Luup peale | Trans sai järjekordse suure kolaka, Tammeka läheb koondisepausile esinelikus (galerii!)
Tartu Tammeka teenis Premium liigas oma esimese viieväravalise võidu pärast 2018. aastat, alistades kolmanda vooru mängus võõrsil Narva Transi 5:0.
Mängupildi järgi Tammeka ei surunud, aga kui tartlased pääsesid Transi karistusalasse või selle lähedusse, olid narvalaste kaitsjad alatihti klaarimiste ja markeerimistega hädas.
Külalised läksid kahest standardolukorrast juba 12. minutiks 2:0 juhtima. Skoor avati nurgalöögist, kui Patrick Genro Veelma tsenderdas ning end Aleksandr Ivanjušinist vabaks jooksnud Tanel Tammik sahistas peaga võrku.
Teises olukorras tõmbas Šalva Burjanadze napilt oma karistusalast väljaspool kollase kaardi hinnaga jala alt Veelmal, kes läks ise teenitud trahvilööki sooritama. Veelma lõi palli narvalaste jalgadesse, aga sealt põrkas mänguvahend viiekasti joonele ette Giacomo Uggerile, kes lõi oma karjääri esimese Premium liiga värava.
Transi avapoolaja parim moment tekkis 25. minutil. Ivanjušin andis paremalt äärelt hea madala tsenderduse, Zakaria Beglarišvili ei saanud pallile pihta, Leonardo Rolon sai, aga argentiinlase löögi Richard Aland jalaga tõrjus. Jätkupalli lennutas Rolon taevasse.
Transi peatreener Aleksei Jeremenko reageeris vaheajal asjade seisule kolmikvahetusega, kuid sellest polnud kasu, kuna juba teise poolaja teisel minutil pääses Tammeka 3:0 juhtima. Burjanadze klaarimisüritus põrkas Veelma jalast karistusalasse, kus Kelsey Egwu palli kohkunult oma jala eest läbi lasi ning lõpuks oli küsimus ainult selles, kas värava lööb Ezekiel Tanimowo või Ahmed Basher. Tanimowo ennetas ülinapilt tiimikaaslast ning pani võrgu sahisema.
54. minutil võitis David Epton keskväljal palli ning Basher tormas sellega kasti, kuid tulistas üle värava. Kaks minutit hiljem andis Herman Pedmanson hea läbisöödu Veelmale, kelle lähilöögi Aleksei Matrossov jalaga tõrjus.
Transil tekkis hiilgav võimalus 57. minutil pärast Deniss Poljakovi madalat tsenderdust. Pierre Kabore pääses värava eest kaks korda järjest jalaga löögile, kuid eile oma 30. sünnipäeva tähistanud kapten Aland säras suurepärase topelttõrjega. Kohe järgnes Vaja Nemsadze löök, mille keskkaitsja Reio Laabus väravajoone eest jalaga tõrjus, ning seejärel veel ka Roloni kauglöök, mille Aland pareeris altnurgast kätega üle otsajoone. Tormilise olukorra lõpetuseks jäi Aland korraks väljakule siruli hinge tõmbama.
65. minutil soovis Egwu keskkaitsest palli ette lüüa, kuid Basher sai jala vahele. Veelma riputas seepeale palli karistusalasse Tanimowole, kes jätkas ühe puutega värava ette jõudnud Basherile. Viimane suunas jalasirutusega mängukera ristnurka ja Tammeka juhtis 4:0.
Lõppseis vormistati 76. minutil. Rasmus Kallas saatis pika palli Transi karistusalasse, Tanimowo möödus seal esimese puutega Aleksandr Jegorovist ja vormistas teise puutega Tammeka viienda tabamuse.
85. minutil oli Tammeka ülilähedal ka kuuendale väravale. Akaki Gvineria triblas Egwust mööda ja söötis Laurits Õunpuule, kes kolistas paarilt meetrilt latti.
Asjad olid lõpus nii klaarid, et kohtunik Kristo Tohver ühtki üleminutit ei lisanud. Tammeka võttis Premium liigas oma esimese võõrsilvõidu pärast eelmise aasta maikuud. Tähelepanekuid mängust:
1. Tammeka esinelikus, Trans kuival
Tammeka, kellele ennustati hooaja eel viimast kohta, on nüüd teeninud kolme esimese mänguga seitse punkti ning omab väravate vahet 7:1. Tänane võit tagas selle, et tartlased lähevad pärast kolme vooru märtsikuisele koondisepausile esinelikuklubina. Täpne koht - kas kolmas või neljas - koondisepausi ajaks selgub homme, see sõltub Nõmme Kalju tulemusest Nõmme Unitedi vastu.
Trans on saanud aga kolme vooruga kolm hirmsat kolakat - väravate vahega 0:14. Koos eelmise hooaja lõpuga on narvalased Premium liigas kaotanud seitse mängu järjest ning lasknud endale kuues järjestikuses kohtumises lüüa vähemalt kolm väravat.
2. Basher liigub graafikust ees
Tammeka hooaja avamisüritusel hõikas Nigeeria ründaja Ahmed Basher välja, et plaanib lüüa tänavu 20 väravat. See võis tunduda naljakas, kuna mullu ei skoorinud Premium liigas ükski mängija rohkem kui 16 korda ning Tammeka jäi liigas eelviimaseks meeskonnaks.
Praegu liigub Basher aga kindlalt oma eesmärgi-graafikust ees. Kuna kahes esimeses mängus realiseeris aafriklane penalti, siis on ta hetkel lausa 36 värava graafikus (üks värav mängu kohta).
3. Väljakul käis viis grusiini
Harukordse juhusena käis tänases Eesti kõrgliigamängus Narvas väljakul lausa viis grusiini: neli Transi talvist täiendust - Zakaria Beglarišvili (mängis 45 minutit), Šalva Burjanadze (90 minutit), Sergo Kuhhianidze (45 minutit), Vaja Nemsadze (45 minutit) - ning 17-aastane Tammeka ründaja Akaki Gvineria (27 minutit).
Kuna nii Bi Sehi Elysee Irie kui ka Deniss Poljakov alustasid mängu pingilt, kandis Beglarišvili avapoolajal ka Transi kaptenipaela.
4. Mängu parim - Patrick Genro Veelma
Veelma oli osaline lausa neljas esimeses väravas. Esimesele andis ta kornerist resultatiivse tsenderduse, teise puhul põrkas tema teenitud ja löödud karistuslöök narvalastest skoorijale ette, kolmandas olukorras võitles ta Burjanadzega nii edukalt, et Veelma jalapõrge osutus väravasööduks, ning neljanda puhul andis ta mõõdetult eelviimase söödu. Lisaks sooritas Veelma kolm teravat kauglööki, millest ühe oleks Matrossov peaaegu väravasse pillanud, aga sai napilt väravajoone kohalt kätte.
Protokoll:
16. märtsil kell 14.30 Narva FAMA staadionil
JK Narva Trans - Tartu JK Tammeka 0:5 (0:2)
8. Tanel Tammik, 12. Giacomo Uggeri, 47., 76. Ezekiel Tanimowo, 65. Ahmed Adebayo Basher
Väravasöödud: 8., 12., 47. Patrick Genro Veelma, 65. Ezekiel Tanimowo, 76. Rasmus Kallas
Hoiatused: 11. Šalva Burjanadze - 35. Mairo Miil, 87. Tanel Tammik
Mänguolud: +7, pilves tuuline ilm, kunstmuru rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 178
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Sten Klaasen, Dmitri Vinogradov
Neljas kohtunik: Grigori Ošomkov
VAR: Juri Frischer
AVAR: Veiko Mõtsnik
Trans: Aleksei Matrossov, Aleksandr Jegorov (82. Artjom Škinjov), Kelsey Egwu, Šalva Burjanadze, Aleksandr Ivanjušin, German Šlein, Leonardo Rolon, Jegor Žuravljov (46. Vaja Nemsadze), Zakaria Beglarišvili (46. Deniss Poljakov), Pierre Kabore, Sergo Kuhhianidze (46. Taaniel Usta).
Varus: Aleksandr Kraizmer, Valeri Šantenkov, Deniss Sibul, Vaja Nemsadze, Taaniel Usta, Artjom Škinjov, Bi Sehi Elysee Irie, Viktor Kudriašov, Deniss Poljakov.
Tammeka: Richard Aland, Rasmus Kallas, Tanel Tammik, Reio Laabus, Mairo Miil, Giacomo Uggeri (73. Dominic Laaneots), David Epton, Patrick Genro Veelma (79. Devid Lehter), Herman Pedmanson (63. Akaki Gvineria), Ezekiel Tanimowo (79. Laurits Õunpuu), Ahmed Basher (79. Priit Peedo).
Varus: Carl Kaiser Kiidjärv, Laurits Õunpuu, Marius Vister, Dominic Laaneots, Kevin Burov, Devid Lehter, Akaki Gvineria, Priit Peedo, Mihkel Sepp.
Tabeliseis:
SEOTUD PILDIGALERII
Fotograaf: Sergei Stepanov
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta