MÄNGUD
UUDISED
EILE
TÄNA
HOMME

Logi sisse

Sotsiaalmeedia kontoga portaali sisenemiseks pead sisestama õige salasõna ja kasutajanime ning nõustuma oma andmete jagamisega Soccernetiga.

Soccerneti kontoga portaali sisenemiseks logi eelnevalt foorumisse sisse ning seejärel kliki portaalis Soccerneti sisselogimisikoonil.

Olles foorumi mobiilivaates, saab portaali tagasi, kerides lehe lõppu ning klikkides "Portaal".

MM2018
3 Link kopeeritud

Maailmameistrid! Noor Prantsusmaa parandas kahe aasta taguse vea

3 Link kopeeritud
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik
Ivar Lepik pilt
Ivar Lepik

Antoine Griezmann oli osaline kahes esimeses väravas. Foto: Squawka Football Twitter

Maailmameistrivõistluste finaal ei petnud ootusi. Horvaatia võitles viimase hingetõmbeni, aga Prantsusmaa krooniti 20-aastase pausi järel taas maailma parimaks.

Suureks päevaks ei hakanud kumbki peatreener jalgratast leiutama ja usaldas väljakule sama koosseisu, kes nädala keskel poolfinaalis rassis. Soosikuks peeti tiitlimängu eel Prantsusmaad, kuid turniiril vett ja vilet näinud Horvaatia asus kohe tõestama, et neid ei saa maha kanda.

Esmase surve järel oli siiski Danijel Subašic see, kes palli võrgust välja pidi noppima. Antoine Griezmann sukeldus Prantsusmaale välja karistuslöögi, mida ta küll kierantrippierlikult võrku ei keerutanud, kuid horvaatide ründaja Mario Mandžukic pani teravale pallile pea vahele. See oli esimene omavärav maailmameistrivõistluste finaalide ajaloos.

Esimest korda play-offis punavalge malelaua selga saanud horvaadid ei jätnud jonni ja kulus vaid kümme minutit, et kõik taas nullist algaks. Luka Modric mängis karistuslöögi paremale äärele, kust pall kolme peapuute ja Domagoj Vida jalatorke järel Ivan Perišicile jõudis. Milano Interi mees konksutas ära N'Golo Kante enda ja virutas kuuli Hugo Lloris' selja taha.

Mõned minutid hiljem oli Perišic aktsioonis teisel pool väljakut, jäädes ette Blaise Matuidi pealöögile. Horvaatide õnnetuseks tabas pall teel värava poole Perišici kätt ja argentiinlasest peakohtunik Nestor Pitana otsustas pärast põhjalikku monitori uurimist penalti määrata. Griezmann 11 meetrilt ei eksinud, aga see oli prantslaste ainus raamilöök avapoolajal - statistika kirjutas löögid 7:1 Horvaatiale, aga seisu 2:1 Prantsusmaale.

Kuus minutit, kaks väravat, ühed matused

Horvaadid alustas teist poolaega sealt, kus esimesel pooleli jäädi, aga surve kestis kümmekond minutit. Paari fänni platsile tormamine ja hetkeline paus muutsid mängu tasakaalu ja kohe tuli Subašicil taas kummardada - ise rünnakut alustanud Paul Pogba esimene löök karistusala joonelt blokeeriti, kuid teisel katsel rammis ta palli võrku.

Veerandfinaalis Venemaa vastu reielihasele viga teinud Subašici tegutsemine jättis nii poolfinaalis Trippieri kui nüüd Pogba värava puhul mulje, nagu ta ei tunneks end hüpates mugavalt. Kylian Mbappe lisas kuus minutit hiljem prantslaste neljanda ja ka selle värava puhul jäi puuriluku hüpe justkui poolikuks. Mbappest sai väravaga esimene teismeline pärast Pelet, kes MM-finaalis skoorinud ja 1:4 tõotas Horvaatia matuseid.

Subašicit väravates süüdi ei mõisteta, aga ametivend Lloris' sai kõige halvemal ajal hakkama oma turniiri ainsa käkiga. Õige söödu leidmine võttis liiga kaua, Mandžukic jõudis pallile ette ja Lloris' lõi palli ründajast võrku. Nii sai Mandžukicist lisaks esimese omavärava autorile kohe ka esimene mees, kes MM-finaalis mõlemat võrku sahistanud.

Korraks uue hingamise saanud Horvaatia vajanuks kiiresti ka kolmandat väravat, kuid pehmed jalad ei kandnud vihmamärjal Lužnikil enam unistusi. Prantsusmaa krooniti seisuga 4:2 maailmameistriks. 20 aastat tagasi mängijana triumfeerinud Didier Deschamps tegi seda ka treenerina.

Protokoll:

Prantsusmaa - Horvaatia 4:2 (2:1)
18. ov. Mario Mandžukic, 38. pen. Antoine Griezmann, 59. Paul Pogba, 65. Kylian Mbappe - 28. Ivan Perišic, 69. Mario Mandžukic

Hoiatused: 27. N'Golo Kante, 41. Lucas Hernandez - 90+2. Šime Vrsaljko
Peakohtunik: Nestor Pitana (Argentina)

Statistika (Prantsusmaa:Horvaatia):

                       I pa   II pa   Kokku
Pealelöögid            1:7
     6:7     7:14 
Pealelöögid väravale   1:1     5:3     6:4
Postid/latid           0:0     0:0     0:0
Nurgalöögid            1:4     1:2     2:6

Prantsusmaa: Lloris, Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez, Pogba, Kante (55. N'Zonzi), Matuidi (73. Tolisso), Griezmann, Giroud (82. Fekir), Mbappe.
Varus: Areola, Dembele, Fekir, Kimpembe, Lemar, Mandanda, Mendy, N'Zonzi, Rami, Sidibe, Thauvin, Tolisso.

Horvaatia: Subašic, Vrsaljko, Strinic (82. Pjaca), Lovren, Vida, Rakitic, Modric, Brozovic, Perišic, Mandžukic, Rebic (71. Kramaric).
Varus: Badelj, Bradaric, Caleta-Car, Jedvaj, Kalinic, Kovacic, Kramaric, Livakovic, Pivaric, Pjaca.

Hispaania on Euroopa parim
Mis jääb meelde?
Ühe õnn, teise ebaõnn
Rekordid said löödud!
Vaatamist ja mõtlemist
Tasub vaadata
EM-PÄEVIK

EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.

RISTNURK