Link kopeeritud

Luup peale | Trans sai järjekordse suure kolaka, Tammeka läheb koondisepausile esinelikus (galerii!)

Kristjan Remmelkoor pilt
Kristjan Remmelkoor

Giacomo Uggeri tähistas oma karjääri esimest Premium liiga väravat. Foto: Sergei Stepanov

Tartu Tammeka teenis Premium liigas oma esimese viieväravalise võidu pärast 2018. aastat, alistades kolmanda vooru mängus võõrsil Narva Transi 5:0.

Mängupildi järgi Tammeka ei surunud, aga kui tartlased pääsesid Transi karistusalasse või selle lähedusse, olid narvalaste kaitsjad alatihti klaarimiste ja markeerimistega hädas.

Külalised läksid kahest standardolukorrast juba 12. minutiks 2:0 juhtima. Skoor avati nurgalöögist, kui Patrick Genro Veelma tsenderdas ning end Aleksandr Ivanjušinist vabaks jooksnud Tanel Tammik sahistas peaga võrku.

Teises olukorras tõmbas Šalva Burjanadze napilt oma karistusalast väljaspool kollase kaardi hinnaga jala alt Veelmal, kes läks ise teenitud trahvilööki sooritama. Veelma lõi palli narvalaste jalgadesse, aga sealt põrkas mänguvahend viiekasti joonele ette Giacomo Uggerile, kes lõi oma karjääri esimese Premium liiga värava.

Transi avapoolaja parim moment tekkis 25. minutil. Ivanjušin andis paremalt äärelt hea madala tsenderduse, Zakaria Beglarišvili ei saanud pallile pihta, Leonardo Rolon sai, aga argentiinlase löögi Richard Aland jalaga tõrjus. Jätkupalli lennutas Rolon taevasse.

Transi peatreener Aleksei Jeremenko reageeris vaheajal asjade seisule kolmikvahetusega, kuid sellest polnud kasu, kuna juba teise poolaja teisel minutil pääses Tammeka 3:0 juhtima. Burjanadze klaarimisüritus põrkas Veelma jalast karistusalasse, kus Kelsey Egwu palli kohkunult oma jala eest läbi lasi ning lõpuks oli küsimus ainult selles, kas värava lööb Ezekiel Tanimowo või Ahmed Basher. Tanimowo ennetas ülinapilt tiimikaaslast ning pani võrgu sahisema.

54. minutil võitis David Epton keskväljal palli ning Basher tormas sellega kasti, kuid tulistas üle värava. Kaks minutit hiljem andis Herman Pedmanson hea läbisöödu Veelmale, kelle lähilöögi Aleksei Matrossov jalaga tõrjus.

Transil tekkis hiilgav võimalus 57. minutil pärast Deniss Poljakovi madalat tsenderdust. Pierre Kabore pääses värava eest kaks korda järjest jalaga löögile, kuid eile oma 30. sünnipäeva tähistanud kapten Aland säras suurepärase topelttõrjega. Kohe järgnes Vaja Nemsadze löök, mille keskkaitsja Reio Laabus väravajoone eest jalaga tõrjus, ning seejärel veel ka Roloni kauglöök, mille Aland pareeris altnurgast kätega üle otsajoone. Tormilise olukorra lõpetuseks jäi Aland korraks väljakule siruli hinge tõmbama.

65. minutil soovis Egwu keskkaitsest palli ette lüüa, kuid Basher sai jala vahele. Veelma riputas seepeale palli karistusalasse Tanimowole, kes jätkas ühe puutega värava ette jõudnud Basherile. Viimane suunas jalasirutusega mängukera ristnurka ja Tammeka juhtis 4:0.

Lõppseis vormistati 76. minutil. Rasmus Kallas saatis pika palli Transi karistusalasse, Tanimowo möödus seal esimese puutega Aleksandr Jegorovist ja vormistas teise puutega Tammeka viienda tabamuse.

Tammeka alistas Transi 5:0. Foto: Sergei Stepanov

85. minutil oli Tammeka ülilähedal ka kuuendale väravale. Akaki Gvineria triblas Egwust mööda ja söötis Laurits Õunpuule, kes kolistas paarilt meetrilt latti.

Asjad olid lõpus nii klaarid, et kohtunik Kristo Tohver ühtki üleminutit ei lisanud. Tammeka võttis Premium liigas oma esimese võõrsilvõidu pärast eelmise aasta maikuud. Tähelepanekuid mängust:

1. Tammeka esinelikus, Trans kuival

Tammeka, kellele ennustati hooaja eel viimast kohta, on nüüd teeninud kolme esimese mänguga seitse punkti ning omab väravate vahet 7:1. Tänane võit tagas selle, et tartlased lähevad pärast kolme vooru märtsikuisele koondisepausile esinelikuklubina. Täpne koht - kas kolmas või neljas - koondisepausi ajaks selgub homme, see sõltub Nõmme Kalju tulemusest Nõmme Unitedi vastu.

Trans on saanud aga kolme vooruga kolm hirmsat kolakat - väravate vahega 0:14. Koos eelmise hooaja lõpuga on narvalased Premium liigas kaotanud seitse mängu järjest ning lasknud endale kuues järjestikuses kohtumises lüüa vähemalt kolm väravat.

2. Basher liigub graafikust ees

Tammeka hooaja avamisüritusel hõikas Nigeeria ründaja Ahmed Basher välja, et plaanib lüüa tänavu 20 väravat. See võis tunduda naljakas, kuna mullu ei skoorinud Premium liigas ükski mängija rohkem kui 16 korda ning Tammeka jäi liigas eelviimaseks meeskonnaks.

Praegu liigub Basher aga kindlalt oma eesmärgi-graafikust ees. Kuna kahes esimeses mängus realiseeris aafriklane penalti, siis on ta hetkel lausa 36 värava graafikus (üks värav mängu kohta).

3. Väljakul käis viis grusiini

Harukordse juhusena käis tänases Eesti kõrgliigamängus Narvas väljakul lausa viis grusiini: neli Transi talvist täiendust - Zakaria Beglarišvili (mängis 45 minutit), Šalva Burjanadze (90 minutit), Sergo Kuhhianidze (45 minutit), Vaja Nemsadze (45 minutit) - ning 17-aastane Tammeka ründaja Akaki Gvineria (27 minutit).

Kuna nii Bi Sehi Elysee Irie kui ka Deniss Poljakov alustasid mängu pingilt, kandis Beglarišvili avapoolajal ka Transi kaptenipaela.

4. Mängu parim - Patrick Genro Veelma

Veelma oli osaline lausa neljas esimeses väravas. Esimesele andis ta kornerist resultatiivse tsenderduse, teise puhul põrkas tema teenitud ja löödud karistuslöök narvalastest skoorijale ette, kolmandas olukorras võitles ta Burjanadzega nii edukalt, et Veelma jalapõrge osutus väravasööduks, ning neljanda puhul andis ta mõõdetult eelviimase söödu. Lisaks sooritas Veelma kolm teravat kauglööki, millest ühe oleks Matrossov peaaegu väravasse pillanud, aga sai napilt väravajoone kohalt kätte.

16. märtsil kell 14.30 Narva FAMA staadionil

JK Narva Trans -  Tartu JK Tammeka  0:5 (0:2)
8. Tanel Tammik, 12. Giacomo Uggeri, 47., 76. Ezekiel Tanimowo, 65. Ahmed Adebayo Basher

Väravasöödud: 8., 12., 47. Patrick Genro Veelma, 65. Ezekiel Tanimowo, 76. Rasmus Kallas
AVAR: Veiko Mõtsnik

Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Jegorov (82. Artjom Škinjov), Kelsey Egwu, Šalva Burjanadze, Aleksandr Ivanjušin, German Šlein, Leonardo Rolon, Jegor Žuravljov (46. Vaja Nemsadze), Zakaria Beglarišvili (46. Deniss Poljakov), Pierre Kabore, Sergo Kuhhianidze (46. Taaniel Usta).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Valeri Šantenkov, Deniss Sibul, Vaja Nemsadze, Taaniel Usta, Artjom Škinjov, Bi Sehi Elysee Irie, Viktor Kudriašov, Deniss Poljakov.

Tammeka: Richard Aland, Rasmus Kallas, Tanel Tammik, Reio Laabus, Mairo Miil, Giacomo Uggeri (73. Dominic Laaneots), David Epton, Patrick Genro Veelma (79. Devid Lehter), Herman Pedmanson (63. Akaki Gvineria), Ezekiel Tanimowo (79. Laurits Õunpuu), Ahmed Basher (79. Priit Peedo).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Laurits Õunpuu, Marius Vister, Dominic Laaneots, Kevin Burov, Devid Lehter, Akaki Gvineria, Priit Peedo, Mihkel Sepp.

Fotograaf: Sergei Stepanov

Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov Fotograaf: Sergei Stepanov
Veerandfinaalid
EM-päevik
Erinevaid mõtteid
MEELELAHUTUSLIK VIKTORIIN

Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?

object(Poll)#284 (6) { ["poll_id"]=> string(3) "470" ["question"]=> string(17) "Kes võidab EM-i?" ["order_nr"]=> string(0) "" ["date_added"]=> string(10) "1718305646" ["vote_count"]=> string(4) "1499" ["variant"]=> array(9) { [0]=> object(PollVariant)#287 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2323" ["answer"]=> string(8) "Saksamaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "1" ["vote_count"]=> string(3) "355" } [1]=> object(PollVariant)#288 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2324" ["answer"]=> string(11) "Prantsusmaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "2" ["vote_count"]=> string(3) "252" } [2]=> object(PollVariant)#289 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2325" ["answer"]=> string(9) "Inglismaa" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "3" ["vote_count"]=> string(3) "237" } [3]=> object(PollVariant)#290 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2326" ["answer"]=> string(9) "Hispaania" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "4" ["vote_count"]=> string(3) "277" } [4]=> object(PollVariant)#291 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2327" ["answer"]=> string(8) "Portugal" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "5" ["vote_count"]=> string(3) "124" } [5]=> object(PollVariant)#292 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2328" ["answer"]=> string(7) "Itaalia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "6" ["vote_count"]=> string(2) "76" } [6]=> object(PollVariant)#293 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2329" ["answer"]=> string(7) "Holland" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "7" ["vote_count"]=> string(2) "59" } [7]=> object(PollVariant)#294 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2330" ["answer"]=> string(6) "Belgia" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "8" ["vote_count"]=> string(2) "29" } [8]=> object(PollVariant)#295 (5) { ["variant_id"]=> string(4) "2331" ["answer"]=> string(11) "Keegi teine" ["url"]=> NULL ["order_nr"]=> string(1) "9" ["vote_count"]=> string(2) "90" } } }