III liiga põhja piirkonna 7. vooru mäng Tallinna FC Hella Hundi ja Tallinna FC Zeniti vahel võinuks kujuneda tõeliseks põnevuslahinguks. Põnevust lõpuks jagus, mõne hinnangul segadustki, kuid erilise lahinguni ei jõutud - kohtumine katkestati juba kümmekonna minutiga. Miks? Põhisündmus sai alguse külalismeeskonna kapteni Elvis Braueri peatamisest.
Ei Hell Hunt ega Zenit mängi praeguse seisuga kõrgeimate kohtade nimel ning neist vaid esimesel on punktiarve avatud. Samas on tegemist meeskondadega, kes klapivad omavahel üsna hästi - viimatine omavaheline mäng lõppes seisuga 4:4, enne seda sai Zenit 2:0 võidu, siis 1:6 kaotuse.
Seekordne mäng liikus esialgu Hella Hundi soovi järgi, analüüsis vastastiimi ainus varumängija Kaarel Nurmsalu Soccernet.ee-ga vesteldes. Olgu lisatud, et Zenitil on senise kuue mänguga kirjas vaid kaotused ning väravate vahe kärisenud -29 peale, Hell Hunt on teeninud võidu ning kolm viigipunkti - kui mitte võtta arvesse tänasest mängust sisse löödud 0:0-i.
"See oli kuskil 10.-15. minutil, kui Elvis Brauer hakkas mööda äärt rünnakule minema. Jõudis enam-vähem kasti lähistele ja vastane võttis ta üsna konkreetselt maha. Elvis rullus Nike Arenal pisut, tõusis püsti, ütles omaette paar teravamat sõna ja vaatas kohtunikule otsa, pärides, kas see siis polnud kollane," meenutas Nurmsalu. Selleks hetkeks olid kaks Zeniti mängijat Kirill Andrejevilt juba hoiatuse saanud, ühe lubava rünnaku peatamise tõttu, teise koksu eest hüppeliigesesse.
"Selle peale kohtunik võttis taskust punase kaardi välja! Elvis läks talle lähemale ja ütles, et mis asi see nüüd oli?! Seepeale tõukas kohtunik Elvist päris tummiselt, ja noh, Elvis läks talle lähemale ja tõukas vastu. Ütles, et selline käitumine pole okei," jätkas ta, viidates, et Brauer võeti ebaausalt vahele. Varem teist perekonnanime - Liivamägi - kandnud mängija on endine noortekoondislane ja kõrgliiga pallur, kes kandis kihlveopettustes osalemise eest mitmeaastast keeldu, mis on tänaseks kantud.
Seejärel kutsus vilemees abilised enda juurde ning nad läksid kõrvalasuvasse EJL-i halli kohtunike ruumi. Nurmsalu meenutuste järgi ei kõlanud selle märgiks ei vilet ega antud muul moel märku, mis täpselt toimub. "Ei meie ega vastased saanud aru, mis toimub. Kas mäng on läbi? Kas see on lihtsalt seisak?"
"Kuna keegi ei saanud aru, mis toimus, siis läks vastasvõistkonna esindaja kohtunike ruumi küsima. Mis siis, kui keegi poleks seda teinud? Kohtunik läks ju lihtsalt ära!" arutles Zeniti mängija. "Kohtunik vastas siis, et nad hingavad kümme minutit ja tulevad siis tagasi. Tema väitel tõukas Elvis teda kõrisse, minu silmad peavad seda piirkonda küll pigem rinnakuks. Aga olgu."
"Kohtunikud tulidki mingi hetk tagasi väljakule, kutsusid esindajad enda juurde. Peakohtunik teatas, et kutsus rünnaku tõttu politsei. Huvitav on see, et ta enda rünnakule esialgu tähelepanu ei pööranudki. Hiljem tunnistas läbi hammaste, et tõukas küll ühe käega, aga Elvise rünnak olla olnud agressiivsem. Nagu lasteaialapsed, et ta tegi ju ka! Palagan!"
Endine suusahüppaja ja kahevõistleja, kelle karjäär algas jalgpall.ee andmetel 2019. aasta hooajaga, nägi, et olukord ajas segadusse nii nende kui vastasleeri. "Ilma igasuguse häbita, ma olin mõlema võistkonna arvestuses kõige kehvem jalgpallur. Aga mul on selline tiimikaaslane nagu Tarmo Neemelo, kes oli platsil. Isegi tema istus nõutult pingile, et mis ometi toimub."
Nurmsalu jätkas: "Oleks, et meil ja vastastel oleks olnud mingisugune erimeelsus ja mäng ähvardab käest ära minna. Aga ei, ei mingisugust probleemi. Tahtsime isegi mänguga omakeskis jätkata, teha siis sõpruskohtuminegi, aga lõpuks - sellise klounaadi peale - oli kõigil tuju läinud."
Asja uurivad nii EJL kui Eesti politsei
Soccernet.ee-l õnnestus toru otsa saada ka Hella Hundi esindaja Leo Kristopher Piel, kes jäi hinnangute jagamisel pigem tagasihoidlikuks. "Kuna politsei uurib seda asja, siis me ei taha midagi väga detailselt rääkida," kõneles ta.
Siiski sarnanesid tema meenutused Zeniti omadega. "Hella Hundi mängija tegi vea, Zeniti mängija Elvis Brauer läks kohtunikult nõudma kaarti ning neil tekkis mingi sõnelus. Kuna ma ei näinud täpselt, mis toimus, siis ma ei saa rohkem eriti kommenteerida, aga kohtunik andis punase kaardi, lõpetas mängu ära, läks riietusruumi ja kutsus politsei. Ja siis mäng katkestati," võttis Piel kokku. Seda, kas kohtunik tõukas esimesena, ei soovinud keegi võistkonnast kinnitada.
Ka Hell Hunt on löödud, et matš ikkagi pidamata jäi. "Meie jaoks oli see pettumus. Me oleks tahtnud edasi mängida, kuna kõik olid selleks vaba päeva võtnud. Aga noh arusaadav, kui seal ikkagi mingisugune vägivald oli, siis ei saa jätkata," lisas Piel.
Omaette küsimus ongi just see, mis katkestatud kohtumisest saab. Eesti Jalgpalli Liidu avalike suhete osakonna juhi Eva Nõmme sõnul pole otsust veel langetatud. Võimalikeks variantideks on vastasseisu jätkamine poolelijäänud kohast või siis tehnilise kaotuse määramine, sellisel juhul patustanud Zenitile. Kuna üks "+-" neil juba on, viiks teine võistkonna diskvalifitseerimiseni.
"On arusaamatu lõpetada niimoodi mäng ära, kui üks mees saab punase, kusjuures Elvis hakkas väljakult juba ära minema. Meile selle eest loobumiskaotus määrata on väga ülekohtune. Mille eest? 10 vs. 11 on varemgi ju mängitud, ja veel võidetud ka," lisas Zeniti mängija, kes oli kohtuniketööga väga rahulolematu. Kusjuures abikohtunike vastu tal ühtki pretensiooni polnud.
"Me ei saa eeldada, et kolmanda liiga kohtunikud on maailma tipptasemel ja vilistavad puhast kulda. Kindlasti mitte, ma ei arva seda. Vastavalt liigatasemele on ka kohtunikud. Aga see, mis toimus, on juba natukene ebainimlik. Täna pole küsimus kohtunikutöös, aga persoonis. See väljus kohtuniketöö - isegi inimkäitumise - igasugustest normidest," hindas Nurmsalu.
"Pärast mängu helistasin ühele jalkamehele ka, et kui palju kohtunikel õigusi ikkagi on. Kas nad tõesti võivad tühja koha pealt tõuklema minna?" lisas ta.
Seda, kes keda kuidas tõukas, selgitab uurimine, mis võtab mõned päevad aega. "Kohtunikud katkestasid täna, 18. mail toimunud meeste 3. liiga põhja piirkonna mängu FC Hell Hunt - FC Zenit vahel kümmekonna minuti järel. Katkestamise põhjustanud asjaolude väljaselgitamiseks algatab jalgpalliliit distsiplinaaruurimise, võtab mõlema võistkonna ja kohtunike kirjalikud selgitused, otsib muud võimalikku materjali olukorra kohta, nt videod ja fotod. Tavapäraselt läheb taolisteks protseduurideks vähemalt paar-kolm tööpäeva," seisis EJL-i avalduses.
Lisaks EJL-i distsiplinaarkomisjonile uurib asja eraldiseisvalt ka politsei.
Soccernet.ee paneb end Euroopa meistrivõistluste raames proovile Premium liiga vastu! Kellel kuidas läheb?
EM-päevikus avaldavad Soccernet.ee ajakirjanikud turniiri käigus pähe torganud mõtteid.
- Marko Susi | Mis väärtus on suurturniiride parima noormängija tiitlil?
- Laura Jaansen | Ära kohku, aga Hispaania ja Inglismaa mängivad finaalis teist aastat järjest
- Marko Susi | Soeng mängib? Nendel kuttidel küll!
- Laura Jaansen | Mis saanuks, kui pall oleks kandiline?
- Kristjan Remmelkoor | Kes võitsid kaheksandikfinaalide laululahingud?
- Heiti Heli | Toni Kroos on liiga hea, et karjääri lõpetada
- Kristjan Jaak Kangur | On veel maad vanadele meestele!
- Laura Jaansen | Õnneks pole Saksamaa koondise fänn piinlik olla
- Ott Järvela | Viva Ronaldo ja tema pisarad, mis lendavad mesipuu poole!
- Marko Susi | Inglismaa jõuab finaali, aga ainult siis, kui ...
- Kris Ilves | Thomas Häberli on geenius?
- Heiti Heli | Katari palgasõdurid asendusid ehtsate hollandlastega, kes liiguvad vasakule ja paremale
- Ott Järvela | Sorri, Messi, aga Mbappel oli õigus. EM on väga võimas ja tugev!
- Kris Ilves | Max Verstappen võitis juba enne avavilet
- Laura Jaansen | Superstaari-pimestatusest ehk Kas Nicolae Stanciu saab olla parem kui Florian Wirtz?
- Marko Susi | Kas Inglismaa on vutimaailma tippriik?
- Kristjan Remmelkoor | See EM tõestab mulle taas, et 24 koondisega süsteem pole hea
- Marko Susi | Taani kimalasest Belgia punaseni: EM-i kõige ilusamad mänguvormid
- SN Saksamaal | Traagiline, jälk ja jõhkralt aus: sakslased jätsid Katari ja Venemaa kombel linna ilgemale poolele eesriide ette sikutamata
- Laura Jaansen | Poisid-poisid, miks te omaenda Manuel Neuerit ründate?
- SN Saksamaal | Põhjamaise lahkuse lippu kõrgel hoidev Taani nokkis inglaste saamatuse kallal läbi kogu linna
- Kris Ilves | Cristiano Ronaldo, kaua sa jaksad?
- Kristjan Jaak Kangur | Berni imest Beckenbaueri õlleklaasini ja Keisrist kaheksajalg Paulini: sakslaste jalkamuuseum teeb kadedaks
- Kristjan Jaak Kangur | Grusiin vene keelt ei räägi. Aga ukrainlasele teeb erandi!
- Marko Susi | Suarez oleks võinud ka siis kollase saada ju
- Kristjan Jaak Kangur | Inglased on alati kõiges süüdi, aga kas ka vihmasel pühapäeval Glen-sen-kitchenis?
- Kristjan Jaak Kangur | Üllatustevaba EM? Ja mis siis?
- Kristjan Jaak Kangur | Šotlased saatsid iseend juba lauluga koju, sakslastel oli kõigest schön
- Kristjan Jaak Kangur | Aga mis siis, kui Saksamaa suvemuinasjutt sai läbi juba enne EM-i algust?
- Kristjan Jaak Kangur | Düsseldorfis valitseb vaikus enne tormi, aga kõikjale jõudev ruuduline armee on päral
Kes võistlevad? Kellega? Mida oodata? Eelvaated loovad selgust!
- A-grupp: Saksa masinavärk otsib sädet, mustad hobused kappavad tuules
- B-grupp: Hispaania jahib ajaloolist neljandat, valitsev meister ja suurim väikeriik tahavad ka võita
- C-grupp: Inglismaa viimane samm, Taanis muinasloo järg ja Balkani püssirohutünnid
- D-grupp: Kirjade järgi tasub Eesti tuuseldajate ees usaldada kukkesid ja lõvisid. On see nii lihtne?
- E-grupp: Värskem Belgia otsib jätkuvalt õnne, Ukraina mängib kogu Euroopa nimel
- F-grupp: Portugali igiliikureid ootab kolmekordne väljakutse idast
Millega on senised EM-finaalturniirid ajalukku läinud?
- EM 1960 | Esimene EM-tiitli pea kohale tõstnu oli Eesti mees
- EM 1964 | Franco ei pannud seekord kätt ette ja Hispaania triumfeeriski
- EM 1968 | Kull või kiri? Kes vastust teab, see finaali saab!
- EM 1972 | Gerd Müller tuli, nägi ja võitis!
- EM 1976 | Panenka leiutati turniiril, kus mäng kestis alati 120 minutit
- EM 1980 | Turniir tehti uhkemaks ja suuremaks, aga poolfinaalid ei mahtunud ära
- EM 1984 | Platini tegi ühe turniiriga seda, mille jaoks Ronaldol on kulunud neli EM-i
- EM 1988 | Marco van Basteni imevärav ja Hollandi ainuke triumf
- EM 1992 | Skandinaavia võõrustas ja lõi platsi puhtaks kah!
- EM 1996 | Jalgpallilt oodati suurt kojutulekut, aga Saksamaa arvas teisiti
- EM 2000 | Eestit lahutas kaks võitu finaalturniirist, mille suurimaks staariks tõusis Rootsi diskokunn
- EM 2004 | Jabur kompott ehk Läti kvalifitseerus, tippriigid kõrbesid ja Kreeka võitis
- EM 2008 | Torres ja Hispaania tagasid, et kirbutsirkust ei igatsenud taga mitte keegi
- EM 2012 | Eesti napikas ning ainuke edukalt kaitstud EM-tiitel
- EM 2016 | Ronaldo kehastus treeneriks, täitis enda ja rikkus Prantsusmaa unistuse
- EM 2020 | Kõik teed viivad Rooma ehk Itaalia spetsialistid sätestasid, et jalgpallil pole ette nähtud koju naasta