kaotusseisust välja tulnud ja 1:1 viigi päästnud Tammeka leidis end teises voorus Vapruse vastu vastupidisest olukorrast, aga sai ise arvulises enamuses mängides 1:0 edust kinnihoidmisega hakkama.

Kaootiliste avaminutite järel Sepa kunstmurul osutus esimene ohtlik olukord 4. minutil kohe ka murranguliseks. Olawale Tanimowo tsenderdas, Ahmed Basher jätkas peaga ja Herman Pedmanson pääses Ott Nõmmega vastamisi, misjärel Uku Kõrre ta seljatagant maha lükkas. Pallimängimise üritust ei olnud, nii et ainuvõimaliku otsusena tõusis peakohtunik Martti Puki taskust punane kaart! Nõmm aimas Basheri penaltilöögi suuna ära, kuid pall lendas püüdmatult värava ülemisse nurka - 1:0!

Kristjan Kask laskus keskväljalt Kõrre kohale keskkaitsesse ja Vaprus jätkas 4-4-1 asetuses, kuid Tammeka oli sõiduvees ja otsis aktiivselt teist väravat. Hulk standardolukordi ja löögiüritusi ei toonud siiski kaasa väga ohtlikke momente, sest parimad olukorrad lõppesid suluseisudega.

Veerandtunni järel Tammeka surve rahunes ning kümnemeheline Vaprus hakkas periooditi isegi rohkem palli valdama, kuid väravavõimalusi nad luua ei suutnud. Teisel poolajal läks pallikontroll veelgi enam külaliste kätte, ent võimalusi tekkis ikkagi peaasjalikult Tammeka kiirrünnakutel.

Tanimowo ja Patrick Genro Veelma said mõlemad palju kordi täpsust proovida, kuid löögid vihisesid ikka ja jälle kas väravast mööda või siis maandusid Nõmme kinnaste vahel. 73. minutil jõudis ehk isegi kõige lähemale Giacomo Uggeri, kes lõikas söödu vahelt, tormas ise trahvikasti paremast küljest värava suunas ja saatis palli tagumise posti suunas, aga Nõmm vastas talle jalatõrjega.

Vapruse ainus tõsiseltvõetav viigivariant avanes 79. minutil, mil Kristjan Kask pääses Henri Välja karistuslöögi järel peaga löögile, aga saatis viieltkasti tagant palli otse Richard Alandi suunas. Nii hoidiski Tammeka eduseisust suuremate probleemideta kinni, olgugi et kohtumine läks närviliseks ning tõi tartlastele kaasa ühtekokku kaheksa kollast kaarti. Soccernet.ee tähelepanekud:

Uku Kõrre lõpetas mängu Vapruse fännisektoris. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

1. Vapruse raudmehe vaevaline algus

Uku Kõrre tegi eelmisel aastal fantastilise hooaja, olles kogu Premium liiga peale ainus väljakumängija, kes kogus 36 vooru jooksul kokku maksimaalsed mänguminutid. See seeria katkes aga sel hooajal kohe avavoorus, kui ta ei saanud vigastuse tõttu Paide Linnameeskonna vastu kaasa teha.

Teiseks vooruks naasis Kõrre Vapruse algkoosseisu, nagu ka äärekaitsja Martin Käos, kuid ta ei jõudnud nelja minutitki väljakul veeta, sest hetkeline uinumine ja sellele järgnenud viga tõid talle punase kaardi. Seega peab Vaprus ka uuel nädalal FC Kuressaaret võõrustades ilma Kõrreta läbi ajama.

Kõrre puudumisel lappis keskkaitset avavoorus Ranet Ristikivi, kes varasemalt pigem tuntud kui äärekaitsja. Täna jäi Ristikivi aga pingile ning Igor Prins eelistas nihutada sinna keskväljalt Kristjan Kase, kes on varemgi olude sunnil keskkaitses mänginud. Kõrre siirdus riietusruumist läbikäimise järel tribüünile, kus ta vaatas ülejäänud kohtumist koos oma meeskonna fännidega, kaelas Vapruse fännisall.

Tartu publikul on põhjust Tammeka seninäidatu üle uhke olla. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

2. Tammeka kompromissitu võitlus

Patrick Genro Veelma avaldas mängujärgses intervjuus arvamust, et Tammeka on kahe hooaja vahel kõige rohkem juurde pannud võitluslikkuse osas. See pole niisama suusoojaks öeldud, vaid paistab avavoorudes teravalt silma kõigile, kes Tammeka kohtumisi vaadanud.

Ka eelmisel aastal alustas Tammeka hooaega tugevate kaitseesitustega, aga kui võidud kuidagi järgneda ei tahtnud ja tabeliseis hapuks muutus, eriti pärast kogenud liidrite Taijo Teniste ja Sander Puri vigastusi, siis kippus kaitsedistsipliin logisema. Duellides jäädi pehmeks ega toetatud teineteist piisavalt, mistõttu leiti end tihti kiiresti kaotusseisust.

Selle hooaja alguses on Tammeka näidanud sellist kompromissitut võitlust, mis oli eelmisel aastal Vapruse üheks peamiseks trumbiks. Isegi kui pallivaldamise osas ei suju mängud alati niimoodi, nagu tartlased tahaks, püsib kaitses kord majas ning vasturünnakuteks jagub Tammekal hulganisti kvaliteetseid mängijaid.

Agressiivse kaitsetööga kaasneb aga ka suur hulk kaarte, mis maksid Tammekale avavoorus juba kätte David Eptoni kahe kollase näol. Kahe mänguga kokku on Tammeka teeninud koguni 13 kollast kaarti ja ühe punase, mis on äärmiselt kõrge näitaja. Ka teises voorus tekitasid kaardid tartlastele peavalu, sest lisaks Eptoni puumisele pidi Marti Pähn varakult välja vahetama nii Basheri, Dominic Laaneotsa kui ka Herman Pedmansoni, et vältida teise hoiatuse ohtu.

See tingis omakorda tavatuid kooslusi väljakul. Kui mängu alguses moodustasid ründepaari Basher ja Pedmanson ning keskväljapaari Laaneots ja Uggeri, siis vaheaja järel mängisid rünnakul hoopis Priit Peedo ja Olawale Tanimowo ning Pedmanson langes keskväljale Laaneotsa asemele. Kui aga ka Pedmanson välja tuli vahetada, siis tuli keskväljale tavapärane kaitsja Laurits Õunpuu ning Devid Lehter saabus rünnakule, kust Tanimowo omakorda naasis äärele.

Kogu see puslemäng jättis Tammeka mängule jälje, sest teisel poolajal läks kohtumine nende vaatevinklist üha närvilisemaks. Kollaste kaartide hinnaga suudeti aga suurem oht enda väravale ära hoida.

Herman Pedmanson. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

3.  Mängu parim - Herman Pedmanson

Kui eelmist hooaega alustas Tammeka noor poolkaitsja veel selge varumehena, kellelt suurt midagi ei oodatud, siis läbimurdeaasta järel on temast tänaseks saanud juba üks meeskonna võtmemängijaid, olgugi et vanust on tal ikkagi vaid 18 aastat. Särtsakas esitus alumise ründajana teenis Tammekale varajase penalti ning valmistas Vapruse kaitseliinile ka pressinguga kõvasti peavalu.

Protokoll:

9. märtsil kell 12.30 Tartu Sepa jalgpallikeskuse kunstmuruväljakul

Tartu JK Tammeka - Pärnu JK Vaprus  1:0 (1:0)
6. pen. Ahmed Basher

Väravasöödud: 6. Herman Pedmanson
Hoiatused: 24. Dominic Laaneots, 40. Ahmed Basher, 46. Tanel Tammik, 54. Herman Pedmanson, 75. Laurits Õunpuu, 76. Rasmus Kallas, 81. Patrick Genro Veelma, 88. Devid Lehter - 42. Kevin Kauber, 65. Henri Välja
Eemaldamine: 4. Uku Kõrre (Vaprus)
Mänguolud: -1, pilves ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 249
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Maikel Mikson, Silver Sepp
Neljas kohtunik: Priit Alekask
VAR: Karl Koppel
AVAR: Jaan Roos

Tammeka: Richard Aland, Mairo Miil, Reio Laabus, Tanel Tammik, Rasmus Kallas, Dominic Laaneots (46. Laurits Õunpuu), Giacomo Uggeri, Herman Pedmanson (69. Devid Lehter), Olawale Tanimowo, Patrick Genro Veelma, Ahmed Basher (46. Priit Peedo).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Laurits Õunpuu, Mait Vaino, Marius Vister, Kevin Burov, Devid Lehter, Robin Mathias Müür, Akaki Gvineria, Priit Peedo.

Vaprus: Ott Nõmm, Martin Käos, Magnus Villota, Uku Kõrre, Kevin Aloe, Mathias Villota, Kristjan Kask, Henri Välja, Sander Kapper, Enrico Veensalu (73. Joonas Sild), Kevin Kauber (87. Ronaldo Tiismaa).
Varus: Hendrik Vainu, Marten-Chris Paalberg, Virgo Vallik, Markus Miiter, Ranet Ristikivi, Robin Limberg, Matthias Limberg, Ronaldo Tiismaa, Joonas Sild.

SEOTUD PILDIGALERII

Fotograaf: Liisi Troska

Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska Fotograaf: Liisi Troska
Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK