4 Link kopeeritud

Luup peale | Teravusele orienteeritud vaheajalüke viis Paide karukoopas võiduni (galerii!)

Martti Kallas pilt
Martti Kallas

Paide nõelas Vaprust teisel poolajal kolm korda. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Pärnu Vaprus sai Premium liiga avavooru mängus Paide Linnameeskonnaga esimesel poolajal küll edukalt hakkama, kuid seejärel panid külalised klassi maksvusele ja võtsid kindla 3:0 võidu.

Vapruse väravavaht Ott Nõmm pidi esimest korda korralikult sirutama juba teisel minutil, kui külalised nurgalöögi järel löögile pääsesid. Loetud sekundid hiljem lidus Thomas Agyepong mööda paremat äärt kiirrongi kombel ülespoole, kuid Robi Saarma löök väravaesiselt jäi nõrgaks.

Veerandtunni täitudes avanes Paidel esimene väga hea võimalus. Henrik Ojamaa lõikas vasakult äärelt kasti ja mängis üle nii Joonas Silla kui ka Magnus Villota, aga Nõmm jäi taas alistamatuks. 19-aastane väravavaht tegi korraliku jalatõrje.

Üks Paide rünnak järgnes teisele. Vaid mõni minut pärast Ojamaa võimalust sai karistusalas põrkelt lüüa kapten Andre Frolov, aga taas jäi väravavõrk puutumatuks – kogenud mängumees kõmmutas palli vasaku jalaga üle värava.

Veidi pärast paarikümne minuti täitumist sai Vaprus end mõneks ajaks käima. Küll sai lööki proovida Kevin Kauber ja äärelt jooksu pista Enrico Veensalu, aga väravani ei jõutud. Seejärel jätkus kõik vanas rütmis: palli hoidis ja võimalusi lõi pigem Paide, pärnakad seisid vapralt kaitses.

Küll sai proovida Kristofer Piht, siis keegi teine, aga väravaluku lahtimuukimine Paidel esimese poolaja vältel ei õnnestunud. Paar võimalust tekkis ka Vaprusel, aga mitte midagi eriti ohtlikku.

Teine poolaeg algas tormiliselt – Predrag Medic pääses standardolukorra ajal peaga löögile ning pall tabas Sander Kapperit. Paide mängijad olid veendunud, et Vapruse mees tabas palli käega – mäng aga jätkus ning pärnakad tulid kärmelt kontrarünnakule, mille lõpetuseks tõstis Enrico Veensalu palli vastu Paide kaitsjat. Nüüd olid jällegi pärnakad veendunud, et määrata tuleks penalti.

Videoruumis kontrolliti olukordi pingsalt ning leiti kinnitus – Medici pealöök tabas esimeses olukorras Kapperi kätt. Robi Saarma asus penaltit sooritama ning naelutas palli vasakusse alanurka – 1:0!

Paide sai juhtväravast küll indu juurde, ent mängu esimene supervõimalus (kui penaltiolukord kõrvale jätta) avanes hoopis Vaprusel. Kristjan Kask lajatas kastijoone tagant väravale ja pall võttis kaitsjast rikošeti, misjärel avanes Kevin Kauberil üks-ühele olukord. Paraku ei suutnud ründaja palli raamide vahele paigutada, vaid lajatas üle. See jäigi Vapruse ainsaks väga heaks võimaluseks teisel poolajal.

Järgnes Paide rünnak, taaskord tekitas teravust Thomas Agyepong. Väle ründaja söötis palli otsajoonelt värava ette ning Siim Luts paigutas selle sealt võrku – 2:0! Juba järgmisel rünnakul oli Paidel võimalus lüüa ka kolmas värav, aga Andre Frolov paigutas palli tagumisest postist mööda.

Paide võimalused tulidki peamiselt läbi Agyepongi ning ehkki Vaprus proovis aeg-ajalt kontrarünnakute abil vastu nõelata, ei pidanud Ebrima Jarju lõpuks tegema ainsatki tõrjet. Üleminutitel jõudis Paide ka kolmanda väravani, kui Nõmme tõrjest jäi Dimitri Jepihhini lähilöögi vastu väheks ning palli ei suutnud minema klaarida ka Sild – lõppseisuks 3:0.

Soccernet.ee tähelepanekud mängust:

1. Paide superrelv – Thomas Agyepong

Mullu suvel Paidega liitunud Agyepong ei löönud eelmisel hooajal lauale kuigi muljetavaldavat statistikat, ent tema panus Paide ründetegevusse oli igaühele silmaga näha. Kahe hooaja vahel ei ole ghanalane käiku välja võtnud – ka Vapruse vastu oli just tema põhiliseks pahandusekülvajaks.

Kui esimesel poolajal tegutses ta paremal äärel, siis teiseks poolajaks lülitas Ivan Stojkovic Kristofer Pihti asemel platsile Siim Lutsu ning sellest tulenevalt liikus Agyepong vasakule. Seal tulid ääremängija trumbid eriti hästi esile.

Vapruse paremkaitses mänginud Joonas Sild, kes sai esimesel poolajal Henrik Ojamaa ohjeldamisega normaalselt hakkama, jäi teisel kolmveerandtunnil selgelt hätta. Agyepong lõi mitu väga head võimalust, millest üks päädis Lutsu väravaga.

Agyepongi-laadne mängumees ei ole Eestimaal kuigi tavapärane nähtus, temaga toime tulemine pole lihtne ühegi kaitsja jaoks. Ghanalase vasakule äärele liigutamine oli peatreener Ivan Stojkovici vaatest geniaalne lüke, sest tema suutlikkus seal ning Lutsu võimekus samaaegselt paremal äärel pahandust külvata osutusid Paide jaoks üliolulisteks trumpideks.

2. Juhtvärav andis mängu Paidele

Esimesel poolajal seisis Vaprus väga distsiplineeritult ja hästi kaitses – Paidel avanes vaid paar üksikut võimalust. Üks neist – Henrik Ojamaa oma – oli küll väga hea, kuid väravaluku lahtimuukimine ei tahtnud õnnestuda.

Teise kolmveerandtunni alguses haaras Paide juhtohjad ning ühes sellega ka täieliku kontrolli mängu üle. Ehkki väravaolukord sündis selgelt õnnega pooleks – Sander Kapperi käepuude andis Paidele penalti –, tõi Robi Saarma tabamus tiitlisoosikule uue hingamise.

Paide mängijad penaltit nõudmas. Videokontrolli järel see ka saadi. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Mõned minutid hiljem järgnes ka teine värav. Paide teravusele vastumürgi leidmisega jäi Vaprus selgelt hätta – juba veerand tundi enne mängu lõppu tundus Paide võit ainuvõimalik tulemus. “Tuhinat ja energiat polnud, läks natuke lappama. Paha," rääkis Vapruse kapten Magnus Villota mängu järel Soccernet TV otse-eetris.

3. Jepihhini debüüt ja värav

18-aastane Dimitri Jepihhin sekkus mängu vahetusest 80. minutil. Tegemist oli seejuures tema Premium liiga debüüdiga, sest mullune hooaeg jäi tal tõsise vigastuse tõttu suuresti vahele ning alates septembrist esindas ta liigamängudes vaid Esiliigas pallivat Paide U21 meeskonda.

Debüütmängus vajas Jepihhin aga vaid 15 minutit, et lüüa oma elu esimene kõrgliigavärav. JK Tabasalu kasvandik pääses Ott Nõmmega silmitsi ja paigutas palli võrku.

Tõsi, natuke tuleb Jepihhinil tänada ka õnne – Nõmm suutis löögi juba põhimõtteliselt tõrjuda, aga õnnelik vint põrgatas mänguvahendi ikkagi värava suunas ning sellega mitte arvestanud Joonas Sild lõi mänguvahendit klaarida proovides vaid tühja õhku. Pall põrkas väravasse ja tegi pikalt traumaga maadelnud noorele mängumehele debüüdil kena kingituse.

4. Mängu parim – Siim Luts

Lutsu sekkumine vaheajal oli see, mis Paide rünnakutesse elu tõi. Sellega kaasnenud positsioonide vahetamine tõi külaliste trumbid märksa tugevamalt esile, kui esimesel poolajal platsil olnud asetus.

3. märtsil kell 14.30 Pärnu Rehepapi kunstmuruväljakul

Pärnu JK Vaprus - Paide Linnameeskond 0:3 (0:0)
56. pen. Robi Saarma, 73. Siim Luts, 90+7. Dimitri Jepihhin

Väravasöödud: 56. Predrag Medic, 73. Thomas Agyepong, 90+7. Karl Mööl
Hoiatused: 87. Joonas Sild, 90+3. Kevin Aloe - 35. Thomas Agyepong, 48. Siim Luts, 90+2. Oskar Hõim
AVAR: Risto Eelmaa

Vaprus: Ott Nõmm, Kevin Aloe, Ranet Ristikivi, Magnus Villota, Joonas Sild, Kristjan Kask, Henri Välja (90. Robin Limberg), Mathias Villota, Enrico Veensalu (80. Ronaldo Tiismaa), Sander Kapper (80. Matthias Limberg), Kevin Kauber (90. Virgo Vallik).
Varus: Hendrik Vainu, Uku Kõrre, Marten-Chris Paalberg, Virgo Vallik, Markus Miiter, Robin Limberg, Matthias Limberg, Sander Kõlvart, Ronaldo Tiismaa.

Paide: Ebrima Jarju, Joseph Saliste, Dehninio Muringen, Nikita Baranov, Abdul Razak Yusif (89. Silver Alex Kelder), Andre Frolov (80. Karl Mööl), Predrag Medic (74. Oskar Hõim), Thomas Agyepong, Henrik Ojamaa (80. Dimitri Jepihhin), Robi Saarma, Kristofer Piht (46. Siim Luts).
Varus: Mihkel Aksalu, Robin Kane, Abega Enyang Ngu, Dimitri Jepihhin, Siim Luts, Oskar Hõim, Karl Mööl, Silver Alex Kelder.

Fotograaf: Svetlana Valijeva

Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva Fotograaf: Svetlana Valijeva
Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#292 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#295 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#296 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#297 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#298 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#299 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#300 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#301 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#302 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#303 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }